Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Legális ennyi pénzt elkérni?

Legális ennyi pénzt elkérni?

Figyelt kérdés

Legutóbb mikor magánorvosnál voltam, kb 5 perc volt az egész, megnézett, írt két receptet, 12.000Ft-omba került. Az 5 perce.


Akár hogy nézem ez 144.000Ft-os órabér.


Ilyen alapon ha én egy kertész vagyok, mint egyéni vállalkozó, kimegyek valahova kertészkedni, egy 3 órás munka teszem azt. Akkor ha én benyújtom nekik a 432.000Ft-os cehhet a 3 óra kertészkedésemért, amit nyilván nem akarnak majd kifizetni, kiperelhetem belőlük a 432.000Ft-ot a munkámért?


2020. ápr. 7. 20:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kifejezetten olcsó. Legutóbb az endokrinológusnál 27ezret fizettem. És semmit nem csinált, csak elküldött egy 30ezres vérvételre meg egy 20 ezres UHra, aztán ezeket a leleteket vihetem vissza egy újabb vizsgálatra, ami 24ezerbe fog fájni.
2020. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%
Orvosként többet tanult ezért, mint te. Csúnya dolog az irigység
2020. ápr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

#7 nincs itt semmi szemet hunyás... csinálj végig egy orvosit, majd rezidenskedj évekig bagó fizetésért.. ezek után specializálódj, ami megint csak évek.. rakj össze 30+ millióból egy magánrendelőt, majd adj minőségi munkát a munkaidőd legvégén is!


Amúgy nem fontos magánrendelőbe menni. TB-s orvos félbehagyta a foghúzást, mert "nem érzéstelenedett el a fog" .. 1 órát bszkódott vele.. volt egy kegyetlen éjszakám. Elmentem TB szájsebészetre, ahol a tb-s orvos késett a rendelésről 1,5 órát, majd az asszisztense közölte.. hogy foghúzás az időpontra megy, 1,5 hónap múlva van szabad időpontja.. hiába mondtam neki, hogy félbe van hagyva a húzás, mocsok módon fáj.. csak azt mondta, hogy a "foghúzás az időpontos" (legszívesebben felrúgtam volna)


Magánorvos azonnal fogadott, 5 perc alatt kiszedte, azt amit a másik nem tudott. Többszörösét is kifizettem volna, mint amit kért.

2020. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ha nincs lovetta maganorvorvosra, akkor ne menj maganorvoshoz lol lol lol


Fizeted a TB ha akarod, ha nem, mert levonasra kerul. Ugyhogy menjel sztk-ba vagy haziorvoshoz.

2020. ápr. 8. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szabad piac van, annyit kér, amennyit akar. Sőt az árlista nyilvános. Ha vizit díj ennyi, akkor ennyi, de ha nem vagy tisztában valaminek az árával, akkor nyugodtan kérdezd meg nem ciki. Az, hogy nem érdeklődsz utána a te bajod.

Egy kertésszel is előbb a megbeszélés a munkát, meg hogy kb mennyi lesz, aztán vagy téged választ vagy nem. A pofátlanság az, ha a beszélt díj helyett nagyságrendekkel többet kell fizetni.

2020. ápr. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem értem a felháborodásodat kedves kérdező. Amint betetted a lábadat a magándokihoz elfogadtad az ott lévő árakat. Te igénybe vetted a szolgáltatást, ami számodra soknak tűnik.

Te nem az perces munkáért fizettél 12 ezret, hanem azért a 6 év orvosi egyetem, 3 rezidensi és 3 év szakorvosi (összesen 12 év) képzésen való tanulást fizetted meg. Természetesen lehet ezt sokalni, vagy irigykedni, de akkor keres magadnak egy állami orvost aki felír neked receptet.

Nem is értem, hogy a receptírásért miért mész magándokihoz.

2020. ápr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint magánorvoshoz az járjon, aki:

- nagyon komoly betegségben szenved, és speciális tudás kell hozzá - illetve hónapos várólista van előtte

- vagy ő is röhögve megkeres óránként annyi pénzt.


Nálad a 2. példa nem áll fent, mivel itt háborogsz rajta.

2020. ápr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha lehúzásnak érzed, keress más magánorvost, aki kevésbé lehúzós. Nagyon sok becsületes van közöttük, aki pl. elkéri ugyan a magánrendelésért a pénzt, de mondjuk vizsgálatokra már tb alapon küld, amiért nem kell pluszban fizetni és akár meg is gyorsítja az időpont kéréseket. Pl. terhes gondozásnál ez anyagilag rengeteget számít. Vagy műtét igénynél szintén, amikor a vizsgálatot magán úton megcsinálja gyorsan, de a műtétre már tb alapon tol be.

Nyilván etikussági szempontból ez is megkérdőjelezhető, de nem mindenki lehúzós magán rendelésen sem. Az, hogy sokkal drágább alapvetően, mint a "havi ~8 ezer forint" (tb alapú rendelés), az tény és való, de ez mindenhol így van.

2020. ápr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Könyörgök, mi ebben a lehúzás? Miért kell itt rinyálni, ha nincs 12e Ft-od akkor menj államiba.. szarrágás..

Nem az 5 percért fizettél 12 ezret, az orvos nem operátor. Ellenben tanult 10 évig és az azóta eltelt időben is gyűjtötte a tapasztalatot, ami alapján neked 5 perc alatt megállapította a bajod.

Ismered a történetet a kalapácsos autószerelőről, igaz? Ez ugyanaz.

2020. ápr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!