Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a helyzet az ettermekbe...

Milyen a helyzet az ettermekben most a koronavirus idoszak alatt. Van ahonnank elkuldik mar a dolgozókat is? Milyen a helyzet, kilátás?

Figyelt kérdés
2020. márc. 15. 15:07
 1/6 A kérdező kommentje:

A vendeglatas erdekel , hotel, etterem, klubok stb. aki ott dolgozik mire szamít?

Es hol melyik varosbol,megyebol irsz?

2020. márc. 15. 15:08
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Borsod iskolabüfét bezártuk. Szerződések tartanak nem küldöm el a dolgozót max fizetett szabira, vagy táppénzre . Engem sem küldött el vagy mondta fel a szerződést a svajci megbízó .Itthon vagyok/ vagyunk . Szerződésem van, értesítésre várok hó végéig. Elvileg 25-én kellene visszautaznom, 6-an jöttem haza. A szezon most kezdődne 15-től. Akinek nem volt élő szerződése március előtt , csak szezonra azok többségének cancellation van megjelölt ideig ( április 15 -június 1-ig vagy újabb értesítésig).


Most várunk két hétig, áprilistól meglátjuk hogyan változnak az itthoni helyzetek. Van vészforgatókönyv átcsoportosításra , mozgó értékesítsre, házhozszállításra stb. ugyanúgy, mint a többi tevékenységi kör reaktivàlàsàra és fejlesztésére amíg újra aktív tud lenni a vendéglàtàsi tev. kör.

2020. márc. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, tehat uzemeltetõ vagy..
2020. márc. 16. 10:33
 4/6 A kérdező kommentje:

Oszinten sose csiptem a vendeglatosokat mivel engem jol lehuztak, de nem csak engem, hanem mindenkit akit lehet, es csak 4oraba 2be max.6ba jelentenek be ,nagyon ritka esetben 8ra.


Ilyenkor elszembe jut h remelem sokakanak eszebe jut h a dolgozokat h.lehúzták, tudod az ember vet , és az aratas ideje elmaradhatatlan.

A lenyeg jó lenne felebredni , habar egyreszt az uzemeltetoket is megertem abbol a szempontbol h a tulajok biztos oket is lehuzzak,azaz sokat kell fizetniuk nekik, es persze ez a munkasokon csapodik.


En szemelyesen ugy erzem ennek a jateknak lassan a vegere erunk.

A kizsákmányolók nem sokáig fogjak lehúzni a "kissebbet" mert az igazságtalanságra ítélet érkezett.

2020. márc. 16. 10:43
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Párom az egyik alkalmazottam, nem lenne sok értelme 2-4 órára bejelentenm, így legalább jogosult lehet táppénzre is , mivel hatósági zár alá kerültünk az egyik telephellyel és nem tudom hirtelen átteni másikba.


Közben magam is alkalmazott vagyok külföldi megbízónál, de nekem sem bojgatták még meg a szerződésemet, attól tőkeerősebb a cég pl. És jelenleg mindenki 3-6 hónapra számol kiesést. Akit ez fejre állít, annál még a keretfeltételek sincsenek meg arra, hogy alkalmazottat tartson sezerintem. Illetve az alkalamzott is találhatott volna és még találhat most is sokkal biztosabb helyet ilyen vállakozástól is.

2020. márc. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Oszinten sose csiptem a vendeglatosokat mivel engem jol lehuztak, de nem csak engem, hanem mindenkit akit lehet


Pont most csinálom a lletárt itthon, hazahoztuk a készletet. Több termékünk olcsóbb, mint ejlenelg a Sparba pl ami a suli előtt van. 18, majd 5%-os áfa hatására uygyan nem csökkentettünk árat, de nem is emeltünk a termékeinken 3 éve. Lehet általűánosítani, ettől nem minden vendéglátó küldi el a héten a dolgozóit, ahogy nem is húz le mindenki másokat. Hiába esett viszza a forgalom februárban és csak 10-15 napot dolgoztunk mi is azt a teljes havi fizetéseket kaptuk márciusban is 2 fő szállóvendég esetén is, ugyanúgy mint korábban 60-70-150-re is. :-)

2020. márc. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!