Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Teljes fizetést kaphatok- e így?

Teljes fizetést kaphatok- e így?

Figyelt kérdés
Home office alatt a munkaadó az előző hónapra beírt 7 nap szabadnapot utólagos tájékoztatás alapján,illetve a mostani hónapban is ugyanezt tervezi. Viszont munkavégzés ugyanúgy folyik ezeken a napokon is. Ezzel a közel teljes éves szabadságom felhasználásra kerül, mivel az előző hónapokban is hasonlóan kiírásra kerültek szabadnapok. (Marad kb 3) Ha felmondok ennek a hónapnak a végén, akkor megkapom-e a teljes havi fizetést? Illetve mit tehetnék ez esetben, ha gyakorlatilag dolgozok, de papíron szabadságon vagyok?

2020. máj. 5. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Az egyéb kérdésekben semmit.

Amúgy szabadság alatt nem kell dolgozni. Ha te mégis dolgozol, és ezzel megajándékozod a munkaadódat, az a te dolgod.

2020. máj. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömnél csináltak így, viszont ott az volt a rendszer, hogy mindenki napi szinten írta, hogy aznap mit csinált és mennyi ideig tartott. Aztán heti szinten összesítették, akinek nem volt meg a 40 órája annak szabadságot írtak. Bizony volt olyan kolléga, akinek kijött 2-3 nap szabi is, mert nem volt úgy dolga, annyi esze meg nem volt, hogy másnak besegítsen, hogy növelje az óráit.

De ha csak úgy hasraütésszerűen lett kiírva a szabadság érdemes leülni a vezetővel beszélgetni, hogy ez most hogy jött ki.

2020. máj. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem volt kérdés, hogy ki lesz-e írva, hanem választani lehetett,hogy áprilisra kiír két hetet vagy áprilisra egy hét, májusra mégegy hét. Viszont utólagosan lettek beírva, tehát ha akartam volna,se tudtam volna így nem dolgozni. Viszont a fizu így nem tudom hogyan alakulna felmondás esetén.
2020. máj. 5. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!