Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak érettségivel teljesen...

Csak érettségivel teljesen meg van lőve az ember?

Figyelt kérdés

10.es vagyok, kis korom óta az infóval tervezek tovább menni, mert az milyen jó, de ha magamtól kellene foglalkozni vele akkor pillanatok alatt elmegy a kedvem.

Matekkal se vagyok jó barátságban, az egyetemhez pedig fontos lenne. Szerintem elengedem ezt az egészet.


Jelenleg gimnáziumba járok és nem igazán tudom a lehetőségeim. Egyetemmel nem lenne bajom, de a szakok nem igazán jönnek be a felvi alapján. Ami érdekes lenne azt a matek miatt kizárom


Fizikai munkát se vetek meg

Tudtok valamit tanácsolni?

F



2020. ápr. 20. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs teljesen meglőve az ember csak érettségivel, de jelentősen szűkülnek az esélyei.


Van egy volt osztálytársam aki 8 általánossal visszamondta az új melóhelyét ahol már 1,5 hónapja dolgozott, mert az ott fizetett havi nettó 300 000Ft-tól kapott egy jobb ajánlatot (rokonánál).


Másik opció egy ismerősöm akinek csak érettségije van, összejött egy orvosi egyetemre járó lánnyal, akinek a szülei szintén orvosok. Járja a srác velük a világot kb minden nyáron, mert viszik őt is nyaralni. Gondolhatod mennyit keresnek...


Na de az ilyen esetek kivételek, és szerencse is kell. Összességében csak érettségivel nem tudsz egy jól fizető állást szerezni. Nem feltétlen kell a diploma, elég egy szakma is,ha az hiány szakma, mert akkor ha jó vagy benne, sokat kereshetsz vele.

2020. ápr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szeresd meg a matekot és hozzá vagy az infót vagy a fizikát, így tudsz menni info-, gépész- vagy villamosmérnöki szakra. Esetleg csak matekkal valami jobb gazdasági képzésre. Ha a matek vonalad kilövöd végképp, akkor biosz-kémia marad és orvosi pálya.

Kb ezek a legéletképesebb végzettségek jelenleg.


Ha most nem tanulsz, azt felnőtt fejjel megbánod. Az érettségi semmit nem ér, fizikai munkázni meg nem akarsz feketén/szürkén/katásan, pláne majd 35 felett. Van még 2 éved érettségiig. Nagyjából bármit nézel ki magadnak bőven fel tudsz belőle készülni emelt szintre ennyi idő alatt.

2020. ápr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Jól mondja a 2-es. Nekem ugyan van érettségim és 2 darab OKJ-s végzettségem, de nem hiányszakma egyik sem. És ez a legnagyobb baj. Érettségi után ahova jelentkeztem egyetem, nem vettek fel akkor, utána meg nem is próbálkoztam. Azóta már jelentősen emelkedtek a ponthatárok, ráadásul mivel már emelt érettségi kell, újra is kéne érettségiznem mindenképp. Felnőtt fejjel már ez nem igazán fér bele és verem a fejem a falba, hogy mennyire elszúrtam az életem. Ha van lehetőséged, tanulj mindenképpen.
2020. ápr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
Kezdj el ismerkedni a programozással. Ha úgy érzed fekszik a téma, akkor feküdj rá erősen és diploma nélkül is lesz esélyed érvényesülni, jól keresni (az elindulás nehezebb lesz diploma nélkül, de egy idő után, ha jó vagy senki sem fogja kérdezni, hogy van-e diploma vagy nincs, csak, ha vezető szeretnél lenni)
2020. ápr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Igen. De ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek diplomáznia kell. Nagyon jó szakképzések vannak (egyelőre OKJ, aztán nem tudom, hogy fogják hívni).
2020. ápr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a Supervisornak csak érettségije van.. szóval lehet vezető is az ember.


De igen, meg vagy lőve vele. Sz@rt se ér kb.

2020. ápr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Már foglalkoztam programozással, még udenny kurzust is vettem,de nem az én világon. Modellezésbe is nagyon minimálisan belekóstoltam.


Köszi az eddigi válaszokat

2020. ápr. 20. 20:41
 8/14 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan voltam, mint te. Nem szeretem a matekot köszönhetően tanáraimnak, nem érdekelt egyik szak sem, a szakma amit tanultam nem hiány, sőt egyre kevésbé kell. Úgyhogy találtam egy olyan szakot, amiről úgy gondoltam annyira nem rossz és onnantól már ide-oda terelődtem, végül - annak ellenére, hogy utálom a matekot - elvégeztem a gazdálkodás szakot és a matekot ott is utáltam, mert életem egyik legrosszabb tanárja oktatta, de az csak egy szak volt. Végül nem bántam meg, mert nagyon könnyen el tudtam vele helyezkedni.

Szóval

1) nézegesd jobban azokat a szakokat, hátha találsz olyat, ami tetszene, akár matekkal is

2) kevés a szakmunkás, ha jobban érdekel valami fizikai munka, azzal se fogsz nagyon mellé, mert legalább olyat csinálsz, amit szeretsz és nem fizet rosszul.

2020. ápr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem olvastam végig és valószínűleg egyedül is leszek a véleményemmel :)


Még mindig nem veszünk számításba egyéb metafizikai állapotokat.

[link]


Edison így dolgozott a rengeteg találmányán.


Tényleg-komolyan még mindig azt gondoljuk, hogy az iskolai végzettség számít?

Akkor tudunk kiemelkedni a többiek közül (értsd ezalatt: a munkaerőpiacon jelenlévő versenytársak közül), ha az elménket kiemelkedő módon tudjuk használni.

2020. ápr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9es ez nagyon szépen hangzik, de megkérdezhetem, hogy te hol élsz? Edison korából jöttél a jövőbe, esetleg nemrégen születtél és egy zseni vagy, aki már tud írni?

Szakirányú végzettség a legtöbb jól fizető állásnál elvárás, aki úgy jelentkezik, hogy nem felel meg a hirdetésben megadott x szakon szerzett diplomának, azt be se hívják interjúra.

És egyébként egyetem nélkül hogy tanul valaki pl. mérnöknek? Könyvek olvasásával?

2020. ápr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!