Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha van egy brutto 1500 ft-os...

Ha van egy brutto 1500 ft-os alkalmazotti orabered, mennyiert kell vallalkozokent dolgozni, hogy pontosan ugyanennyinel tarts eves szinten mindennel egyutt?

Figyelt kérdés

Alkalmazottkent ugye jar 20 nap fizetett unnep meg 20par nap szabadsag. Mondjuk hogy tappenz nem jar, mert olyankor a cegek szeretik elbocsajtani az embert.


Mennyi lenne az a netto osszeg amivel ugyanitt tarthatsz az adó befizetese mellett? Mennyi az adó? 1 szemelyes vallalkozas


2020. márc. 11. 06:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megmondani: vállalkozóként vannad költségeid, nem tudjuk, milyen szakterületről van szó, ott milyen pénzt lehet kérni a megbízásokért - nyilván egy takarító nem kérhet el egy megbízásért 3-400 ezer ft-ot, mint egy villanyszerelő, de nincs is annyi költsége.


Ráadásul a vállalkozónak nem stabil a bevétele, hanem a piac igényeitől függ.


Az a baj a kérdéseddel, hogy már a kérdés is nagyon alkalmazotti személetet mutat, amit vállalkozóként el kell felejtened: nincs stabil bevétel, pl. most a koronavírus miatt jó néhány válalkozás meg fog rendülni a világban, de aki maszkot gyárt, annak most jól megy. Aztán, ha ez lecseng, akkor meg annak nem fog jól menni.

2020. márc. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Mint egyéni vállalkozó NAV KATA adózással, teljes munkaidőben 50000 Ft/hónap (Éves nettő árbevételed max. 12M-ig) + könyvelő díja + iparűzési adó. Az rajtad áll hogy mennyit dolgozol és ezzel mennyit keresel, de egy vállalkozónak nincsen szabadnapja :D Nézz utána az erre vonatkozó jogszabálynak, és mindenképpen beszélj egy könyvelővel.
2020. márc. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Mennyi az adó? "


Attól függ, milyen vállalkozási formában adózol...

2020. márc. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Aki nem tudja ertelmezni a kerdest, az ne okoskodjon itt nekem, elmondom, hogy bedolgozo leszek 1 ceghez, oraberven, de mint vallalkozo


Ezert fontos tudni, hogy milyen oraberrel jonnek ki jobban. IT munka.

2020. márc. 11. 08:29
 5/9 A kérdező kommentje:

Az 1500 ot azert raktam be, mert konnyu vele szamolni.


50 ezer ft os kata vallalkotoi a legjobb ilyen esetekben?

2020. márc. 11. 08:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha teljesen legálisan szeretnéd csinálni, akkor igen. Meg itt akkor figyelembe kell venned hogy mint e.v. KATA adózással egy "cégtől" maximum évi 1M nettónyi számlát állíthatsz csak ki, mert ez felett r fennáll a bújtatott alkalmazotti jogviszony fennállása, amiért a NAV elég keményen megbüntet. Az adószámos magánszemély szintén nem játszik, mert a tevékenységedet ha jól értem nem alkalmilag, hanem üzletszerűen szeretnéd végezni. Röviden: Erre szerintem csak a KATA a jó megoldás. Az hogy mennyinek kellene az órabérednek lennie az neked kell meghatároznod. (Mennyit kérhetsz el a munkáért, ha leszámolod az e.v. költségeket mennyi marad...stb)
2020. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Aki nem tudja ertelmezni a kerdest, az ne okoskodjon itt nekem, elmondom, hogy bedolgozo leszek 1 ceghez, oraberven, de mint vallalkozo"


Kérdező, többet tudok, mit amit Te sejtesz...


Például azt is tudom, hogy februártól PONT AZ ILYEN KATA-s BUJTATOTT munkaviszonyra száll rá a NAV - úgyhogy nem javaslom a KATA adózást.


Úgy látom, egyenlőre a mellényed lényegesen nagyobb, mint az ismereteid.


Idejössz segítséget kérni, majd kiosztod a válaszolót. Nem véletlenül mondtam az alkalmazotti személelet - amit leírtál, abból az derül ki, hogy ugyanolyan "alkalmazott" leszel, csak épp a cégnek nem kell adóznia utánad.

2020. márc. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7


nagyon jól látod. mostmár ezt is tudjuk (eddig is tudtuk)

2020. márc. 11. 17:19
 9/9 A kérdező kommentje:
a kérdésre válaszolás még mindig nehezen megy
2020. márc. 11. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!