Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként most ne nagyon...

Pályakezdőként most ne nagyon pattogjak, igaz?

Figyelt kérdés

Most végzek gépészmérnökként, jelenleg gyakornok vagyok egy multinál. Biztosították nekem a home office-ot is, sőt most kaptam ajánlatot, hogyha végzek maradhatok teljes állásban. Pénteken lesz róla megbeszélés, addig gondolkodhatok.


Jól sejtem, hogy zöldfülűként nem fognak sehova sem felvenni, hiába van piacképes diplomám? Igazából csak egy bajom van ezzel a hellyel, hogy sokat kéne utazni. Nem is lenne érdemes megpróbálnom máshol, le kéne erre a helyre csapnom, vagy szerintetek lenne esélyem máshol is?


2020. ápr. 21. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A vírusra való tekintettel, nem is gondolkodnék, hogy elfogadom az ajánlatot. Ha lecseng ez a mizeria, lesz alkalmad, időd válogatni, ha kapsz jobb ajánlatot.
2020. ápr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, most jobban jársz, ha elfogadod az ajánlatukat. A legtöbb helyen létszámstopp van, és sok kezdő mérnök ismerősöm szenved az álláskereséssel jelenleg.
2020. ápr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Most fogadd el, szerzel még tapasztalatot, aztán ha lemegy a vírusosdi, meg jobban nyílik a munkaerőpiac, akkor dobbanthatsz.
2020. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Most mindenképpen fogadd el az ajánlatot, aztán majd ha elmúlik ez az egész és nem tetszik, nem megoldható, fárasztó és lesz másik állás kiáltásban, akkor még mindig otthagyhatod ezt a helyet. Pályakezdőként azért akármilyen jó végzettséged van, ne legyél elszállva magadtól, hogy hipp-hopp kapkodni fognak érted...szóval majd, ha biztosan lesz más. Én ezt tanácsolom.
2020. ápr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
+1 az előzőekhez. Most sajnos nem tudsz válogatni a lehetőségek közül. Lesz ez még jobb, ne keseredj el.
2020. ápr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"most kaptam ajánlatot, hogyha végzek maradhatok teljes állásban."


Örülj neki, fogadd el és dolgozz.

Ha most elfogadod, akkor később egy másik helyen már nem leszel pályakezdő - míg ha most ezt nem fogadod el, akkor MINDENHOL pályakezdőként kellene munkát találnod - márpedig az főleg ebben a munkaerőpiaci helyzetben nem lenne könnyű.

Szóval +1 fogadd el. Később is ráérsz lépni, ha már "kapkodnak érted" a cégek :-)

2020. ápr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a felettem írókhoz. Olyan időszak van, amikor páros lábbal rugdalják ki az embereket, és a gyakornokok sem találnak munkahelyet, nem hogy, még később fel is vegyék őket főállásban.

Fogadd el. Már csak azért is, mert ha később dobbantani akarsz, sokkal több lehetőséged lesz, ha már kellő releváns tapasztalatot tudsz beírni a CV-dbe. Az sem utolsó szempont, hogy itt meg vannak veled elégedve, és hogy nincs más gondod a távolságon kívül. Őszintén írom (mindenféle irigység stb. nélkül), nagyon szerencsés vagy!

2020. ápr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az egyetlen gondod az utazás, de egy darabig még home officeban dolgozhatsz (gondolom), fogadd el, de tartsd nyitva az egyik szemed.

Egyrészt tudni fogod, teljes állásban mennyire értékelnek meg (pénzben), másrészt tapasztalat.


A vírusra való tekintettel sok cég befagyasztja az állásajánlatokat, így "örülj" hogy ez legalább van.


Én pont a vírusosdi előtt kezdtem dolgozni, és bár a cég biztosított mindenkit, hogy nem fognak leépíteni, de azért a gondolat sokunkat nem hagy nyugodni sajnos...

2020. ápr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A maradék bizonytalanságom is elillant, maradok :) tényleg csak a bejárás a baj, mert nem fizetik az útiköltséget. De most kibírom.
2020. ápr. 21. 23:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Annak örülj, hogy van munkád, főleg pályakezdőként.

A maraggyotthon előtt is kisebb csoda volt, ha egyáltalán behívtak egy pályakezdőt

2020. máj. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!