Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az állami cégeknél miért...

Az állami cégeknél miért olyan fontos a diploma és már olyan munkákhoz is követelik, amihez régebben nem kellett?

Figyelt kérdés

Nem jártam elitgimnáziumba, ott a tanulók 20 százaléka tanult csak felsőoktatásban tovább alapszakon.

Én is főiskolára mentem, csak nem alapszakra,hanem felsőfokú szakképzésre.


Nyelvtudásomat folyamatosan fejlesztettem közben, miután elvégeztem állást kaptam egy német autóipari multinál.Először "munkatárs" volt a besorolásom, adminisztratív munkakör volt.

Utána, kaptam külföldi kiküldetéseket és projektkoordinátor pozíciót,a jelenlegi titulusom pedig projektvezető.

Mindezt diploma nélkül.Voltak jó ötleteim és ezt értékelte a cég.


Viszont, megmondták,hogy ez már egy diplomás pozíció,sőt a projektkoordinátor is az volt, most már le kellene raknom egyet.Jelenleg az alapszakom közepén járok.


A fizetésemmel elégedett vagyok ,kis híján eléri a nettó 450 ezret (diploma után emelnének), de sokat kell érte dolgozni, sokszor vasárnaponként a laptopot bújom.

Most még oké, de ha idősebb leszek, nem akarok mindig megszakadni.Családot is szeretnék, nem csak a munkának élni.


Ez okból próbálkoztam egy állami érdekeltségű cégnél, tudom, hogy nincs akkora hajtás, lightosabb, lazább az egész.Ott dolgozó ismerős, napi 3 óra alatt végez minden feladatával.

Olyan választ kaptam, hogy "Mit akarok, nincs diplomám, ami a pozícióhoz kell.Másrészt,ahhoz,hogy diploma nélkül betöltsem több eltöltött év szükséges az adott szakterületen".

Aztán, ajánlottak más állást,más bérkategóriával azzal pedig a felét sem keresném a jelenlegi béremnek.



Mondjuk ezt nem értem, egy német autóipari multicégnek megfelelt eddig a végzettségem meg a tudásom, de egy sz_r állami cégnek nem?

Pedig, egy állami cégnek nincs igazán presztízse,nincs kiküldetési lehetőség sem.Nem tudom, miért nyomják ennyire a diplomát.



2017. márc. 31. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
A NÉMET cégek a TUDÁST nézik, a MAGYAROK meg a PAPÍRT.
2017. márc. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azért, de a multicégnek is kell a diploma, pont te írtad, hogy már az előző pozíciódhoz is kellett volna, most pedig már muszáj és csinálod is. Emellett írod, hogy állami cégnél is az x év tapasztalattal feljuthatsz abba a pozícióba, ahogy a multinál is lent kezdted aztán haladtál felfele. Szóval a két helyzet tök ugyanaz a diploma szempontjából, nem értem a kérdést.
2017. márc. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
64%

#1


Ahhaa.

Akkor a Schulz nyilván ezért került ilyen pozícióba 8 elemivel. :)

2017. márc. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Az 1-es vagyok és régóta Németországban élek.


Elöször is azt kéne felfogni, hogy itt nincs 8 elemi, mert más az iskolarenszer felépítése, másrészt Schultznak nem 8 osztálya van, ahnem középiskolai végzettsége éretttségi nélkül (itt ugyanis csak a gimnázium ad érettségit, a többi középiskola nem - és ez megfelel a régi polgári iskolai végzettségnek), emellett középvezetöi képzése van a szakmájában - szóval nem kell hülyeségeket terjeszteni, ami nem igaz.


Szóval nem végzettség nélkül és föleg nem tudás nélkül van megfelelö poziciója.

2017. márc. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!