Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a fejlesztői munkalehetőségeket nagyrészt nem maguk a vállalatok hirdetik, hanem HR cégek?

Figyelt kérdés

Mielőtt jelentkezek, tudni szeretném, hogy hova megyek. Meg szeretném nézni a weboldalukat, Facebook oldalukat.


Azzal, hogy HR tanácsadócég hirdeti, ez nem lehetséges:

- Nem jelölik meg (érthetően) hogy melyik cégről van szó.

- Nem szeretnék bekerülni az adatbázisukba. Én csak vállalatokat szeretnék látni, ahova tudok jelentkezni.


Miért nem hirdetnek a cégek?



2020. márc. 13. 06:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hirdetnek cégek, sőt, a komolyabb cégek (Google, Amazon stb.) szinte csak saját recruitereket használnak (és ezért nem kerülnek be például a tanácsadócégek által publikált fizetési statisztikákba).
2020. márc. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszhoz annyit tennék hozzá, hogy ha fejvadász keres meg, akkor egyszerűen megkérdezem, hogy melyik cégről van szó. Az esetek nagy részében el is mondják. Ha nem, akkor meg udvariasan elköszönök.
2020. márc. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A) Kis-közepes cég, nincs saját HR, így kénytelen fejvadászokat, külsős céget alkalmazni.

B) Kihirdették fejvadászoknak, külsős cégeknek is akik hajtanak a jutalékra.

2020. márc. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában ugyanazon álláslehetőségeket maguk a cégek is meghirdetik, csak ugye recruiterből sok van, ezért nagyobb esélyel spameli linkedinen az adott lehetőséget egy recruiter vagy hív fel a kétes úton megszerzett telefonszámodon. Én ezidáig egyszer sem váltottam munkahelyet recruiteren keresztül, egyszer volt hogy eljutottam egy ígéretes lehetőségig, de közben egy nagy multitól kaptam egy jobb ajánlatot. De volt hogy Hays-es kislány hatalmas kamugép volt és az összes amit ajánlott, zsákutca volt, és persze nem azon fizetésekkel, amiket a médiában nyomnak.
2020. márc. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs rendszeres megbízása a cégeknek, vagy ingadozó a munkaerőigény.

A kódot meg tökmindegy ki írja meg, csak határidőre legyen kész!

Végigírhatja egy ember is elejétől a végéig de akár három is ddolgozhat rajta egyszerre.

2020. márc. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!