Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Autószerelői végzettséggel...

Autószerelői végzettséggel hivatalosan vállalkozóként szerelhetek bicikliket, robogókat?

Figyelt kérdés
2020. máj. 10. 12:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy fűnyírógépet stb?
2020. máj. 10. 12:53
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos csak űrhajókat
2020. máj. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos az űrhajókhoz nem értek (:
2020. máj. 10. 16:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Az autószerelő tevékenységi körébe biztos hogy nincs benne a kerékpár és a fűnyíró szerelés. Szerintem a robogó sem. Biciklihez kerékpár műszerész, fűnyíróhoz kisgép vagy háztartási gép, esetleg mezőgazdasági gépszerelő végzettség kell.

Nem tudom azzal tisztában vagy-e, hogy mivel jár egy autószerelő műhely üzemeltetése, de gyanítom hogy egy motorkerékpár szereléshez is hasonló követelmények kellenek (csak olyan műhelyben végezhető az adott tevékenység, ahol mosható falfelület (csempe) és padló található, kötelező külön vizesblokk zuhanyzóval, öltözőszekrény, stb.). Továbbá autón pl. az sem mindegy, mit akarsz javítani. Ha pl. fékhez hozzá akarsz nyúlni, kell hogy legyen a műhelyben fékpad. Futóműhöz futómű rázópad. Kipufogóhoz kipufogógáz vizsgáló műszer. Mindezekhez kell kalibrálási jegyzőkönyv, melyet X időnként újra meg kell csinálni. Továbbá autóhoz is csak úgy nyúlhatsz, ha van mestervizsgád (neked vagy egy alkalmazottadnak). Mondom nem tudom motornál hogy van, de gyanítom hogy hasonló.

2020. máj. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!