Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Már nagyon hosszú ideje nem...

Már nagyon hosszú ideje nem találtam gyakornoki pozíciót és nélküle nem lehet diplomám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hagyjam az egészet, pereljek be valakit, vagy mi legyen?


Szoftverfejlesztői pozícióba kerestem, de sokszom már az is csoda volt ha nem 5+ év tapasztalattal kerestek, a tapasztalat nélküli helyek meg ritkaságszámba mentek, gyakornoki pozíció meg évente max néhány.



2020. ápr. 28. 22:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Jaj, megint te?

Az autodidakta szoftverfejlesztő, aki évek alatt sem jutott semmire?

Talán, nem részmunkaidős pozíciót kellene keresned, meg kis kompromisszumot kötni, elvállalni egy olyan gyakornoki helyet, ami megnevezésében nem szoftverfejlesztő, de elfogadják az egyetemen, csak hogy tudj haladni

2020. ápr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha kötelező szakmai gyakorlatról van szó, akkor mindig tud biztosítani az egyetem helyet, ha neked végképp nem sikerül találnod. Ez nem lehet kifogás.


Bár gondolom valami troll kérdés. Ki a francot akarnál beperelni? Anyádat?

2020. ápr. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem se jött össze könnyedén. Csúsztam is a szakmai gyak hiánya miatt.

Prog.hu-n tegyél ki ilyen hirdetést, hogy gyakorlatot keresel. Ja, Bp-n ebben a szakmában mindig könnyebb.

Esetleg ismerőst húzhatsz elő, már ha van.

Tudtommal ennek a szakmai gyaknak elég, ha egy hónapig tart.

2020. ápr. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#12: nálunk ilyen nem volt. Magunknak kellett találni. Ha találtunk, akkor találtunk, ha nem, akkor csúsztunk félévet.
2020. ápr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"#12: nálunk ilyen nem volt. Magunknak kellett találni. Ha találtunk, akkor találtunk, ha nem, akkor csúsztunk félévet."


És komolyan nem volt az iskolának pár nyomorult szerződött partnere, akikhez ha máshogy nem, hát ingyen elmehettél 2 hónapra nézni ki a fejedből?

Az egyik barátom egy 40 ezres városba ment mérnökinfó szakra és még ott is megoldotta a suli, hogy senki se csússzon emiatt.

2020. ápr. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Azért elég hihetetlen ha nem talál valaki ezen a téren! El kell menni akár minimálbérért is gyakornoknak, lényeg a tapasztalat. Utána sokkal könnyebb több pénzért tovább lépni.

Scanneles volt az első feladataim egyike gyakornokkent, minimálbérért. Mégis nagyon örültem, mert IT gyakornok lehettem.

Aztán jóval könnyebb volt onnan továbblépni és így később fejlesztői tapasztalatom is lett. Még mindig tök kezdő vagyok szerintem, nincs otthoni hobbi projektem se, de így is nettó 500 környékén a fizum (időnként túlóra miatt több is).

2020. ápr. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!