Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fejlesztőként milyenek a...

Fejlesztőként milyenek a lehetőségek Svájcban illetve Új-Zéland-on?

Figyelt kérdés
Gondolkozok hogy valamelyik országba kiköltözzek hosszabb időre. Szerintetek hol lehet jobban élni ? (Hol jobbak a lehetőségek ? Hol kedvesebbek az emberek ? Mik az előnyök hátrányok ezekben az országokban? Kultúrális/szociális különbségek?) Valakinek van tényleges tapasztalat esetleg ?

2020. márc. 15. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ, mennyire vagy jó.

Svájcban pl. meg lehet közelíteni az amerikai béreket, de elég drága a megélhetés is.

Manapság Amszterdam pl. igen népszerű, szinte minden komolyabb cégnek (Google, Facebook, Amazon stb.) van ott irodája és a 30% ruling ( [link] miatt az adók is igen kedvezőek.

Ha házas vagy, akkor Luxemburg is jó opció.

2020. márc. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A link javítva:

[link]

2020. márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na erről nem is halottam, hogy van ilyen 30%-os adókedvezmény. Ez nekik miért jó hogy 5 éven keresztül elengednek minden adót ? Oda mennek az emberek, jól megszedik magukat aztán le is lépnek. Közben semmit nem forgattak bele közösségbe a fizetésükből csak a vásárlásaik során adó formában. És hogyan tudják ezt megengedni ?
2020. márc. 15. 19:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Fizetnek adót, csak nem a teljes bérük után.

A fizetésed 30%-át megkapod adómentesen és a maradék 70% után adózol.

2020. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja hát akkor az úgy már nem olyan erős. Svájcban azért jóval magasabbak a bérek ( és a megélhetés is költségek is tudom ), viszont az ado kb ahogy néztem csak 21%


Senior szint Svájcban átlag 110-120k CHF, Megélhetés havi 3,7k, megtakarítás havi 4k

Amszterdamban senior szint átlag 60-70k EU, Megélhetési havi 2,5k, megtakarítás havi 2,1k ( ha jól számoltam az adókedvezményeket )

Persze ezt csak nagyjából tudom belőni én is lehetnek eltérések

2020. márc. 15. 20:00
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy tudom hogy Új-Zéland-on se olyan jók a bérek és a megélhetési költségek is drágák kb majdnem olyan mint Svájcban igazából de jobban érdekel mint hely, az egyetlen problémám vele hogy nagyon elszigetelt és nehéz onnét haza látogatni :D Kanada/USA szintén.
2020. márc. 15. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!