Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Menni pénzt tudtok félre...

Menni pénzt tudtok félre tenni ebben a karanténos időszakban?

Figyelt kérdés

Azt hallom, hogy folyamatosan mennek a szabadságolások otthoni fizetési nélküli szabi, táppénz és stb...

Sokan nem dolgoznak,illetve bezártak az óvodák iskolák nincs kire hagyni gyermeket, otthon főzünk, mosunk takarítunk...gyerekkel vagyunk foglalkozunk ez óriásian megterhelő pénztárcánknak akár hogy is nézzük.

Látni, hogy ezerrel megy a lakás felújitás, OBI ban rengetegen vannak megy a pénz költés...Válság van, minden leállt egy időre. Ha van az illetőnek megtakarított pénze akkor azt miért költi el ebben a kilátástalan válság helyzetben, vagy ennyire lenne mindenkinek fölösleges pénze. lehet én vagyok szegény... de én örülök ha hó végére kijövünk egy fizuból.



2020. ápr. 30. 07:12
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
sajnos nekem most szűnt meg munkahelyem tönkre tette a vírus.
2020. ápr. 30. 07:13
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Me haragudj de nem ertem a kerdesr. Sokan vannak a te helyzetedben es sokkal rosszabban is.

Es sokan vannak akik sokkal jobb helyzetben vannak.

Miert ne kolthetnenek? Mibol tondolod hogu az osszes megyakaritasukat az obiban koltik el?

2020. ápr. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Rengeteg hibával írsz, de mindegy. Nagyobb baj, hogy provokálsz. Nem vagy kíváncsi igazán semmire, csak mérgelődsz, hogy másoknak jobban megy, vagy hogy mások könnyelműbbek.

A költekezés nehéz helyzetben nem új, eléggé általános.

Sokak viszont most pont azért költenek, mert megváltoztak a körülmények. Pl. munka nincs, de van elég tartalék. Most van ideje lakásfelújításra.

Vagy: az otthoni munkavégzéshez nincsenek meg a feltételek, és azért vásárol dolgokat. Esetleg otthoni tanuláshoz.

2020. ápr. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

És ha te munkát keresnél, és nem az Obiban grasszálnál?


(Aki most lakásfelújít, annak nyilván megvan még az állása, azért ilyen is van.)

2020. ápr. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Én olyan havi 300 ezer körül félreteszek.
2020. ápr. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Vegyes a dolog. Amikor elkezdtem a home office-t, akkor fel kellett itthon szerelkezzek. Új monitor, billentyűzet, egér, usb elosztó. Cserébe kevesebbet költök éttermekre, múzeumra, szórakozásra, benzinre.

Ami igen fájó, az, hogy a pénzügyi világot is megrengette a vírus, így sokat buktam a befektetéseken. Így ott most erősen minuszos vagyok. :(

2020. ápr. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy hónap alatt megduplázódott az árbevételem és marad is ennyi már havonta. Úgyhogy jóval többet tudok félretenni, ráadásul most jóval kevesebbet is költöttünk.
2020. ápr. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Amennyit eddig.
2020. ápr. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én jóval kevesebbet költök most, mint normál napi-heti rend mellett. Havonta 2 alkalommal megyünk vásárolni, így a vásárlások célirányosabbak mint eddig. Plusz, mivel hetente átlagosan 1 napot kell bemennem a munkahelyre, a többit itthonról intézem, a napi aktivitásom drasztikusan lecsökkent, napi 5-700 kalóriával kevesebbet fogyasztok. Nem azért mert nem telik rá, hanem nincs rá szükség. Eddig napi 5-6x étkeztem, most csak 3-4 alkalommal. Édességet egyáltalán, semmilyen formában nem fogyasztunk, így nem is érzem azt, hogy napi 4-nél többször lennék éhes. Ezekből kifolyólag 20-25%-al kevesebbet költünk élelmiszerre. Az utóbbi időben kicsit meghíztam, még a korlátozás előtt vettem magamnak 2 darab 50 kilós tárcsás súlyzót, azzal elbohóckodok itthon, 4 havi edzőterem bérlet ára volt. Tehát kevesebbet eszem, nem költök annyit kajára, nem költök edzőteremre, és fogyok, mellette próbálok erőben maradni is. Üzemanyagra 80-85%-al kevesebbet költök mint eddig. Parkolásra is elment eddig havi 15-20 eft, mikor bevezették a korlátozást akkor 2 hét alatt 40 eft, most 0. Bkv bérletet sem vettünk az elmúlt 1,5 hónapban. Fűtésre is kevesebbet kell már fizetni mint 1-2 hónapja. Szórakozásra annyit költöttem az elmúlt 2 hónapban, hogy egyik este vettünk pár sört, egy társasjátékot, meg előfizettem Netflixre. Ez összesen volt kb. 10 eft. Rendeltünk egy online angol nyelvi csomagot, az volt 15-20 eft körül. Az alap fizetésünk nem változott, annyi a különbség hogy nem túlórázunk, így abból nincs bevétel. Mindent összevetve, nekem 100-120 eft-al, páromnak 50-70 eft-al több marad a kasszában, mint eddig.
2020. ápr. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem az lakásfelújít, akinek nincs pénze.

A párom épp ma kapta meg a tavalyi évre a bónuszt, le se merem írni, mennyit. Mindketten ugyanúgy dolgozunk, csak itthonról, ezáltal még valamennyit spórolunk is, hogy mást ne említsek, 19 ezer a kettőnk bérlete.

De ismerek olyant is, aki már csak heti 3 napot dolgozik (a többi szabi), 10%-kal csökkentették a fizuját, és a cafeteriáját is elvették. Szóval kinek mi.

2020. ápr. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!