Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A HVG Állásbörze elmaradt...

A HVG Állásbörze elmaradt napja meglesz-e később tartva a koronavírusos mizéria lecsengését követően?

Figyelt kérdés
Olvastam a hírekben, hogy a HVG Állásbörze elmarad a koronavírus miatt elrendelt vészhelyzet miatt. Azt lehet-e tudni, hogy a későbbiekben megtartásra kerül-e az elmaradt nap?

2020. márc. 12. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Az emailjükből:


"Magyarország kormánya a mai napon egészségügyi vészhelyzetet rendelt el, melynek keretében határozatlan időre betiltották a 100 főnél nagyobb beltéri, és az 500 főnél nagyobb kültéri rendezvényeket.

Ennek értelmében a HVG Állásbörzén, a mai napon, március 11-én 19 óráig fogadjuk a látogatókat, holnap, március 12-én pedig nem nyitunk ki.

Tekintettel a fentiekre, azon dolgozunk, hogy lehetőséget biztosítsunk arra, hogy a HVG Állásbörze kiállítóihoz honlapunkon keresztül online formában jelentkezhessenek az álláskeresők.

Az online jelentkezés részleteiről a jövő héten tájékoztatást küldünk, addig is kérjük türelmedet és megértésedet.

Bízunk benne, hogy a jövőben is hozzájárulhatunk karriercéljaid eléréséhez!


Üdvözlettel:

a HVG Állásbörze szervezőcsapata"


(Én amúgy ott voltam az első napon, de számomra csalódás volt. Ha nem vagy mérnök vagy IT-s, akkor szerintem nem sok mindenről maradtál le.)

2020. márc. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Az 1-es válaszoló által említett szöveg van a honlapjukon is.


És a "kiket keresnek" résszel is egyet kell értenem, bár hozzátenném, hogy a német nyelvtudású gazdaságis embernél már "fel szokták kapni a fejüket".


A kereső működik, a legtöbb pozícióra tudsz egyébként a cégek oldalán is jelentkezni.

A "személyes információkérésre" a válasz standok 90+%-nál amúgy is az szokott lenni, hogy írj e-mailt a karrier. ...@...-ra.

2020. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjuk már azt az állás börzét ha nem vagy programozó vagy mérnök akkor nem sokat ér, ezek a hiányszakmabeliek meg amúgy is eltudnak helyezkedni.
2020. márc. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3: Pont, hogy mérnökinformatika szakon vagyok hallgató, ezek szerint pont megérné az ilyen állásbörze. De mivel pályakezdő vagyok és nincs a szakmában kapcsolatom az ilyen állásbörzék jó alapot adhatnak arra, hogy kapcsolatot létesítsek szakmabeliekkel IRL-ben és információkat gyűjthessek arról mit kell tudjak a munkaerőpiac számára, ha a szakmában akarok elhelyezkedni. (Mert az egyetem ad egy bizonyos alapot, ami hasznos, de az ott megszerzett tudás a munkaerőpiac számára nem tesz megfelelően piacképessé.)
2020. márc. 14. 10:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
én csak a tollakért meg a sütikért megyek ki állást csak a kockák meg mérnökök kapnak
2020. márc. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5: Ki számít kockának? 🤔
2020. márc. 16. 08:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
az informatikusok programozók
2020. márc. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Az a baj, hogy hiába kontaktolsz személyesen, egy nap 100 emberrel is beszélnek, nem biztos hogy emlékezni fognak rád. A végén mindig ugyanaz a búcsú, hogy jelentkezz e-mailben, esetleg küldj referencia munkát.

Igazából ez csak egy tér, hogy a cégeket jobban megismerd, tudd mi a fő profil, illetve a nyitott pozikról is kicsit többet lehet megtudni. Arra jó, hogy ha jelentkezel mégjobban az adott cégre tudd szabni a cv-d.

2020. márc. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!