Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hova érdemes elköltöznöm?...

Hova érdemes elköltöznöm? (Részletek a leírásban! )

Figyelt kérdés

Szeretnék szüleimtől elköltözni és máshol munkát vállalni. (Bárhol az országon belül!)


22 éves férfi vagyok, nincs szakképzettségem, csak érettségivel rendelkezek, de folyamatban van a továbbtanulásom.

Jelenleg Borsod-Abaúj-Zemplén megyében élek egy kis településen, ez rengeteg nyűggel jár, ezért fontos lenne számomra, hogy kikerüljek ebből a vidéki életből, mindenkép városban szeretnék élni!


AZ ALBÉRLETÁRAKAT ÉS AZ ÉN JELENLEGI MUNKALEHETŐSÉGEIMET FIGYELEMBE VÉVE TI MELYIK VÁROSBA KÖLTÖZNÉTEK A HELYEMBEN (elsősorban gazdasági szempontból)?


Köszönöm szépen a hozzászólásaitokat!

Egyéb segítű szándékú tanácsokat is szívesen fogadok.



2020. márc. 19. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:

bárhova el tudsz költözni, ahol munkát kapsz. előtte ne költözz, hogy majd munkát keresel, mert lehet, hogy nem találsz.


ha a "folyamatban van a továbbtanulásom" azt jelenti, hogy már most is bejársz valahova a szüleidtől vagy távoktatás van, akkor addig ne is gondolkodj elköltözésben, amíg be nem fejezted a tanulmányaidat.

2020. márc. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyelore maradj. Tudom mirol beszelek.

Most kaosz van mindenkit kuldenek el, leepitesek vannak.

De te tudod a.lehetosegeidet. Ha nincsenek akkor varj mig a virus rendezodik

2020. márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, h jó az időzítés, koronavírus van.
2020. márc. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is egyenlőre maradj nyugton, mert bizonytalan a helyzet. Inkább azt javaslom, olyan munkát keress, ahol van szálláslehetőség. Mert albit vagy akár csak szobát fizetni is sokba kerül, főleg így, hogy nincs szakképzettséged, nem lesz egyenlőre jó munkád. Lesz az, le kell töltened ott pár évet, amíg fejlődsz abban a munkakörben és lesz lehetőséged pénzgyűjtésre és még az önéletrajzodba is lesz vmi. Hogy melyik városba? Nemcsak Bp-ből áll a világ. Szerintem válassz megyeszékhelyet. Ha Bp-en laknál, akkor kicsi a valószínűsége, hogy szállásod is lesz. Ha nincs szállásod, akkor Bp-en lehet, hogy messze lesz a munkahely, vagyis bérletet kell venned. Egy megyei jogú városban vagy akár egy városban sikerülhet szállást is találnod vagy közel lesz a munkahelyed. Nem kell bérletre költened. Elmúlik a vírus, ha van biciklid, járhatsz biciklivel - sisakkal kellene... Kisvárosban akár be is sétálhatsz mindennap, ha 40 perc séta, akkor 40 perc, mozgásnak kiváló.

Én is bringával közlekedek, tudom, miről beszélek, csak télen veszek bérletet.

Jogosítványod van? Ha igen, olyan melót is kereshetsz, ahol autót kell vezetni, árut szállítani, nem tudom, hogy elég-e hozzá a B, nem kamionra gondoltam. De ilyen helyen meg nincs szállás. Szállás inkább gyárban van. Egyik gyár ilyen, másik olyan, ott is emberek dolgoznak, egyik ilyen, másik olyan. Könnyű azt mondani, hogy mind börtöntöltelék, stb. Gazdasági szempontból inkább az ország nyugati része, de ha van szállás szegedi cégnél, akkor oda költözz!

2020. márc. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tudsz nyelvet?
2020. márc. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én Borsod-Abaúj-Zemplén megyében éltem ott születtem Ózdon tudom milyen ott. De sajnos most rossz az időzítés a vírus miatt sok gyár és üzem le állt így várni kellene míg lecseng a járvány. De előbb munkát keress van ilyen hirdető újság amibe sok mindent hirdetnek és csak úgy érdemes belevágni ha biztos, hogy lesz hol dolgoznod.
2020. márc. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4. vok: a szuperinfó újságba szokták hirdetni a gyári munkákat, vagyis ott is. A lényeg, ebben az újságban van - akár a mostaniakban is - szállással együtt. Keress pár ilyen újságot, legalább kezdésnek, tájékozódásnak.
2020. márc. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sehova ne koltozz szakma vagy barmi vegzettseg nelkul, mert orokke az alberleti dij kifezetesde fogsz dolgozni, es az se biztos nehany csaladnal, hogy a kirepult gyereket visszaengedik havi rezsi stb. fizetes nelkul.

Ki ne szallj a mamahotelbol a bizonytalanba!!!


Tanulj valamit. Szerezz tapasztalatot.

Idealisan gyujts egy hazra meg a mamahotelbol

aztan koltozz el.


Nem ertem mi ez a mania hogy mindenki egybol pattanni akar otthonrol.

Nekem szuper lett volna, ha lett volna 1 otthonom, ahol 25 eves koromig labraallhatok... nem koltozni meg egyedul lenni a nagyvilagban.

Nem tudjatok mirol mondtok le.

2020. ápr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!