Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen ügyvédnek lenni?

Milyen ügyvédnek lenni?

Figyelt kérdés

-milyen nehéz az egyetem?

-nagyon telített ez a szakma?

-milyen az ügyvédek élete?

-fizetés?

Tudom hogy ezer meg egy ilyen kérdés van de azok mind 2009-2015 ig. (Az azért már rég volt...)

Előre is köszönöm a segíteségeteket!



2020. márc. 24. 12:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Embere válogatja, mennyire nehéz. Nekem az első év volt nagyon nehéz, nagy változás az addigi tanulmányaimhoz képest, más hangulat, stb... Majdnem otthagytam az egészet. De aztán belerázódtam, elmaradtak a töris tárgyak (nem szerettem őket), és jöttek a jogiak. Onnantól szerettem. Kemény volt, de nem úgy nehéz, hogy bele kellett volna halni. Nem volt gond elvégezni, nem csúsztam, jó eredményem lett. Tény, hogy vizsgaidőszakokban azért kipurcant az ember.


2. Hogy telített-e a szakma, az attól függ, mennyire vagy jó. Ha ügyes vagy, önálló és talpraesett, akkor lesz helyed az ügyvéd-világban. Sok az idős, akiknek már gondot okoz az elektronikus eljárás, a gyorsan változó jogszabályok... nem tudnak lépést tartani. Aki követi a dolgokat, mer pert indítani (új törvény lépett hatályba, sokan "félnek" tőle, elzárkóznak a pereskedéstől), annak lesz munkája. Jól kell belőni a kiadás-bevétel arányt, és szépen megélsz. (Értem ezt arra, hogy el kell gondolkodni, muszáj-e kezdőként csilli-villi belvárosi irodát fenntartani? Mert azt lehet, hogy tényleg nem fogod az elején kigazdálkodni...)


3. Változatos a munkánk, kihívásokkal teli, de érdekes is. Fárasztó, de nem monoton. Sokat vagyok bíróságon, járok ügyfelekhez, jövök-megyek. Irodai munkát itthonról tudom csinálni, akár éjjel/hétvégén/ünnepnap, ha olyan kedvem van. Cserébe, ha valami dolgom van akár munkaidőben, akkor általában meg tudom azt is oldani, még fodrászhoz is sokszor hétköznap délelőtt megyek. Csak a bírósági tárgyalások időpontja fix, de a bírók azt is meg szokták kérdezni, amikor tűzik a következőt, hogy jó-e.


4. Fizetés nincs, vállalkozó vagyok, annyi a pénzem, amennyit számlázni tudok. De az még csak a bevétel, ebből persze lejön az adó, egyéb költségek... (pl. idéntől kötelező kredit-gyűjtés, MÜBSE, kamarai tagdíj...) Fentebb írtam, ezt kell jól belőni, és megtalálni a neked ideális arányt. Nekem sem férne bele a Körúton egy háromszobás iroda mahagóni íróasztallal, három titkárnővel és öt jelölttel. Kezdőként totál egyedül dolgoztam, az irodám pedig a saját házunkban (de igényesen, elkülönítve a lakórésztől) volt berendezve. Tavaly év végére jutottam el oda, hogy egy kisebb irodát kiépítettem, de ezt is két másik ügyvéddel összeállva. Jelölt nincs, egy titkárnő van. Nekem nincs igényem arra, hogy pl. diktáljak valakinek, mert jól gépelek, és inkább az irodai berendezésbe fektettem pénzt, ezért automatizált, nagy szkenner van, szóval arra sem kell személyzet, hogy két órán keresztül oldalanként lapemelgetősen beszkenneljen valamit. Szóval számomra jelenleg ez így ideális.

A következő "terv" majd az lesz, hogy lesz egy asszisztensem, de leginkább arra, hogy amikor én tárgyalok, akkor is legyen, aki felveszi a telefont, meg esetleg e-mailezze le, hogy milyen adatokat kell az ügyfélnek elküldeni egy cégeljáráshoz, stb. Nem gond ezt nekem megcsinálni, csak gyorsítaná a dolgokat, ha ez már meglenne, mire én odajutok, hogy leülök a géphez.

2020. márc. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2020. márc. 31. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!