Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha a Junior programozóktól is...

Ha a Junior programozóktól is önálló munkavégzést várnak a cégek, ne adj Isten a kollégák nem válaszolnak a kérdéseikre, akkor miért nem lesz mindenki egyéni vállalkozó?

Figyelt kérdés
Úgyis egyedül kell a delikvensnek megküzdenie a programmal.

2019. jún. 21. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Mert a Junioroktól nem várnak el teljes önállóságot, és a kollégák válaszolnak a kérdésekre. És mert nem mindenkinek éri meg a vállalkozói lét.
2019. jún. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem érted mit jelent az önálló munkavégzés.
2019. jún. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor fejtsd ki.
2019. jún. 21. 15:57
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Kifejteném, de pénteken 4 után már nem dolgozom.
2019. jún. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Meg kell tanulni használni a googlet, angolul. Ezt most nem beszólás, vagy vicc, tényleg ez lesz a leghasznosabb eszközöd, és a stackoverflow.com meg a tápláló anyai csecs.
2019. jún. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Nem vagyok fejlesztő, csak érdeklődöm a téma iránt. Viszont a kérdésed mégis "megérintett", mert nekem régen a béka feneke alatt volt a problémamegoldó-készségem és nem is mertem önállóan cselekedni. Ha a számba rágták, már ment, de egyébként nem.


Érzésem szerint rengeteget változtam. Azt látom, hogy az a lényeg, hogy az ember legalább próbálja meg. Lássák az igyekezetet.

Még 5 éve a (teljesen más területbeli) gyakorlati helyemen semmit sem mertem önállóan csinálni, pedig nem lett volna semmi következménye annak, ha hibázok. Sokat kérdeztem, a számba rágattam (volna) a dolgokat. Nem szerettek és nem is voltak túlzottan segítőkészek.

A jelenlegi munkahelyemen (néhol igen-igen távolról, de közelít a fejlesztéshez...) mindent megpróbálok megcsiálni, mindent elkezdek. Van, hogy rohannak átvenni tőlem, ha olyan a dolog (pl telefonhívás és én már nem tudnék többet segíteni a másik félnek, de legalább igyekszem), van, hogy hibázok, rosszul csinálom. Segítőkészek, pozitív visszajelzéseket kapok. Amikor hibázok, pont akkor rögzül bennem a legmélyebben, hogyan kellett volna, legközelebb hogyan járjak el.



A szoftverfejlesztés más és mint munkához, egyáltalán nem értek hozzá, el se tjdom képzelni, milyen lehet.

Viszont szerintem ott is hasonlóan mehet: ha csak kérdez, kérdez, parázik, nem próbálkozik, nem kezd hozzá, az gond.

2019. jún. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
Egyrészt ez nem így van. Másrészt azért, mert alkalmazott fejlesztőként nem kell foglalkoznod a pénzügyekkel, marketinggel, ügyfelekkel, irányítással, teszteléssel, magasszintű program- vagy időtervezéssel, infrastruktúrával, biztonsággal, toborzással, és még ki tudja, mivel...
2019. jún. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!