Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Legális ennyi pénzt elkérni?

Legális ennyi pénzt elkérni?

Figyelt kérdés

Legutóbb mikor magánorvosnál voltam, kb 5 perc volt az egész, megnézett, írt két receptet, 12.000Ft-omba került. Az 5 perce.


Akár hogy nézem ez 144.000Ft-os órabér.


Ilyen alapon ha én egy kertész vagyok, mint egyéni vállalkozó, kimegyek valahova kertészkedni, egy 3 órás munka teszem azt. Akkor ha én benyújtom nekik a 432.000Ft-os cehhet a 3 óra kertészkedésemért, amit nyilván nem akarnak majd kifizetni, kiperelhetem belőlük a 432.000Ft-ot a munkámért?


2020. ápr. 7. 20:00
1 2
 1/19 anonim válasza:
94%
Legális. Nem kötelező magánorvoshoz menned. Kertész is annyit kér, amennyit akar. Csak előre tudassa, hogy el tudjam dönteni kell-e vagy nem.
2020. ápr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az orvos se mondta előre hogy ennyi lesz. Akkor nem lett volna kötelessége fizetni?
2020. ápr. 7. 20:04
 3/19 A kérdező kommentje:
*kötelességem
2020. ápr. 7. 20:04
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
örülj neki, hogy nem Nyugat-Európában vagy. itt múltkor 8 percért 97 eurót fizettem.
2020. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A magánorvosoknak nyilvános az árlistájuk. Megnézheted előre, hogy mennyibe kerül, és dönthetsz, hogy igénybe veszed-e a szolgáltatást.

Mikor felújítottuk a házunkat, akkor is előre kérdeztem meg az ácsot, mennyibe fog kerülni a tető, nem utólag lepődtem meg.

2020. ápr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az nem is sok, nekem egy foghúzás volt 5 perc és kifizettem érte 25e-et.


Kertészeti munka meg egy foghúzást azért nem hasonlítsuk össze.


Az, hogy nem tudok aludni, megőrülök a fájdalomtól, vagy hogy kirohad a rózsa a kertben, nem egy és ugyanaz a szint.

2020. ápr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

@20:32


Tehát akkor egyezményesen szemet hunyunk az magánorvosok gátlástalan lehúzó tevékenysége mellett "me' hát még is csak az egészségünkről van szó". Nem beszélve, mikor direkt szükségtelenül húz el egy kezelést 100 alkalomra, csak hogy minden alkalommal csengesd a lóvét.

2020. ápr. 7. 20:37
 8/19 anonim válasza:
97%
Mehetsz az SZTK-ba is ingyen.
2020. ápr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem az SZTK a lényeg, és az sincs ingyen, mert minden hónapban vonják a fizetésemből a tb-.


Hanem a lehúzás.

2020. ápr. 7. 20:47
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jogos, hogy igénybe veheted az állami egészségügyet is. Igen, kicsit szar, de egyszer valamikor csak ellátnak valahogy (háziorvos receptet szinte biztos ír). És ingyen van, hiszen a TB-t kötelezően fizeted, a magánorvos mindenképp ezen felül van. Meg aztán magánorvos sem csak egy van, piaci alapon működnek, lehet találnál jobb áron is.
2020. ápr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!