Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Te mihez kezdenél 5585 millió...

Te mihez kezdenél 5585 millió forinttal?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, holnap bemész egy lottózóba, kitöltöd az 5-ös lottót, és a szombati sorsoláson tiéd az 5,585 MILLIÁRD (5585 millió) forint.

Mihez kezdenél vele ?

Komolyan kérdezem, mit vennél először vagy mibe fektetnéd bele ?

(feltéve ha nem kapsz szívinfarktus amikor rájössz te vagy a nyertes :D)


Vagy 2-3 éven belül nem lenne belőle semmi? :D (mert ugye akkor már mindenkinek a "barátja" lennél, rokonok hírtelen felkeresnek mert olyan régen nem láttak már :D)


Én például belegondolni se tudok :D

Biztos hogy valamennyit beraknék x évre bankba , és valami céget alapítanék vagy nem tudom :D

Vagy éttermet/ruha boltot/mozit stb nyitnék ahol rászolulók kedvezményesen/ingyen vehetnének, használhatnák.


Kort írjatok légyszíves, és előre is köszönöm a válaszokat :)



2020. márc. 3. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

1milliardot elkulonitenek, a kamatait minden evben odaadnam bizonyos rokonaimnak.


Magamnak masik 1milliardot magamnak kulonitenek el hosszutavra.

500 milliot elkoltenek.


Maradek 3 milliarddal nem nagyon tudom mit csinalnek. :)

Nem koltenem palotara, kocsira meg helikopterre.


Mondjuk kavezot nyitnek, ha buktam rajta 100milliot akkor bezarnam, addig meg elmukodtetnem, hogy ne unatkozzak.

2020. márc. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%

-1 milliárd befektetés ingatlanokba

-1 milliárd befektetés aranyba

-3 milliárd kamatozik bankokban, ahhoz tilos hozzányúlni, a havi kamat fedezi a mindennapi életet

-Maradék fél milliárd marad szórakozni, elkölteni. Szép ház, zsír kocsik, nyaraló itt-ott...


Aztán a többi eldől hosszú távon.

2020. márc. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal eltunnek az orszagbol.
2020. márc. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

Olyan 200 milliót “elszórakoznék”, saját lakás, álom autó, stb. A maradékról pedig nyilvan a szakember döntene, akit emiatt felberelnék.

Mert oké hogy kitalálom, hogy 1 milliárd ingatlan, 1 milliárd kötvény, 1 milliárd akármi, de nincs az az isten, hogy utána én magamnak intézzek 1 milliárdnyi ingatlan ügyét stb stb...

2020. márc. 4. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
5%

#2-es


"-3 milliárd kamatozik bankokban, ahhoz tilos hozzányúlni, a havi kamat fedezi a mindennapi életet"



*kac-kac*


Ha nem vetted volna eszre, akkor a negativ-kamat korszakat eljük. Ez azt jelenteni, hogy nem te kapsz kamatot a banktol, hanem még neked kell fizetned azert, hogy a penzedet a bankban tarthasd. (Svajc, Nemetorszag - egyes bankok mar negativ kamatot szamitanak fel)


Nagyon sok sztori kering a Neten a lotto-milliomosokrol (dollar-, euro milliomosok) akik nem, hogy lenullaztak a nyeremenyüket, de meg ennek fejeben adossagokat halmoztak fel.


Igy igaz az a mondas, hogy "a penz nem boldogit".

Ha eddig nem voltak problemaid, akkor majd a sok penzzel megjönnek. Sokkal könnyebb megszerezni valamit, mint azt megtartani. Ez egyebkent mindenre igaz - parkapcsolat, munkahely, vallalkozas, ingatlan, megtakaritas.

2020. márc. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

A pénz nem oldja meg az anyagi problémáidat!

Ameddig nem tudod rendbetenni a pénzhez való viszonyodat, addig akármennyi pénzed van, el fog menni. 3 féle ember van.

1, Akihez nem jön a pénz.

2, Akihez jön a pénz, és megy is.

3, Akihez jön a pénz, és hívja a haverjait is.

Gondolj bele abba, hogy milyen viszonyod van a pénzzel. Mit mondasz a pénzről? Már megint a kvra pénz. Sokunkat így neveltek, ezt hallotta állandóan. Helyettesítsd be a pénzt, az általad legkedvesebb ember nevével. Már megint az a kva Jolika. Nézd meg, hogy Jolika meddig maradna melletted.

Nem fogo irigyelni azt, aki megnyeri ezt az összeget. A lottónyertesek 90%-a a fentiek miatt, szegényebb lesz, mint amilyen eddig volt.

2020. márc. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Az átlag lottónyertes nem tud mit kezdeni az ölébe szakadt gazdagsággal és 2-3 év múlva ugyanott vagy még lentebb lesz.

Egy ekkora nyereményt el kell sajnos titkolni, ami nem egyszerű, de muszáj, különben jön a huszonhatodági rokon is pénzt kérni. Nem kis fejfájás.

Én jobban örülnék, ha limitálnák a lottónyereményt és mondjuk fél milliárd fölött inkább leosztanák a nyereményt az alsóbb nyeremények között, szóval egy 4-es nem 1-2 milliót érne, hanem 8-10 milliót.


De ha már ölembe szakadna az 5,5 milliárd:

Kb 2 milliárdot befektetnék hosszú távon pl. ingatlanba

500 millióból nyitnék egy vállalkozást.

500 millióból vennék házat, kocsit magamnak és a szűk családnak.

Még 1 milliárdot valami alacsony kockázatú, likvid befektetésbe (pl. pénzpiaci alap, rövid lejáratú államkötvény) tennék, ami folyamatosan biztosítja a havi jövedelmet

A maradék másfél milliárdot valszleg eljótékonykodnám.


De hogy pénzügyi szakértőt vennék igénybe, az biztos!

2020. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva? Szerintem egy fél évig mélyen hallgatnék és azon agyalnék mi történt és mit kezdjek a helyzettel. Ez olyan mértékű pénz, amit épeszű ember szerintem feldolgozni sem tud, nemhogy kezelni.

Aztán valószínű széttagolnám. Első körben 1 milliárdot adnék magamnak arra, amire vágyunk.

- Rendezném a családom sorsát, közelebb költöztetném őket magunkhoz, kipótolnám a büdzséjüket, amennyire szükségük van ehhez.

- Vennék egy szép nagy telket, gyönyörű kilátással, amire felépítjük álmaink házát. Ez nem azt jelenti, hogy hatalmas hodály lenne kiszolgáló személyzettel, hanem hogy többnyire önfenntartó zöldház, amiben kényelmesen elférünk és megvan minden, ami most csak álom (garázs, külön gardróbok, mosókonyha <3).

- Vennénk egy autót. Nem luxus járgányt, olyat, amire jelenleg vágyom, de picit túlér a takarónkon.

- Létrehoznék egy idősek otthonát. Szintén szép, természetközeli helyen, normális élettérrel, mosolygós idősekkel, jól fizetett ápolókkal. A továbbiakban ebben dolgoznék, vagy is ezen a ponton hagynám ott a jelenlegi munkahelyem.

- Vennék két Budapest belvárosi lakást, amit rögtön ki is adnék. Ezek lennének a gyerekeink induló tőkéi a felnőtt életünkben.

Egyelőre ennyi. Hogy a többivel mit kezdenék... Őszintén? Fogalmam sincs. Valószínű hozzá sem nyúlnék. Próbálnék valamilyen befektetési lehetőséget találni, de ennyi pénznek még az sem könnyű.

Teljesen át kellene értékelnem az életemet, hiszen ami eddig elérhetetlennek tűnt, amiért gyűjtögetni és gürizni kellett (lásd felső listát), az már mind elérhetővé válna. Új célokat megfogalmazni, újra értelmezni az egész rendszert, amiért érdemes élni. Meg kell tanulni helyén kezelni az új életformámat, nem szórni, nem elkótyavetyélni, nem úgy hozzáállni, hogy a havi 400 ezres bevételem már nem pénz, nem érdemes érte reggelente felkelni... Holott valljuk be, nem lenne az.

Szerintem egy ideig boldogítana, aztán összeroppannék a felelősség terhe alatt, amit a saját nyakamba helyezek. :)

2020. márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%

Nekem ez csak aprópénz. Én ennyit simán megkeresek purchasing controlling human logistic managerként.


19/F

2020. márc. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Bunch of hookers and cocaine.
2020. márc. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!