Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dèl-Koreàban talàlnèk Stylist...

Dèl-Koreàban talàlnèk Stylist kènt munkàt?

Figyelt kérdés
Magyarorszàgi vagyok, ès Stylist-nak tanulok. Dèl-Koreàban talàlnèk Stylist munkàt? Kiszeretnèk majd költözni.
2020. ápr. 9. 15:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%
Nővérem kint él Tedzsonban. Lassan 12 éve. Hiába született dél-koreai a férje, hiába van 3 gyeremkük a nővérem még mindig nem kapta meg az állampolgárságot. Tökéletesen beszéli a nyelvet, elfogadták, alkalmazkodott ahhoz az életstílushoz. Van bejelentett munkája (állatorvosi asszisztens) határozatlan idejú munkavállalási engedélye van, és ha minden jól megy talán idén megkapja végre az állampolgárságot. Vagyis az engedélyt, hogy kifizessen egy kisebb vagyont, és mehet állampolgársági vizsgára. Nem könnyű. Mesélte, hogy Dél-Korea évente csak X mennyiségű embernek adja meg a letelepedési, és munkavállalási engedélyt. Az állampolgárságért sok évet kell várni. Stylist pont nem az a szakma amivel tárt karokkal várnának. Vagyis ez nem hiányszakma. Dél:koreában is boldog boldogtalan stylist, műkörmös stb..
2020. ápr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
14%

#10

És pontosan az ilyen hozzáállás miatt van ennyi megkeseredett ember ebben az országban. Ha valakinek van egy célja,egy álma,helyesbítek:egy terve,akkor azt miért kell leszolni? Azt sem tudod hány éves a kérdező,semmit se tudsz róla,akkor miért kell megítélni egy kérdés alapján?

Olyan sok ehhez hasonló lehangoló emberrel találkoztam már...


Kedves kérdező!

Stylist ként fogalmam sincs mik a lehetőségek ott,de 2 ismerősöm is régebben Dél-Koreában dolgozott,csak az ő tapasztalataik alapján tudok válaszolni.Mindkettő angol nyelvet oktatott,az egyik például zeneiskolaban(szemelyszerint nekem ez nagyon tetszett).Először is a felsőfokú nyelvvizsga alap,+ alapfokú koreaival már jó esélyed van a hiányszakmák között(de csakis azok kozott),illetve ha nem tudsz koraiul attól még kicsit kevesebb eséllyel angol tanár lehetsz néhány év oktatási tapasztalat után. Ja meg persze azért kell hozzá előre pénz is (pl:repjegy,albérlet,stb.)

Nem lehetetlen,többen is megcsinálták már.

Remélem tudtam segíteni.:)

2020. ápr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

10. Attòl mèg hogy nem tanultam eddig a nyelvet, nem jelenti hogy troll vagyok. Csak feltettem egy kèrdèst,tudtommal erre van az oldal. Ès kèrem szèpen azèrt nem tanultam a nyelvet mert nemtudtam, hogy majd sikerül-e vagy nem ez az àlmom,cèlom,tervem.



12. Köszi, vègre egy normàlis vàlaszolò😅Igazàbòl ha nem sikerülne a stylist szakmàban elhelyezkedni szìvesen lennèk mondjuk kiszolgàlò is egy kàvèzòban,bàrban vagy bàrhol. Nem muszàj főnöknek lenni egy cègnèl hogy boldog legyen az ember :3l

2020. ápr. 9. 22:12
 14/14 anonim ***** válasza:

Dél-Korea sajnos nem olyan, mint Nyugat-Európa, hogy kimehet bárki pultosnak, valóban nagyon komoly követelményeket támasztanak. Szerezz valamilyen egészségügyi, mérnöki, informatikai szakmát, ezekkel van jobb esély munkát kapni, de stabil koreai nyelvtudás is elég fontos. Persze ha angolt akarsz tanítani, akkor kevésbé, de az sem olyan egyszerű ám, mert az anyanyelvieket részesítik előnyben, sokszor még akkor is, ha nincs tanári végzettségük. Nehéz labdába rúgni nem anyanyelviként, ezt 2 éve mondta egy angoltanár, aki tanított már pár országban.

Stylist szerintem felejtős, nem keresett munka.

2020. ápr. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!