Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt akár olyat is...

Próbaidő alatt akár olyat is lehet csinálni, hogy betelefonálok az adott céghez, hogy köszönöm de találtam máshol egy jobban fizető munkát?

Figyelt kérdés
Ha nem szükséges nem utaznék két órát ezért.
2020. ápr. 6. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Lehet persze, csak utána inkább ne kerülj olyan helyzetbe, hogy újra jelentkezned kelljen az adott céghez.
2020. ápr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen alá kell írnod a kilépési papírjaidat, úgyhogy sokkal egyszerűbb bemenni mint utána hetekig levelezni.
2020. ápr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 MancsWolf ***** válasza:
63%

Megteheted. És postán kiküldik a papírjaid. Aláírásod helyett postázva pecsét/felirat lesz. Tavaj májusban egy hirtelen családi ok miatt eltűntem 260km re lakó és munkahelyemtől 1 nap alatt. 3 herélttel próbaidő lejárta előtt. Elmondtam őszintén mi van. Postán megkaptam papírjaimat amivel új lakóhelyemen már munkát is vállaltam. Tavaj novemberben mikor realizálódott minden visszaköltöztem eredeti lakóhelyemre, és felvételiztem újra eredeti munkahelyemre. Szóval igen, betelefonalhatsz, de ne úgy hogy b+ ennyi volt, hanem mondd el őszintén és normálisan hogy miért döntöttél így. Gyorsabb is lehet a dolog ( fizu utalása szempontjából van jelentősége), illetve ha gebasz van még akár vissza is mehetsz.


Sok szerencsét. 🙃

2020. ápr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 MancsWolf ***** válasza:
70%
Utolsó vagyok. Javított telefon. 3 héttel próbaidő lejárta után tűntem el.
2020. ápr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Próbaidő alatt is ÍRÁSBAN kell beadni a felmondást - elvileg nem teheted meg, hogy csak betelefonálsz.

Persze a fentiek akkor igazak, ha rendes bejelentett állásod van és megírtátok már a munkaszerződést.

2020. ápr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
El lehet postázni az írásbeli felmondást
2020. ápr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ismertem olyant, aki SMS-ben írta meg, hogy többet nem jön.

Bejelenteni be lehet, de a papírok aláírása végett be kell menni.

2020. ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

És mi van ha nem írja alá?


Rengeteg ilyet hallottam már, hogy nem tetszik mégse, másnap nem ment már vissza, de olyat is hallottam, hogy ebédszünetben elment kajáért, de nem ment már vissza :D

2020. ápr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as, az van, hogy ha a munkáltatól elvárja valaki a KORREKT hozzáállást (bejelentés, munkaszerződés, stb), akkor illik a munkaadónak is úgy viselkedni, nem véletlenül írtam, hogy ha volt szerződése..


Az, hogy ki milyen link (ebédszünet, utána nem megy vissza) az nem lehet "példa" mások számára.

2020. ápr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ÉN arra vagyok kíváncsi, hogy milyen következményei lehetnek ha valaki így lelép. Jogi?
2020. ápr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!