Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mi az hogy "pofátl...

Szerintetek mi az hogy "pofátlan" fizetés? Mi azaz összeg amire valaki azt mondja, hogy ze már pofátlanul sok? Miért lenne pofátlan? (most felejtsük el a politikusokat mert mindig azzal jönnek)

Figyelt kérdés
Egy kérdésnél olvastam,h ogy valakinek pofátlanul osk a fizetése.
2020. ápr. 12. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nettó 1,5-2M felett, akkor is csak abban az esetben pofátlan, ha nem társul mellé nagy felelősség.

Egy üzletágvezető pl könnyedén kereshet ennyit vagy többet is, de felelőssége is van mellé. Csakúgy, mint egy vezérigazgatónak.

De igazából egy senior IT-ben dolgozó vezető is megkereshet ehhez közeli összeget vezetői pozícióban.

Persze annak, aki mondjuk minimálbért, vagy ahhoz közeli összeget keres, annak már lehet egy nettó 5-600e is "pofátlannak" tűnik

2020. ápr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Munkától és teljesítménytől függ.

Ha valaki lusta és nem dolgozik rendesen, akkor szinte bármi pofátlanul sok amit kap.

Ha valaki veszélyes munkahelyen dolgozik és jól, akkor meg annyit kap, amennyit a munkaadója szerint az a munka ér. Ha az nettó 2 millió forint, akkor annyi és az se pofátlanul sok.

Munkától és teljesítménytől függ, de ha a cég nem állami tulajdonban van, akkor annyit fizet amennyit akar és nem pofátlanul sok.

Pofátlanul sok fizetés az állami szférában szokott előfordulni. A milliós fizetések azoknak, akik alig csinálnak valamit, de legalábbis nem látszik az eredménéye annak, amit csinálnak.

2020. ápr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van: munka és teljesítmény függvénye.

Én pl. egy orvostól - ha jól és tisztességesen dolgozik - nem sajnálnám az 1 milliós fizetést, de egy magyar focistánál - ha igaz az 1 milliós fizetésük - pofátlanul sok fizetésnek tartom, mert NINCS MÖGÖTTE TELJESÍTMÉNY.

Ugyanakkor nem sajnálnám tőlük, ha jutalékos rendszerben érnének el ennyit :-)

2020. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

"Én pl. egy orvostól - ha jól és tisztességesen dolgozik - nem sajnálnám az 1 milliós fizetést, de egy magyar focistánál - ha igaz az 1 milliós fizetésük - pofátlanul sok fizetésnek tartom, mert NINCS MÖGÖTTE TELJESÍTMÉNY."


A focisták azért keresnek annyit, amennyit, mert egy bértárgyaláson elkérték azt a lóvét, és meg is kapták (lehet elmélkedni, hogy miért). Ez a lehetőség mindenki számára adott.

2020. ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Erősen munkakörtől és az elvégzett munka mennyiségétől/minőségétől függ
2020. ápr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Én inkább az ellenkezőjét, a pofátlanul kevést ismerem. Idetartozik a buszsofőr a nettó 200-ával, az ápoló és általánosságban az összes eüs, a tanár, a 3-4 műszakért cserébe éhbért kapó gyári dolgozó és a kizsigerelt kereskedelmi dolgozó. Ha egyet kellene mondani, a buszvezetőt emelném ki. Na most ezek viszonylatában meg lehetne állapítani egy pofátlanul magas bért is, de ebbe nem megyek bele, mert egyszer megtettem, pont a buszvezető példájával, és én voltam a marha (ennyi frusztráltság és rejtett agresszió van az itteni emberekben?).
2020. ápr. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Én inkább az ellenkezőjét, a pofátlanul keveset ismerem. Idetartozik a buszsofőr a nettó 200-ával, az ápoló és általánosságban az összes eüs, a tanár, a 3-4 műszakért cserébe éhbért kapó gyári dolgozó és a kizsigerelt kereskedelmi dolgozó."


És akkor ezt még lehet fokozni, mert húsvét előtt ÉJJEL 11-KOR megjelent a közlönyben, hogy A MUNKÁLTATÓ ELRENDELHETI a 24 havi munkaidőkeretet, ami azt jelenti, hogy ha a munkaadónak úgy tetszik, akkor a túlóra sohanapján lesz kifizetve :-(

2020. ápr. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

Az a pofátlan fizetés, ami legalább 1 Forinttal magasabb az enyémnél.


A pofátlan fizetés a magyar néplélek mélyéről felbüffenő micisapkás proletár kultúra egyik ékköve. Mindenki, aki nálam sikeresebb, az vagy adót csal, vagy lefeküdt valakivel.

2020. ápr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!