Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » El tudok helyezkedni programoz...

El tudok helyezkedni programozóként, ha nincsen róla papírom?

Figyelt kérdés
Munka mellett tanulok otthon Javába programozni. Már applikációt próbálok összerakni. Szóval érdekel a téma és gyorsan tanulok. Szerintetik van esélyem, hogy egyszer programozóként dolgozzak? Elsősorban olyan emberek válaszait várom, akik helyezkedtek már el így vagy van ilyen ismerősük.

#programozás #munka #karrier #papírnélkül
2020. márc. 13. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van, de ha még csak most próbálsz összerakni applikációt, sehol sem tartasz.
2020. márc. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül, ha majd megtanulsz programozni.
2020. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Én. Mondjuk 2 iskolába jártam egyszerre, esti egyetem és tanfolyami jellegű OKJ, de az egyetemen elsős vagyok, az OKJ-papír pedig akkor még nem volt meg.


De most hatalmas recesszió jön, azzal számolok, hogy elveszítem a munkámat és soha többé nem lehetek szoftverfejlesztő.


Aki még csak most tanul, mindenféle papírok nélkül, annak nincs most esélye. 2 éve lett volna, még talán 1 éve is.


Az "applikációt próbálok összerakni" szint még azért nem junior, bár mindenképp jó irányba tartasz. :)

Én ugyan C#-os vagyok, de adatbáziskapcsolatos mobilapplikációm van, design pattern-ekkel és még ezt se nevezem junior szintnek.


Ha nem lenne itt ez a járvány és a már most leállófélben levő gazdaság, azt mondanám, hogy hajrá... de így... :(

2020. márc. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Hármas, te szeretsz rettegni, igaz? Amúgy milyen az az adatbázis-kapcsolatos mobilapplikáció? Mondd, hogy SQLite és nem az appból csatlakozol adatbázis szerverhez... 😬😬😬
2020. márc. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Te meg kötözködni szeretsz.


SQL Server-hez csatlakozó mobilapp készítésében is vettem részt, igaz, azt már az első "munkahelyen".

A saját (még) valóban SQLite, az volt a praktikus. A későbbi terveimhez már egyáltalán nem praktikus.


A tények elől pedig nem szeretem a homokba dugni a fejen.

2020. márc. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, a Server-hez nem közvetlenül csatlakozik az app, csak, hogy lehervasszam a kedvedet. :D :D


1. Tudod, mit akartam kifejezni a Kérdező felé, nem? Akkor ne kötözködj....

2. Biztos ezer hibát vétettem így is, de te is voltál egyszer kezdő. Jó, lehet, hogy 10 éves korodban. :D De akkor is kezdő voltál.

2020. márc. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem az leszel, aki lenni akarsz, ha keményen dolgozol. A szoftverfejlesztés nem fog leállni.
2020. márc. 14. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Alapvetően el tudtál volna helyezkedni. Nekem is van ismerősöm, aki ezzel foglalkozik papír nélkül.


Viszont a koronavírus miatt tényleg lehet, hogy átrendeződik az IT szektor. Ha letisztultabb lesz kevesebb céggel és végre verseny lesz az állásokért, akkor előbb fognak diplomás embert alkalmazni, mint valakit, akinek nincs papírja.

Persze lehet, hogy semmi nem lesz, és ugyanúgy el tudsz majd helyezkedni, de erre még nem látunk rá:

https://www.youtube.com/watch?v=rjfO2AKEsA8

2020. márc. 14. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha letisztultabb lesz kevesebb céggel és végre verseny lesz az állásokért"

VÉGRE?! Szerinted ez jó dolog? Normális vagy te?

2020. márc. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

# 7



Nem fog leállni, csak lelassul annyira, hogy csak a diplomás, már tapasztalattal rendelkezők kelljenek.


Kérdező, most kemény leszek, de szerintem hagyd abba, ne tanuld most ezt!

Nekem is B tervem van most.

2020. márc. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!