Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Válság alkalmával miért lett...

Válság alkalmával miért lett több a furgonos álláshírdetés?

Figyelt kérdés

Pár éve olvastam "Egy furgonos naplója " blogot, ahol azzal kezdte a srác, hogy válság miatt elvesztette munkahelyét és volt B jogsija ezért elment furgonosnak nemzetközibe.


Elmondhatom magamról, hogy régi olvasója vagyok a soförállások oldalaknak, már középiskolásként is naponta néztem, hogy "majd ha végzek hova mehetnék" azóta ez csak egy hobbi egyéb pszichés terheltségem miatt. De anno 1 éve nem láttam 2-nél több b jogsival végezhető betöltetlen munkakört, most már hatot láttam 1 hónapon belül.


Mi az oka? Míg a kamionos cégeket nem is lehet elérni, pl tegnap hívtam a Waberer's-t két alkalommal, foglalt volt, se a Gartner, se a Horváth Rudolf még a Lerton sem keres 2 hónapja embert, addig most is van furgonos munkahely. És már nem is írják a tapasztalatot, amikor "csak" b jogsim volt akkor kellett 2 év nemzetközi fuvarozási tapasztalat, már nem írják, most ha esetleg kitesznek 1-1 kamionos munkát oda kell a tapasztalat.


Röviden, fordult a piac? Már csak a 1-2 raklapos szállításra van több igény ?


2020. máj. 8. 11:59
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
93%
Szvsz az otthonlét miatt jelentősen nőtt az internetes rendelések és kiszállítások mennyisége. Azt pedig a futárszolgálatok a meglévő kapacitással nem tudják teljesíteni.
2020. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan: az internet és a #maradjotthon elterjedésével a cégek házhoz szállítanak, amit nem győznek kapacitással.

A Spar, az Auchan és a Tesco még 2 héten belül sem tudott házhozszállítani, annyi megrendelésük volt, ezért kisebb cégek is elkezdtek házhoz szállítani, aki eddig nem is csináltak ilyent.

2020. máj. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom. De a nemzetközi furgonozásra gondoltam.


Ahol lakok, egy kisváros, iszonyatosan pörög futárkodás , anno nem találtak embert, most meg tele van a város futárokkal.

2020. máj. 8. 12:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nagy leszek én is kamionos leszek 😁

De tényleg.

El mondom neked a választ,én nemzetközi furgonos voltam sajnos nem sokáig mert be jött ez a járvány,ez miatt kevesebb lett a munka így a sofőröket ki rúgták sok helyről, nyilván a jobb helyek megtartották őket. Szóval akkor ki rúgtak minket hogy spóroljanak most meg ahogy indulnak be a dolgok újra,így azok a cégek akik le álltak és ki rúgták a sofőröket hogy pénzt takarítsanak meg most már keresik az új sofőröket,van hogy valakit vissza hívnak de én össze vesztem velük mert 10 napig vártam fuvarra aztán közlik hogy bocs de ki vagy rúgva, ők ezt már 10 nappal ezelőtt tudták és úgy is papíroztak le mindent de azért tartották bennem a hitet, ezért 10 napom kárba ment pedig úgy lett megbeszélve hogy szabadság.

Egyébként írják hogy tapasztalt kell,fel hívom őkent el mondom nekik a dolgokat meggyőzően aztán be hívnak és fel is vesznek.

Nyilván ez kamionos cégeknél máshogy van.

Azt hiszem most a KQV keres sofőrt C - re biztos de lehet hogy CE-re is.

Nem egy lány állom a cég de valahol el kell kezdeni,le húzol 1 évet aztán lehet válogatni a cégek között.

[link]


Sok sikert.

2020. máj. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!