Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges, hogy a koronavírus...

Lehetséges, hogy a koronavírus miatti káosz még jobban megfogja pecsételni a munkanélküliségemet?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok januárban végeztem és beadtam már vagy 20 helyre a CV-met, de eddig csak 2 helyről jeleztek vissza interjú céljából (ezeken se lesz sok esélyem). Mindezt úgy, hogy nem büfészakot végeztem és elvileg az IT végzettségű embereknek mindig van lehetősége (gazdinfósként végeztem). Viszont jött ez a koronajárvány, ami után tuti gazdasági válság jön és szinte borítékolható, hogy akkor még ennyi esélyem se lesz elhelyezkedni. Lehetséges, hogy ennyi kudarc után inkább nagyon gyorsan el kellene mennem valami alacsony végzettséget igénylő betanított/gyári munkára, hogy esetleg ott hátha átvészelek a gazdasági válságot? Ez jó ötlet lenne vajon? És ha igen, akkor hogy tagadja le a diplomámat, mit írjak a CV-be, hogy annyi sok év alatt mit csináltam?

2020. márc. 15. 23:06
 1/6 anonim válasza:
25%

Elmész rabszolgának, és utána helyezkedsz a cégen belül. Ismerek olyan embert, aki rabszolgaként kezdte, ma már diploma nélkül, robotok vezérlését tervezi, és programozza.

De olyant is ismerek, aki szintén rabszolgaként kezdte, és ma már ő az igazgatója annak a gyárnak (is), ahol kezdett...

2020. márc. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem gazdinfósból van hiány, hanem a programozókból, de azokból se mind kell.

Nekem is vége a jelenleginek szeptember környékén és nagyon meg is fogom szívni nagy eséllyel emiatt. Hiszen most nagy eséllyel (gondolom én) állásinterjúk elmaradnak a finom "home office" cuccok miatt, turizmusból szépen kipakolnak pár embert (kevesebb a vendég, nem kell annyi ember), meg a többi szektorból.

Ha munkaközvetítőn keresztül megy az ember gyári munkára, akkor nem feltétlen kell letagadni a diplomát- legalábbis nálam ez volt a helyzet még tavaly.

Úgyhogy ja, talán még most próbálj elhelyezkedni bárhol.

Lehet, hogy nekem is gyárban kell majd *opni, mert más nem lesz, de a számlák jönnek.

2020. márc. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
79%
A programozókból, a gyárakban, csak azért van nagy hiány, mert a zombi főnökök azt hiszik, hogy minden problémát meg lehet oldani programból, két perc alatt, anyagi ráfordítás nélkül. Amikor ez nem sikerül, akkor repül, vagy lelép a programozó, és kezdődik elölről. De az is igaz, hogy a jó programozó, aki tud, és akar is dolgozni, az extrém ritka. A legtöbb csak összeokád valamit, és szid mindenkit, aki nem tudja használni az ürülékét. A biztonsági részét a berendezésnek meg, hagyjuk. Azt ők is rendszerint hagyják, és életveszélyes az ócskavas, amit összegányolnak...
2020. márc. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

20 helyre? :D Hjajj az nem lesz elég...


Én tavaly januárban végeztem és utána elkezdtem állást keresni azonnal. Erről vezettem egy excelt is, dátummal és most direkt visszanéztem. 2019. 03. 16-án én egészen pontosan 93. jelentkezést küldtem el.

Nem ment könnyen a dolog és csak 2019. június 11-én tudtam kezdeni a munkahelyemen...

Az utolsó jelentkezésemet 2019. május 23-án küldtem ki, az volt a 191. jelentkezés.

Szóval húzz bele, mert 20(!!!) jelentkezés kb. semmire nem elég, főleg most, h az értelmes helyeken kb. mindenhol home office van.


Hajrá , én szurkolok neked.

2020. márc. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nem gazdinfósból van hiány, hanem a programozókból, de azokból se mind kell."


A gazdaságinformatika egy elég kemény szak.

Csak az nevezi "ruhatárszaknak" meg hasonlónak, aki nem ismeri.

Kemény kódelmélet, sőt programozást is tanulnak rajta.


Ez egy versenyképes, piacképes szak.

Viszont, ugyanaz igaz rá, mint a legtöbb IT szakra.Szinte csak Budapesten ér valamit.

2020. márc. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Istenem de áldom a szerencsém hogy nem most próbálok elhelyezkedni....Karrierváltóként, 0 szakmai tapasztalattal vettek fel másfél éve, az első helyre ahova beadtam a jelentkezésemet. (Ráadásul élvonalbeli IT cég)....Nagyonnagy mázli...persze más irányú diploma, meg folyékony angol azért segített. Azt tudnám javasolni, hogy az angolra nagyon gyúrj rá, és keress nagy cégeknél supportos munkákat, utána cégen belül már könnyebb lesz feltornázni magad, ha látják hogy van tudás meg akarat. Hajrá, és kitartást!
2020. márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!