Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen OKJ-k fognak felértékel...

Milyen OKJ-k fognak felértékelődni a járvány után? Mik a legéletképesebbek?

Figyelt kérdés

Szerintetek lesznek olyan szakmák, amiknek a keresettsége meg fog ugrani a járvány vagy a válság okozta problémák miatt?


Ezen kívül szerintetek manapság mik a legéletképesebb szakmák?


25 éves vagyok, lassan megszerzem a 2. diplomám, de érdekelne egy "valódi" szakma is, illetve én a két lábon állás híve vagyok.


Tudjátok valami olyasmire gondolnék amiben van változatosság, és nem döglik bele az ember, nem meg persze anyagilag is megbecsülik. :D


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. ápr. 13. 01:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én egy kicsit más oldalról közelíteném meg a problémád és lehet hogy fájni fog.


Azt írod, hogy lassan két diplomád lesz, de valódi szakmát szeretnél.

Más 8 általánossal képes két lábon állni és saját vállalkozást indítani. A sikeresség kulcsa nem a papírgyűjtögetés, hanem a rátermettség. Az lesz sikeres aki meglátja a piaci rést, hajlandó kockáztatni és tesz is érte.


De ha nem akarsz vállalkozni, hanem alkalmazottként akarsz két lábon állni ott is hasonlóak a kritériumok. Korrekt céghez kell menni dolgozni, és ott is bizonyítani a rátermettséget. Ez hozza meg a sikert akár egy diplomával is, nem kettővel meg egy okjval meg egy online hímző tanfolyammal.

A diplomák, az okj végzettségek csak szakmai tudást adnak - ha adnak. A siker lényege hogy add el magad. Te vagy a termék, a munkaerődet, az ötleteidet adod el a vevőknek vagy a munkaadódnak. Csak rajtad múlik, hogy mennyire piacképes a terméked és mennyiért vagy hajlandó eladni.

2020. ápr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A 2008-as válság alatt töltöttem be a 16-ot. "Csak" annyit érzékeltem, hogy elég rossz a közhangulat, negatívak az emberek, hallani lehetett (és képet is mutattak) a munkaügyi előtt, az utcán (!) álló sorról, 2012-ben pedig szűk másfél évre összeköltözött nálunk 3 generáció (bár ez személyből is 3-at jelent), felnőtt apámnak se szobája, se saját ágya nem volt, semmi intim szféra.

Szóval kevés a tapasztalatom.


DE!


Rendőrből,

Tűzoltóból,

Mindenféle pedagógusból,

Orvosból,

Ápolóból,

Tömegközlekedésben dolgozókból (kalauz, mozdonyvezető, forgalmi szolgálattevő, villamos járművezető)


hiány van és a hatalmas munkanélküliség ellenére se akarnak majd tömegek ezekre a pályákra lépni, illetőleg ha akarnának is, komoly alkalmassági vizsgálatok, tesztek vannak illetve sok helyen a tanfolyamról is sokan szóródnak ki.


Én konkrétan a tömegközlekedés felé tervezek orientálódni.

Igen, ezek zömmel nem OKJ-k.


Nincs túl sok tapasztalatom, de azt gyanítom, hogy az emberek most elhalasztják a költözést, a lakásfelújítást, az építettetést. A cégek haldokolnak. Nem túlzottan bajlódnak majd pályakezdőkkel, nem kapnak elég megrendelést, nem most költöznek, nem most rendelnek új szoftvert vagy a meglevő javítását.

Tehát, ha a saját logikámmal gondolkozom, akkor arra lyukadok ki, hogy a fenti néhányon kívül voltaképpen MINDEN le fog állni / lassulni.


A papírgyűjtéssel tényleg vigyázni kell.

Apum is ebben a cipőben járt, belesodródott ebbe, erre most a frontvonalban egy egészséget nem kímélő (és az ő egészségi állapotának különösen ártó), lélekölő munkát végez, amit bármikor elveszíthet. (Az egészsége miatt.)

Legalább jól keres vele.


Én is belekerültem a papírgyűjtés spiráljába. Minden egyes papír logikusnak tűnt abban a helyzetben és a kitörést vártam tőle, de mégis rossz döntésnek bizonyultak.

2020. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Villanyszerelő, gázszerelő, vízszerelő.


Akármekkora munkanélküliség van, a közműveket fenn kell tartani.

2020. ápr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
#6-os nem is azt írtam, hogy megszűntek.A màr megszűnnek épp a közeli lejárati határidőre utalt.De irhattam volna kifutnakot is. A kérdés kapcsán oly mindegy lenne a válaszomnak ez a "lényegi" eleme.
2020. ápr. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!