Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kell tanulnom hogy a...

Mit kell tanulnom hogy a közigazgatásban eltudjak helyezkedni?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, mostanra meguntam a közalkalmazotti létet, mert a fizetés nagyon rossz(nettó 165 ezer FT) de maga a munkakörülmények rendkivül jók, nincs túlóra,illetve 8 órából 4-et kell dolgoznom, nagyon nyugalmas munka. A versenyszférát semmi esetre se bírnám, ezért tudom hogy ebbe az irányba kellene tovább lépnem, annak érdekében hogy több legyen a fizetés viszont azért ne szakadjak meg később sem se szellemileg se fizikailag, észrevettem hogy a monoton munkát nagyon jól tűröm, csak ne kelljen túl sokat gondolkozni.


Tehát mit érdemes elvégeznem ami garantálja hogy később kormányhivatalban eltudnék helyezkedni.

Köszönöm a segítséget.



2020. ápr. 9. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell bármit is elvégezned. Amúgy nem biztos, hogy a kormányhivatalnokok is csak a lábukat lógatják a munkaidő felében.
2020. ápr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem szó szerint kell érteni, nyilván nem úgy csinálom hogy 4 óra teljes munka és 4 óra pihenés, hanem felosztom hogy fél óra munka fél óra lógás stb, és nyilván van olyan ritkán hogy 5-6 óra munka is van, de nem jellemző.


Plussz kétlem hogy érettségi elég lenne bármire is, jelenleg úgy állok.


Régebben csak az számított hogy kényelmes munka legyen de mostanra változott annyiban hogy több pénzre lenne szükségem.

2020. ápr. 9. 20:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Pedig az érettségi valóban elég, osztályvezetőknek azért manapság diploma is kell, de ügyintézőknél elég a középfokú végzettség. Ami a munkát illeti szerintem csalódni fogsz, mert bármily hihetetlen is azért a kormányhivatalokban is dolgoznak az emberek. Persze van egy-két olyan aki valamelyik osztályvezetőnek/főosztályvezetőnek az ismerőse és csak bekerül, majd egész nap csak lébecol, de normál esetben, ha nem dolgozol, nem tartod a határidőket, akkor bizony nem leszel jóba a főnökkel. Amúgy a fizetést se mondanám olyan magasnak, Pesten úgy tudom magasabbak az illetmények, de annyira ott se magasak.
2020. ápr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kiemelkedő kapcsolati tőkéd kell hogy legyen.

Amúgy most szűkös időket fognak élni.

A járvány miatt a szociális terület lehet nyerő.

2020. ápr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!