Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi legyen a motivációs levél...

Mi legyen a motivációs levél megszólítása?

Figyelt kérdés
Szertnék több helyre is jelentkezni, konkrétan szállodákba recepciósnak és személyesen szeretnék "házalni" az önéletrajzommal. Mindenképpen írnék mellé motivációs levelet vagy legalábbis valamit az önéletrajzom mellé, de nem tudom mindenkinek a nevét kinyomozni. Azt a tanácsot kaptam, hogy egyszerűen az legyen a címe, hogy "Motivációs levél" és írjam le a gondolataimat. De ez így elég gagyinak tűnik. Köszönök minden segítőkész választ!
2010. júl. 28. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam kezdeni, hogy :


Tisztelt xy! (Ha nem tudom pontosan a célszemélyt, akkor igazgató, ügyintéző stb. De inkább igazgató vagy vezetőség)


Leírod, hogy hol láttad a hirdetést (ha nem hirdettek, akkor ez kimarad)s hogy milyen állásra szeretnél pályázni.


Írsz egy kicsit magadról. Nem feltétlenül az önéletrajz lemásolása (persze azt is leírod, hol végeztél), de inkább a tanulmányok alatt és után összegyűjtött tapasztalataidat írod le. (pl.: már egyetemi éveim alatt is igyekeztem gyakorlatot szerezni, vagy emberekkel foglalkoztál, vagy nyáron használtad nyelvtudásodat egy város információs pultjánál. stb.)


Írd le, hogy milyen pozitívumaid vannak (lelkes, segítőkész, türelmes, precíz stb. de ne csak ezek felsorolása legyen, hanem kösd össze valami konkrétummal. Pl.: Korábbi munkaadóim szerint is... vagyok, vagy: felsorolod a pozitív jelzőket, szereted magad képezni, új dolgokkal megismerkedni, s ezért jelentkezel ebbe a szállodába, mert jó híre van, vagy mert úgy gondolod, hogy itt tanulhatnál, bele láthatnál a szálloda működésébe. Ha korábban volt ilyen tapasztalatod, akkor azt fentebb a tapasztalatoknál le lehet írni.


A végén pedig, hogy reménykedsz egy személyes beszélgetésben.


Üdvözlettel/tisztelettel/ köszönettel: ZX



Miért nyernek veled, ha téged vesznek fel. Ez a motivációs levél. (Persze azt is bele lehet fogalmazni, hogy te mit nyernél, de itt nem ez a fontos.)


Egy tanács, hogy kézzel írd és ne legyen egy A/4-es oldalnál hosszabb. (Ha nem írsz szépen, akkor lehet géppel, de az aláírás szabadkézi legyen.)


Sok sikert!

2010. júl. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tisztelt Igazgató Úr!

Tisztelt Igazgatónő!


Célszerű mindig a legmagasabb címzést adni, azon senki nem sértődik meg :) És úgy illik, hogy kiírod férfira is, nőre is a teljes címzést. Tehát a "Tisztelt Igazgató Úr/Nő" határozottan ronda megoldás.

Esetleg ahol ki tudod nyomozni, ki az igazgató vagy a személyzetis, ott direkt neki címezd a levelet, csak figyelj, hogy nehogy rosszat adj oda!


Ajánlom, hogy tűzd össze az önéletrajzzal, nehogy véletlenül összekeverjék őket. Kézzel írd alá.

Arra legyen kihegyezve a levél, hogy nekik miért jó az, ha felvesznek téged. Elvégre most "el kell adnod magad".

2010. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel gózöd sincs ki fogja elolvasni ezért sztem annyit írj hogy


Tisztelt Cég, Tisztelt Munkaadó!


vagy Tisztelt munkaadó csak röviden..

2010. júl. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 20:58



A válaszod komplett baromság, a legtöbb cégnél az igazgató nem is magyar, és az életbe nem fog a kezébe kerülni az önéletrajzod.


Lehet lepontozni de attól mg ez így van..

2010. júl. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy szerinted komplett baromság, de nem az.

Persze, hogy szinte biztosan nem az igazgató fogja olvasni. Bár ha nem multihoz jeloentkezik, akkor miért ne... engem az ügyvezető igazgató felvételiztetett anno.

Az elv, ami alapján ezt mondtam az az, hogy annak, aki elolvassa, jobban veszi ki magát a magasabb címzés. Emberi gyarlóság, de ez van: azt az érzést kelti benne, hogy ő fontos ember, még ha csak egy titkárnő is, mivel milyen magas címzésű levelet olvashat épp. Ez jó érzés, és ezt nem tudatosan ki fogja vetíteni a jelentkezőre. Ergo csak a magas címzés plusz pont. (ennél már csak a személyesen az olvasónak címzett levél jobb, de ha arra nincs lehetőség, akkor marad ez)

Persze ha valaki nem akar élni ilyennel, azt is elfogadom, bár amikor én állást kerestem, minden lehetséges eszközhöz folyamodtam, hogy legyen. És ez is egy azok közül.

2010. júl. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ok ez mind szép és jó elméletben, de amikor egy kollektíva olvassa a felvételizők levelét akkor kánonban tör ki rajtuk a röhögés az ilyeneken.


Sok heylen nem csak a Hr es kapja meg az önéletrajzokat hanem megkapja a közvetlen felettes vagy a csoportvezető is, vagy még a többi munkatárs is.

2010. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szal a megszólítás szinte majdnem mindegy ha semleges.


Ami a legjobban számít az a fénykép.


Pofára megy a legtöbb helyen sajnos.

2010. júl. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!