Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes most még informatikusn...

Érdemes most még informatikusnak tanulni? Nem fog csökkenni a fizetésbeli előny 5-10 éven belül?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok. Jövőre fogok érettségizni. Mérnök informatikus BSc-re szeretnék jelentkezni majd, de mostanában kissé elbizonytalanodtam.

Több ismerősöm (köztük a szakmában dolgozók), szüleim is felvetették azt, hogy most nagyon népszerűek az informatikus képzések, a korombeliek közül is nagyon sokan szeretnének fejlesztők lenni, és ez azzal járhat, hogy mire én dolgozni kezdek (MSc-vel legalább 6 év), addigra csökken vagy megszűnik a legtöbb szakmával szembeni fizetésbeli előny.

Én is látok ebben valamit, hisz most a jó lehetőségek nagyon sokakat erre a pályára vonzanak.

És ha belegondolunk, mindig megvolt az aktuális divatszakma, de aztán jött az újabb és újabb.


Mit gondoltok erről? Hiba lenne a tömeggel együtt rárepülni az aktuális divatszakmára és erre feltenni az életemet? Nekem (ideális esetben) 40-50 évre kell szakmát választanom.



2020. márc. 10. 09:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem fog, mert a nagy tapasztalattal rendelkezők nem fognak kikelni az ágyból kevesebbért. Ha pedig ők nincsenek, nem lesz aki betanítsa a kezdőket. Igen, a munka közel se olyan mint amit a suliban tanítanak.
2020. márc. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%
Ez nem "divatszakma", hanem ténylegesen a legdinamikusabban fejlődő üzletág. Én azt javaslom neked, hogy akkor kezdj el ezzel foglalkozni, ha tényleg érdekel. Én pl. a te korodban már rég saját szoftvereket írogattam szabadidőmben. Arra is rá fogsz jönni, hogy nagy valószínűséggel már diplomázás előtt el fogsz kezdeni dolgozni, sőt, ehet, hogy le sem fogsz diplomázni.
2020. márc. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem kell ehhez az, hogy csökkenjenek a bérek. Pl. a pénzügyi területen 5-8 éve igen jól lehetett keresni. Jobban, mint fejlesztőként. (Össze lehet hasonlítani pl. a 2012-es, 2014-es, 2020-as Hays Salary Guide-ot.) De ott szinte alig nőttek azóta az akkor magasnak számító fizetések, míg az IT-s bérek túlnőttek rajtuk. Tehát fordult a kocka. Ennek ellenére továbbra is dolgoznak a pénzügyi szektorban.
2020. márc. 10. 09:56
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

Minden attól függ milyen irányban szeretnél informatikus lenni. Aki a szakma krémjével foglalkozik annak nincs mitől félnie, sőt.

Mivel szeretnél foglalkozni az informatikán belül? Persze nem várom el hogy ezt már tudd, de hátha van valami elképzelésed.

2020. márc. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Pl. a pénzügyi területen 5-8 éve igen jól lehetett keresni. Jobban, mint fejlesztőként."


Hidd el a pénzügyeseknek sincsenek ettől még napi problémái, hogy miből lesz száraz kenyér meg parizer.

2020. márc. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem látjuk a jövőt attól, hogy extrapoláljuk a múlt eseményeit. Pláne egy ilyen analógiát használva. Kérdező, senki nem ismeri a jövőt, senki nem tudja neked megígérni, hogy majd jól fogsz keresni ilyen vagy olyan szakmával. Ez pont annyira múlik rajtad, mint a gazdaság változásán. Sőt, talán még jobban is.

Ha elfogadsz egy tanácsot, tanuld azt, ami érdekel. Ha az IT az, akkor jó. Ha nem, akkor meg más.

2020. márc. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Pénzügyi területen volt a legbrutálisabb válság. Sok bankban 10 év után most kezdődtek fizetés emelések. A következő 1-2-3 évben jelentős ugrás várható.
2020. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Az automatizalas mint globalis ipari tevekenyseg csokkenni biztos hogy nem fog, maximum a novekedes meredeksege. Tovabba teny es valo, hogy telitodnek az adott egyetemi szakok. Ezzel egyutt a szakma higul. Oriasi hiany van valoban jo ipari programozo szakemberbol. Egyszeruen nem talalsz olyan szakit aki onallo munkavegzesre kepes. IT-ban is ez a helyzet ahogy hallom. Kezdo vagy kozephalado szinten nagyon sokan tudnak programozni. Onallo problemamegoldasra csak toredekuk kepes, ok a jo szakemberek a jo fizetesekkel. Meg 20 ev mulva is lehet hozzajuk "csatlakozni" nem hogy 5 ev mulva.
2020. márc. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Ne átlagfizetést nézz. Legyél a szakmád réspiacán az egyik legjobb, és akkor nem fog érdekelni az, hogy Kontár Józsinak mennyit fizet az átlagos Sufni Kft.
2020. márc. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
Az IT terület nem divatszakma. Ez betört most és toronymagasan fog vezetni. Egyre több mindent automatizálnak, szóval informatikusokra mindig is szükség lesz. Főleg szoftverfejlesztőkre, különösen jó szoftverfejlesztőkre.
2020. márc. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!