Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akik külföldön a vendéglá...

Most akik külföldön a vendéglátásban dolgoztak magyarok velük mi lett?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az Angliában vagy Németországban, Ausztriában mosogatókra. A többség elveszítette a munkáját?
2020. ápr. 5. 05:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
40%

nem a 9-es vagyok, az én válaszaimat itt mind törölték, de ebből

"de erről nem mi tehetünk, akik itthon is megállják a helyüket" azért eléggé az jön le tőled, hogy nagyon büszke vagy magadra (ok, m ittudomén, biztos szép am it elértél), ami nekem állati visszás, hogy most miért kell bezzegezni.

te nem ezt az utat választottad, kész. de miért kell kárörvendeni azon, akinek most esetleg nehéz. ráadásul tényleg nem tudodm, miért megy haza. lehet, hogy a családjával akart lenni. lehet, hogy 100x jobban megy neki, mint neked valaha fog. mit érdekel ez téged?

most amikor össze kellene fogni (mert ami jön, azt csak úgy lehetne túlélni), még mindig ez a tipikus magyar mentalitás megy.

na ez az, ami engem zavar a reakcióidban.

2020. ápr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan ugyanebben a helyzetben vannak, itthon is. Bolti (nem élelmiszer) eladók, kisebb üzletek, szolgáltatók. Fodrászok. Bár elvileg dolgozhatnak, szinte mind bezárt, mert nincs vendég. Sok irodai dolgozó, aki nem közszférában dolgozik. Egy csomó ember nem tudja most végezni a munkáját és csak várja, hogy mikor megy csődbe a munkahelye.
2020. ápr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%

A reakcióImban??

Ok 😀

Hol írtam hogy engem érdekel hogy miért jöttek vissza? Hol írtam hogy lenézem őket?

Megint csak azt tudom írni hogy elhiszem hogy szar nektek de erről nem mi tehetünk!

2020. ápr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
17%

"Megint csak azt tudom írni hogy elhiszem hogy szar nektek de erről nem mi tehetünk"


én meg megint azt tudom írni, hogy te állandóan feltételezel valamit, amiről fogalmad sincs. nem, nekem nem szar, sőt nagyon jó. nem mentem haza, mert itt még dolgoznom sem kell és megkapom a többezer eurós fizetésemet. van olyan kollégám, aki hazament, ő sem dolgozik, a felét kapja, ami még így is a kinti átlagkereset duplája.

csak tudod belénk kicsit több empátia szorult, és igyekszünk segíteni azoknak, akik bajba jutottak bármilyen okból.

de hát nem mindenkinek kell normális hozzáállással rendelkeznie, ezt belátom.

2020. ápr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
45%

Én állandóan feltételezek valamit, te meg állandóan bele látsz mást is az írásaimba amit le sem irtam 😀


Mindegy, részemről lezártam ezt a beszélgetést.

Nem fogok itt dicsekedni veled ellentétben 😉

2020. ápr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
18%

tényleg mindegy, valóban felesleges

honnan tudod, hogy igaz, amit leírtam. már megint feltételeztél valamit.

mindegy, nevess, az a lényeg. elkel a vidámság a következő időkre.

2020. ápr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

10es: "Elhiszem hogy most rossz helyzetben vagytok, de erről nem mi tehetünk, akik itthon is megállják a helyüket."

Én vagyok 9es és hát persze... logikus: ha valaki kritizálni merészeli, amit írsz, mert 0 empátia van benned azok iránt, akik munkanélküliek lettek és nem tetszik neki a stílusod (lásd "anyuci szoknyája" és hasonlók), az biztosan egyike azoknak, akiket te kritizálsz. Én nem vagyok egyáltalán rossz helyzetben, nem veszítettem el a munkámat és még csak is nem a vendéglátásban dolgozom, egyszerűen csak bunkó és tudatlan vagy, nem tudtam szó nélkül hagyni. Te személyeskedtél, azokat kritizálod, akik hazamentek mert munkanélküliek lettek, vagy hazamentek mert otthon kell rokonnak segíteni vagy akármilyen okból, tökmindegy.

Szóval ha igaz az állítólagos fiatalon, önerőből összehozott tartalék, akkor örülj neki és kész. Nyugodj meg, aki külföldön dolgozott, azok nagy része is nagy valószínűséggel elég sokat félre tud/tudott tenni. Tényleg nem értem miért fáj neked az, hogy más külföldön dolgozik, majd hazamegy (tökmindegy milyen okból) és ott költi el a megtakarított pénzét.

2020. ápr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
84%

Én nem vagyok irígy senkire, aki kiment dolgozni, szíve joga. De b*szki miért pakolja fel azonnal mindegyik az egész lakást az autóba és jön haza? Ezer, tízezerszámra? Épp azért terjedt el a vírus olyan baromi gyorsan, mert mindenki utazik össze-vissza. Sokan szépen tünetmentesen, vagy minimális tünetekkel igenis határokon át szállították a vírust. Ha nem megy haza, akkor a rokonai sokkal-sokkal kisebb valószínűséggel kapják al a betegséget, mert szépen otthon ülnek és nem érintkeznek külföldön járt emberekkel.

Bárki bármit mond, ez igenis plusz teher a magyar egészségügyre, ami katasztrofális állapotban van. Ami adót, járulékot külföldön fizettek a kedves külföldi munkavállalók, abból a külföldi EÜ-t fejlesztették, ami a hirtelen lecsökkent népességet kint könnyebben elfogja látni. Kérdem én, aki hazajötte után 1-2 héttel rosszul lesz, netán a szülei, rokonai lesznek betegek, mert megfertőzte, az kiszállítja majd a német kórházba a rokonát, hogy lássák el ott, mert fizetett adót? Vagy rábízza a magyar eü-re? Aztán meg pocskondiázik, hogy milyen rossz itthon a helyzet.

Tessék már szépen összefüggésekben gondolkodni. Igenis hatalmas felelőssége van a járvány terjedésében, mindenkinek, aki az elmúlt 1-1,5 hónapban utazott.

Az lett volna mindenkinek a legjobb, ha szépen a lakhelyén, ahol egyébként is él, dolgozik, ott kibekkeli ezt a pár hetet-hónapot. De nem, mindenféle indokkal gyorsan országokat kellett átutazni... Ez az én bajom.

Meg hát az is, igen, hogy békeidőben így rossz MO, úgy rossz, aztán kiderül, hogy külföldön is rossz, ha épp nem megy a szekér, csak haza kell jönni :) Ettől még irigy nem vagyok, csak mérges az önző gondolkodás miatt.

2020. ápr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

"De b*szki miért pakolja fel azonnal mindegyik az egész lakást az autóba és jön haza? Ezer, tízezerszámra?"

Honnan tudod mennyi külföldön dolgozó jött haza? Neked valami szupertitkos információd lehet, amilyen senki másnak, mert rajtad kívül senki sem tudja, hogy az elmúlt 2 hónapban hány külföldön dolgozó magyar jött haza.

És miért is ne jöhetne haza? Tiltotta bármi is? Volt kijárási tilalom Olaszo-on és Kínán kívül bárhol is 1-2 hónapja?

"Bárki bármit mond, ez igenis plusz teher a magyar egészségügyre" Te tényleg nem tudod, hogy ha Mo-n akar valaki TB ellátásra szolgáltatást igénybe venni és nincs EUn belül munkája, akkor itthon fizetnie kell a TB-t?

"Aztán meg pocskondiázik, hogy milyen rossz itthon a helyzet." - miért ha nem pocskondiázik, akkor nem rossz a helyezet? Vagy valójában jó a helyzet? Akkor miért pocskondiázná?

"De nem, mindenféle indokkal gyorsan országokat kellett átutazni." Mindenféle indokkal... Miért is kell indok? Meg volt tiltva az utazás? "kibekkeli ezt a pár hetet-hónapot" - pár hetet?? Milyen pár hetet? És milyen pár hónapot? Te tudod, hogy mennyi ideig fog ez tartani?

"aztán kiderül, hogy külföldön is rossz" - miért is lenne rossz külföldön? Azért, mert aki külföldön dolgozott és most munkanélküli lett? Mo-n nem lettek munkanélküliek az emberek? Csak a szörnyű "külföldön"? És azért jön haza, mert külföldön rossz lett? Nem azért, mert mondjuk munkanélküli lett? Vagy még külföldön "csak" jól élne a megspórolt pénzéből és az esetleges munkanélküli segélyből, addig Mo-n nagyon jól megél és akár magán orvoshoz is mehet ha nem tetszik neki az állami? Te is ha választhatnál és lenne lehetőséged, akkor munkanélküliként elutaztál volna egy olyan országba, ahol 3-4szer annyit ér a pénzed, mint ahol laksz.

Röviden: fogalmad sincs hányan utaztak haza és miért. És igenis irigy és kárörvendő vagy.

2020. ápr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
# 18: Én dolgoztam külföldön és nem nagyon engedhettem meg magamnak kint, hogy otthon üljek és ne dolgozzak, mert baromi hamar fel lehetett élni a félretett pénzt. Szerintem ők is azért utaztak gyorsan haza, mert nem akartak a 4 fal között unalmukban ülni és felélni a tartalékokat. Ez érthető.
2020. ápr. 5. 15:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!