Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben a helyzetben mit választ...

Ebben a helyzetben mit választanátok? Ha hosszú előre is bocsi!

Figyelt kérdés
Nemrég munkahelyet kerestem, találtam is egyet mint fuvarszervező. Kis cég, nem sok a munka, jófejek a kollégák és a közvetlen főnököm is, utazással együtt kapok 190 nettót, tisztán 160-at viszek haza. Ez csak akkor fog növekedni, ha nő a Garantált bérminimum, és erre kapok még +kiküldetési pénzt (az adózás miatt). Mindezt napi 8 órában. Tegnap felhívott egy IT cég mert korábban jelentkeztem hozzájuk egy train IT programba, és bejutottam. Amit ők kínálnak: 3 hónap suli+ intenzív nyelvoktatás (német, nem megy annyira rosszul, de azért az angolomat meg sem közelíti), ez idő alatt garantált bérminimum+100%-os útiköltségtérítés. Tanfolyam után ha sikeresen elvégzem akkor a továbbiakat kínálták: új bérmegállapítás, 100%-os útiköltségtérítés, bruttó évi 270 ezer cafatéria, balesetbiztosítás, 10 napos havi kondibérlet, ingyenes nyelvi, IT, és egyéb képzések, céges rendezvények, évi 8%-os egyszeri jutalom (kb. 1 havi nettó fizetés) fix 8 órás munka. A német miatt aggódom egy kicsit, és ma kellene választ adjak a cégnek. Ti hogy döntenétek? A biztos kis pénz de nem szakadsz meg, vagy egy multi és több pénzért vélhetőleg több munka? Multinál még nem dolgoztam, ezért nincs viszonyítási alapom.

2020. márc. 6. 07:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
gondolkodás nélkül a multi. Ott az ITs karrierben van előrelépési lehetőség. A kis cégnél + fuvarszervező... karrier zsákutca, nyugdíjas korodban is a minimálbért keresnéd félig feketén.
2020. márc. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdés IT cég, van fejlődési lehetőség, ráadásul ha nem jön be a szakmában akkor is könnyebb váltani. Képzés után nem 190 nettóról beszélgetnétek, hanem a duplájáról.
2020. márc. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem Saltech Consulting - pega fejlesztő?
2020. márc. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem, ez ITSH. Az egy nagyon jó melóhely, nem klasszik lélekölő multi. Én mindenképp azt választanám.
2020. márc. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

1.Hallgass a belso megérzesedre.

2.Ne felj

3.Valszd azt amit szívesebben csinalnal

2020. márc. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
4. Mindig maradj nyugodt.
2020. márc. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk a T-systems minden csak nem jó. Persze ugródeszkának, betanulni megfelelhet, de nagyon hosszú távra ne tervezz.
2020. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a második opció. Nagy kiugrási lehetőség lenne a másikhoz képest, de ha tegyük fel minden rosszul is menne, akkor is tudnál egy nettó 200-at fizető könnyű munkát találni. Tehát veszíteni itt csak akkor lehet, ha kihagyod ezt a lehetőséget! Arról nem is beszélve, ha a könnyebbet választanád örökké a fejedben lesz, hogy mi lett volna ha ,,mertél volna''.


Nem régen hasonló kérdéssel szembesültem, könnyű munka biztos nettó 200-ért. Vagy nagy kihívás multinál, ahol hetente kell annyit fejlődni, mint a másik helyen 3 havonta. Úgy mondtam vissza a nettó 200-as lehetőséget, hogyha akarnék visszatudjak majd menni, ezt javaslom neked is. Kedvesen utasítsd el őket, hogy annak ellenére, hogy nagyon szeretted volna a munkát, a nagyobb kihívást szeretnéd választani, ilyen mentalitással általában arra is lehetőséged lesz, hogy visszamenj ha meggondolnád magad.

2020. márc. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8 órás fuvarszervező az kb nulla és nem produktív. Menj IT-ra ott van karrierlehetőség. Ilyen fuvarszervező munkában egyszerűen nincs több.
2020. márc. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elvállaltam az IT-t.
2020. márc. 9. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!