Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet azzal tenni, hogy a...

Mit lehet azzal tenni, hogy a felettesem minden augusztus 20-ai hosszúhétvégét lestoppolt?

Figyelt kérdés

Nem lehetünk együtt szabadságon, mert egymás helyettesei vagyunk. Valójában 1-2 napra biztosan lemehetünk, mert a közös feletteseink is egymás helyettesei, mégis van hogy 1 hétig együtt vannak szabadságon, s őket nem helyettesíti senki. Plusz hétvégén is megy a termelés, akkor sem vagyunk ott.

De ilyen téren olyan csökönyös.


1 éve dolgozom itt, most belementem, hogy ezen a héten ő menjen szabira, mert nem volt konkrét nyaralási terv, suli miatt hiányoztam sokat, inkább majd karácsonykor veszek ki (akkor bezzeg lehet egyszerre szabira menni).

Plusz a ledolgozós szombatokat is mind lestoppolta.


Erre mondta, hogy majd jővőre megint megbeszéljük, neki csak az a lényeg, hogy aug. 19-n mindig elutaznak, mert akkor van a házassági évfordulója.


Jővőre én szerettem volna kivenni, mert ugyanígy, mint most, 3 nap szabadsággal lehet nyerni 9 napot.


Szerintetek sem fair az elgondolása?


2019. aug. 20. 13:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ő a főnök, sajna őhozzá kell alkalmazkodni. Tudom, mert én is ebben a cipőben járok, de elfogadom, hogy a felettesem szabijához igazodjak, persze nekem is kell kivenni, akkor viszont helyettesít ő engem.
2019. aug. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem a főnököm, csak a felettesem. Van közös főnökünk, akinek be kell jelentenük a szabadságot, de ő jogilag még a fizetésemet sem tudhatná, más kérdés, hogy követeli, hogy mindenki árulja el neki, de ez más tészta. Én is 8 ember felettese vagyok, még sem szabok meg nekik h.lyeségeket.
2019. aug. 20. 14:23
 3/28 anonim ***** válasza:
87%

"Nem a főnököm, csak a felettesem. "


Szóval a főnököd :-) Minden felettes főnök, ugyanis létezik olyan, hogy "szolgálati ranglétra": pl. egy munkásnak a csoportvezető is a főnöke- nem csak a vállalatigazgató :-)


"Minden augusztus 20-ai hosszúhétvégét lestoppolt?...

1 éve dolgozom itt, most belementem, hogy ezen a héten ő menjen szabira, mert nem volt konkrét nyaralási terv, suli miatt hiányoztam sokat,"


Tehát 1 éve dolgozol itt - akkor olyan nagyon sok aug. 20.-áról nem beszélhetünk, maximum 2-ről.

tavaly is ott dolgoztál már aug. 20-án? Tavaly sem sikerült szabadságra menned? A jövő év még nem történt meg, arról felesleges beszélni :-)


Azt írod, a suli miatt hiányoztál sokat: ezek szerint a munkahelyed ezt tolerálta és meg lehetett oldani. Vannak olyan munkahelyek, ahol nem hogy nem tolerálják, de egyenesen elbocsájtják emiatt a dolgozót.

Szóval véleményem szerint nem olyan rossz a munkahelyed, mint amilyennek látod.


Munka törvénykönyve szerint pedig 1 évben 7 napot kell a dolgozó kérésére kiadni a munkáltatónak - úgy gondolom, a suli miatt ez már simán meg is volt - szóval nagyon nem tudsz mit tenni.

2019. aug. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
78%

Megindokolta, házassági évforduló, neked terved sem volt...

A hosszú hétvégéket hosszabb távon azért illene egyeztetni.

2019. aug. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Nem, nem a főnököm. Én sem vagyok a főnöke annak a 8 embernek, ez nem így működik. Vagy nevezheted így is a felettest, nekem aztán mindegy.


"Tehát 1 éve dolgozol itt - akkor olyan nagyon sok aug. 20.-áról nem beszélhetünk, maximum 2-ről."


Ez egy információ volt, hogy 1 éve vagyok itt, hogy te ebből mit következtetsz ki, az a kérdés szempontjából teljesen felesleges.


"Azt írod, a suli miatt hiányoztál sokat: ezek szerint a munkahelyed ezt tolerálta és meg lehetett oldani. Vannak olyan munkahelyek, ahol nem hogy nem tolerálják, de egyenesen elbocsájtják emiatt a dolgozót."

"Munka törvénykönyve szerint pedig 1 évben 7 napot kell a dolgozó kérésére kiadni a munkáltatónak - úgy gondolom, a suli miatt ez már simán meg is volt - szóval nagyon nem tudsz mit tenni."


Nem, nem hiányoztam. Szabadságot vettem ki. Ez nem az a munkahely, ahol hátrány, sőt. Már úgy vettek fel, hogy tudták 1 év van vissza a mesterképzésből, az alapképzésem teljesen más és mégis felvettek elég magas pozícióba. Szóval nem, nem hátrány itt az iskola.

És azzal sem ők tettek szívességet, hogy a szabadságaimat ilyere áldozom, pláne, hogy minden esetben péntekre esett, amikor is csak 6 órát dolgozom a lecsúztatások miatt. És nem, nem volt meg simán a 7 nap. De mindegy, belekötni bármibe belelehet.



"megindokolta, házassági évforduló, neked terved sem volt..."


Ezt utólag mondta, mikor megbeszéltük még nem volt programja, csak mondta, hogy szeretne akkor menni, mert talán lesz programja. Mondtam, hogy ha lesz, akkor menjen ő akkor szabira.

2019. aug. 20. 15:03
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem értetted jól a választ.A 7 nap szabadsággal te rendelkezel, a válaszoló úgy értette, hogy amikor iskolába mentél, akkor vetted ki a szabadságot, amikor neked volt szükséged rá. Tehát a mukáltatód teljesítette a törvényi kötelezettségét, hogy azokat a napokat akkor vetted ki, amikor szükséged volt rá.
2019. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
De ez nem putri munkahely, hogy a többi szabadságot csak akkor lehet kivenni, amikor a munkáltató akarja, szerencsére. Nem is ez a kérdés, hogy hogy követeljem jogilag, hogy akkor mehessek. Aki nem érti, vagy nincs benne empátia, az kérem ne válasszoljon, mert ezekkel a válaszoknak semmi értelme
2019. aug. 20. 15:12
 8/28 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező én a helyedben örülnék neki, hogy ilyen butácska létedre megtűrnek annál a cégnél!
2019. aug. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
ühüm, mert az indokolatlan fröcsögés az intelligencia jele, hát persze :) Újabb észkombájnal van dolgunk
2019. aug. 20. 16:14
 10/28 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, te annyira a saját igazad elismerését szeretnéd, hogy tényleg nem értetted meg a választ, amit a jogi lehetőségekről IS írtam a 3-as válaszomban.

MUNKA TÖRVÉNYKÖNYVE, amire hivatkozhatsz, 7 NAPOT ÍR ELŐ, amit a kérésedre ki kell adni, ez nyilván az iskolai teendők (vizsga, stb) miatt megtörtént, kivetted a 7 napot, de ha nem, hanem pl. csak 4 nap, akkor még 3-al rendelkezhetsz.

Ha mindet kivetted, azaz a TE KÉRÉSEDRE kiadtak már ebben az évben 7 nap szabadságot, akkor JOGI LEHETŐSÉGED NINCS!

2019. aug. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!