Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan látjátok magatokat a...

Hogyan látjátok magatokat a jelenlegi helyzetben? Elégedettek vagytok az eddig elértekkel?

Figyelt kérdés

Nem tudom van-e okom aggódni, vagy csak én látom nagyon rosszul a helyzetemet.

6. éve vagyok Budapesten...Albérletben lakom, amivel eddig szerencsém volt mert nagyon keveset fizetek. (ismerősé a lakás) Nagyon csúnya 100 ezer forintos fizetésért költöztem fel, de kénytelen voltam, mert szerettem volna a szakmámban dolgozni, emellett tapasztalat nélkül még ennek is örülhettem. Akkor is sikerült már minden hónapban félretennem, azóta munkahelyet is váltottam, magasabb fizetés tehát több megtakarítás. Nem kertelek, 3,5m Ft-om van.

Természetesen én is -ha csak ideiglenesen is- de munkanélküli lettem, így nagyon engem is megvisel mint anyagilag mint lelkileg/idegileg a dolog.

Nem tudom hogy az otthon lét miatt vagy valami más miatt, de egyre többet gondolok arra, hogy semmit nem értem el, vagy nagyon kilátástalan vagyok. Munkahelyem visszavár, ha minden jól alakul lassan beindulunk, ..és persze nem tart ez örökké, tudom én is, de most valamiért egyre többet frusztrál, hogy elég-e ez, jól csinálom, jó felé haladok-e, vagy igazából elbújhatok nyugodtan..Azon is gondolkodom, lehet később vidékre visszaköltözöm, nem tudom, sok minden szól mellette és ellene is...

Lehet most azért gyötörnek ilyen gondolatok, mert otthon vagyok.

Esetleg mást is zavarnak hasonló dolgok, vagy gondolatok? Van olyan aki inkább visszaköltözött vidékre Budapestről?

Kitartást mindenkinek, bocsánat ha hosszúra sikerült.

28/N



2020. máj. 4. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel én is így vagyok. Én lassan 2 éve kezdtem dolgozni.

Sajnos ilyen mértékű megtakarítást nem tudok felmutatni, de jelenleg van munkám és ez eddig úgy néz ki így is marad. Albérletet fizetek, sokat elvisz sajnos.


Megtakarítást most tudtam csak igazán elkezdeni, eddig folyt a pénz, mert nem néztük mi mennyibe kerül.


A lelki része megvan nekem is sajnos. Lehet csak azért, mert nem járok be a munkahelyre. Lassan a motivációm is elhagy.


Ja, igen. Jogsit elkezdtem 2019 decemberében, 2020 március 27-re volt forgalmi vizsgám, amit ugye eltöröltek. Szóval ez is bosszant. Így lehet kell még jópár óra a kihagyás miatt mire megint olyan szinten leszek, hogy elmenjek vizsgázni. De már kezdem elengedni a jogsi dolgot is.


Egyszer azt mondják minden újraindul aztán lazízanak egy-egy szabályon, de közben hoznak be erősebbeket, amiket korábban kellett volna szerintem. Senki nem tud semmit.

2020. máj. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom.

En mar sokszir leirtam itt h mar a virus elott valtottam munkat.

De jott a virus igy a 2dik munkam uszott.

Mostanra lejart a munkanelkulim is , habar elotte evekig dolgoztam, foiskolara jartam.

Itt csak a szidast rosszindualtu megjegyzeseket kaptam kb.95%ban

Az emberek 95%ezek szerint itt rosszindulatu, megerteni csak az fog aki volt hasonlo helyzetben

Sajnalom, es hidd el az utolso idokben vagyunk amikrõl beszéltek a próféták

2020. máj. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Masfel eve koltoztem fel budapestre, en itba dolgozok, itt meg annyira nem veszes a helyzet, taboroznak is folyamatosan meg minden. 2 hete valtottam ceget. Az uj cegnel elegge transzpanensek, itt latom azt hogy a valsag nem lesz gyerekjatek. Enis neha elgondolkozok hogy jo iranyba haladoke, en kicsit anyagias vagyok szoval sokszor befutok abba hogy csak a fizetesen jar az agyam, es azon hogy lehetne meg tobbet es tobbet keresni.


Eddig nem feltem, stabilnak gondoltam a munkahelyem, most kicsit elkezdtem.


Szerintem kezz el nezelodni munka utan, mindig jobb egy biztos allas mint az hogy visszavarnak ha ugy alakul. 26f

2020. máj. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom azt mondani hogy elégedett vagyok, de azon dolgozok magamon, hogy ne fogjam fel olyan indokolatlanul tragikusan az amúgy annyira nem vészes élethelyzetemet.
2020. máj. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nahát most látom, hogy nagyon sokunkból hozta ki ez a vírushelyzet ezt az agyalást. Én is így érzek, és megértelek. Megkérdezhetem , hogy mit dolgozol?
2020. máj. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd. A megtakarításod semmi, hiszen ha ilyen ütemben haladsz 88 éves korodra lehet hogy egy szobakonyhat tudsz venni.


Hát eléggé gyér, de ha megnyugtatlak felesegemmel ennyi idősen jöttem össze és neki pontosan mínusz 1.8 millió forint megtakarítása volt, ahhoz képest brutál jó vagy.

Viszonyítás kérdése.

2020. máj. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézd amúgy most őszintén, nagyon nagyon kevés olyan 28 éves van , akinek saját erőből van ennyi megtakarítása.....sok olyan ember nézi le az ilyeneket, mint te vagy akiknek nincs megtakarítása, akiket szülők folyamatosan támogatnak.

Itt van a párom pl.

Ők kaptam egy -egy lakást testvérével és innentől kezdve sokkal könnyebb félrerakni, de akik évekig fizetik az albérletet , azok nem tudnak félrarakni.

Sajnos azt kell , hogy mondjam , hogy itt ebben az országban valahol tényleg érvényes, hogy akinek van annak egyre több lesz, akinek nincs annak meg sokkal nehezebb feltornáznia magát.

Az egyetem is pénzbe kerül ha még államira felveszik a vidékit, de albérletet kell fizetni stb stb...az sincs ingyen, ahogy az utazás sincs ingyen...nem mindenkinek tehetik meg a szülei, hogy támogassák évekig a gyermeket, és bizony a diploma sem garancia a jó fizetésre, sokkal inkább hogy ki mennyire tudja magát eladni, ki mennyire rafkós, néz utána dolgoknak...

bennem kevés a versenyszellem, én nem vagyok egy erőszakos ember, max ha valamit tényleg nagyon akarok, de akkor sem tudom magam erőszakosan eladni..

ha vállalkozó lennék, akkor az utolsó fillérig mindent becsületesen bevallanék, és mindent úgy csinálnék ahogy a nagy könyvben meg van írva, ebből így nem valószínű hogy meggazdagodnék.

Illetve vállaltam itthon én is munkát, de elfelejtettek fizetni stb stb..miért? mert velem megtehetetik..

mert nem kezdtem el zaklatni őket a pénzzel..

inkább belefáradtam és nem végzek azóta sem itthon plusz munkát...

az ilyenek mint én nem valószínű , hogy valaha meggazdagodnak.

Nekem külföld jelentette anno az egyetlen esélyt, viszont most gyermekvállalás előtt, nem fogom elhagyni a párom és elmenni külföldre, hogy legyen pénzem meg megtakarításom az életemért" cserébe..úgyhogy ez van.de én is nagyon nagyon sokszor agyalok, kattogok, hogy mit csináljak másképp , mit csinálok rosszul..

2020. máj. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó, hogy van megtakarításod, abból ne sajnálj költeni, márpedig arra, ami szükséges. Hiszen azért megtakarítást. És az, hogy visszavárnak, az jó, de azért inkább vedd elő az álláshirdetéseket, mert ki tudja, mikorra várnak vissza.


Hogy a kérdésedre reagáljak, én nem vok magammal megelégedve. Elfecséreltem az időmet, azt tanultam, amit nem kellett volna. Pénzem van, munkám is, amit kevésbé kedvelek, de van munkám és ez a lényeg. A barátaim elköltöztek, így a kollégáimmal tartom a kapcsolatot, de most home office van, így nem találkozunk. A családommal sem vagyok megelégedve, lett volna egy őszi program a városunkban, de lefújták, ez a nyár most ilyen pihenős lesz, eljutok a városunk táblájáig és vissza, kijjebb már nem megyek, én ennyit teszek meg a vírus ellen a maszk és a kézmosás mellett. Ettől függetlenül szabadidőmben németezek, ezt nagyon megszerettem, szóval van azért pozitív dolog is. :) Ez van a szemem előtt, hogy a német tanulás fontos és hasznos. A többi meg jó lesz. :)

2020. júl. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, hogy egyre jobb a helyzetem. A munkahelyemet nem érintette a válság olyan mértékben, hogy számottevően romoljon az eredménye. Az önfenntartási költségeim csökkenő tendenciát mutatnak, most pl azonos paraméterekkel jóval olcsóbb albiba költözök majd. A jövedelmem több, mint 60%-át megtakarítom, és várhatóan ez egyre jobb lesz.
2020. júl. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyanabban vagyok mint te. Én a családi cégben dolgozom eladóként muszájból de nem érdekel a szépségápolás műköröm érzem nem az én világom "nem vagyok a helyemen" . Mivel szüleim csak szóban foglalkoznak hogy keressenek alkalmazottat a tettek nem ezt mutatják mert az én időmet úgy kezelik mint a sajátjukat
2020. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!