Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lesz azokkal az emberekkel...

Mi lesz azokkal az emberekkel akiknek nincs megtakarításuk, és nem tudnak dolgozni?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon sok olyan ember van aki egyik hónapról a másikra él. De most nem tud dolgozni, a pénze fogytán, velük mi lesz ha még hónapokig nem fog pénzhez jutni? A segély nem sok főleg ha csak 4 óraára volt bejelentve, ráadásul ha albérletben lakik.

Lopkodni fognak üzletekből, emberektől???


2020. ápr. 13. 17:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Szerinted az államnak kellene felelősséget vállalni az életükért/tetteikért? (Ha önmaguk nem vállalnak felelősséget)
2020. ápr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Erre gondoltak volna akkor mielőtt elvállaltak minden szar feketemunkát.
2020. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Vagy ha azért vállalja el a szürke munkát, mert más nincs?

Vagy azért nem kap segélyt, mert nincs meg a megfelelő mennyiségű ledolgozott munkaviszonya?

2020. ápr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Olyan nincs, hogy nincs más.

Az elmúlt években annyi, de annyi munkalehetőség volt, hogy válogatni lehetett. Bárki elmehetett egy gyárba 8 általánossal, és igaz, hogy műszakolva, de lazán összejött neki a nettó 250. Bejelentve.

Csak sokaknak nem tetszik a műszakolás, meg hogy adózni kell.

Elmentek inkább építkezésre, ahol éjszaka nem kell dolgozni, ugyanúgy összeszedték a 250-et, nekik ez volt kényelmesebb, csak éppen nem voltak bejelentve. Felelőtlen emberek.

Hazudik, aki azt mondja, hogy nem volt lehetőség.

Minden megyében vannak ipari parkok, gyárak, ahol állandó volt a felvétel. Nem kell kamuzni, hogy itt vagy ott nincs lehetőség. Az ország legelmaradottabb részén élek, a román határ mellett, itt is össze lehet szedni akár nettó 300-at is, igaz túlórázni is kell, meg menni 3 műszakba, de el kell dönteni, hogy mit akarsz. Bejelentett rendes munkát, és akkor tudsz gyűjtögetni, meg nem mástól várod a segítséget, ha baj van, vagy inkább a kényelmesebb végét fogod meg, és mész az adócsaló vállalkozóhoz, aki 4 órára jelent be.

Ha ezt elfogadod, akkor te is ugyanúgy hibás vagy, és a te felelősséged, hogy szrban vagy. Lopj az üzletekből, de akkor vállald ais a felelősséget, ha elkapnak, és fizesd a büntit, menj közmunkára, vagy menj börtönbe. Az már nem tetszene, mi? Mert nem divat felelősséget vállalni.

2020. ápr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%

Én például kezdő programozóként nem tudtam fehéren elhelyezkedni. Lett volna fehér, csak szakmán kívül, nem ezért tanultam.

Ja és nem hazudok.

2020. ápr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%
El tudnak menni dolgozni a postára, rendőrnek, arufeltoltonek, BKK ellenőrnek, és meg kismillió helyre, ahol most is hiány van
2020. ápr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

Bárcsak tudnám mi lesz...


Én tanár vagyok, nettó 140 a fizetésem, viszont senkim és semmim sincs, szóval egyedül albérletben szinte lehetetlen megélni ebből. Egy pici garzont bérelek, annak a bérleti díjára meg a rezsire el is fogy a fizetésem. Eddig másodállásban éjszakai takarító voltam egy irodaházban, de az most bezárt, úgyhogy az a fizetésem, amiből élelmiszert meg nélkülözhetetlen háztartási cikkeket vettem, az most nincs :( Ráadásul ez az online oktatás felemészti az össze energiám, mert az iskola elvárja, hogy külön-külön is foglalkozzak online az érettségiző diákjaimmal, ami rengeteg idő...


Őszintén mondom, fogalmam sincs, miből veszek ételt jövő hónapban.

2020. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

A sokadik a kérdés,hogy bele lehessen rúgni a "szegény,szerencsétlen" emberekbe.

Mielőtt bárki ekézni kezdeni be van jelentve a férjem és én is,de bizony éltünk mi is úgy,amikor feketéznünk KELLETT!

Szerinted sok anyukának mennyi esélye van,jól fizető,jó munkabeosztású,SZERETEM munkát találnia az 1,2,3 gyereke mellett?

Én pont ezért feketéztem!

BETEG A GYEREK?

Na akkor én vagyok az utolsó gerinctelen féreg a Földön.Én ebből nem kértem.Nagyon hamar beleuntam,hogy sz@rba vesznek érte.

Rengeteget dolgoztam megbízási szerződéssel is.Ebben a jelen helyzetben azzal se érnék semmit!

Férjem egy hétvégén megkeresett 500eurót az építőiparban,egy nagyobb munkán egy hét alatt,akár 1500eurót!

Szerinted kérdezték,hogy akarja e,hogy be legyen jelentve?

Akkor itthon havonta kapott kb. 120.000ft fizetést.

Ha nem él vele,akkor meg egy pancser lenne?

Áhhhhh!

Úgy utálom,hogy itt mindenki ilyen baromi tökéletes.

Miért nem csinálta ezt?

Miért nem csinálta azt?

Így kellett volna!

Úgy kellett volna!

Áhhhh

2020. ápr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Estádio de Felchút ***** válasza:
49%

Majd a Ceci néni meg a kopasz mentős bevásárol nekik!

Höhö...

Ám mi lenne? Éhenhalnak. Vagy megszerzik maguknak, ami kell. Bármi áron. De nem hibáztatom őket. A #maraggyotthon az ilyen.

2020. ápr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%

#4: Tökéletesen leírta. Nincs nagyon mivel kiegészíteni...


#8: Esetleg felelős gyerekvállalás? Kellett volna pénzügyileg is tervezni mielőtt ráuntok a gumira?


De a lényeg az, hogy az állam majd kihúzza a szarból a felelőtlen embereket, ahogy tette a devizahitelesekkel is.

2020. ápr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!