Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok, szükséges...

Mit gondoltok, szükséges egyetemi végzettség (diploma) ahhoz, hogy az ember boldoguljon az életben és hogy jól fizető állásban dolgozzon?

Figyelt kérdés

Mert van,aki azt állítja,hogy szerinte csak ez az egyetlen lehetősége van az embernek,ha magas pozícióban akar dolgozni egy cégnél vagy ha jól fizető állást szeretne magának. Viszont én azt látom,hogy ez nem feltétlenül igaz,hiszen vannak olyan emberek is,akiknek csak érettségijük van és mégis nagyon jól keresnek,illetve szeretik is a munkájukat. Meg például van egy szakmunkás végzettségű ismerősöm,aki jobban keres annál az adott cégnél ahol dolgozik,mint mondjuk egy másik cégnél dolgozó diplomás ismerősöm műszakvezetőként. Ettől függetlenül,hogy nekem ez a meglátásom,kíváncsi vagyok rá,hogy esetleg van-e olyan ember,aki másképp látja ezt a kérdést és meg is osztaná velem/velünk.

Szóval szerintetek szükséges diploma,ahhoz,hogy az ember érvényesülni tudjon az életben és hogy jól fizető állásban dolgozzon?


2020. máj. 10. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem ez számít, ha magánvállalkozást indítasz, akkor kutya se fogja nézni.

Ezen kívül a tudást megfizetik törvényileg, vannak akik bölcsész diplomával sehol semmit nem érnek el, csak megkapják a kötelező diplomás minimálbért.


Annak aki jól akar keresni, csak értenie kell a dolgokhoz. Ahhoz meg nem szükséges diploma!


Rengeteg olyan szakma van, amivel 5x annyit lehet keresni mint diplomával!

2020. máj. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Most szereltettünk be 2 klímát. Szerelési munkadíj 50e Ft/db


Srác azt mondta, hogy a május és júniusban nem tud több melót elvállalni, mert be van táblázva heti 6 napban.


Nincs diplomája.

2020. máj. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

De a klímazserelő nem is magas pozíció. Ne keverjük már a szezonz a fazonnal, a szakik mindig is sokat kerestek és mindig tele vannak munkával, jah s vallalkozók. Hogy jön ez ide?


Aki nem kétkezi munkás akar lenni, és magasabb pozícióban, ahhoz az esetek nagy százalékában kell diploma. Több helyen dolgoztam, mindenhol így volt. Pl..van aki raktárosként kezdte, fentebb jutott, elsőnek csomagolastech..menedzser lett aztan termelési vezető. Csak időközben el kellett végeznie a sulit. Régebben nem volt ennyire a diplomához kötve az előrelépés, de manapság egyre jobban. De ez nem azt jelenti, hogy nincsenek kivételek

2020. máj. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez több dologtól is függ.

A diploma önmagában nem elég, én úgy képzelem el, mint egy mankót, segítséget.Segít az előbbre jutáshoz.



Ha ambiciózus személyiségről van szó, akkor számára fontos a diplomaszerzés.Ha kevésbé ambiciózus, akkor nem annyira.


Persze attól is függ,hogy milyen munkát akar végezni az ember.Ha nem szereti, nem bírja a kétkezi munkát, akkor is célszerű a diploma.


Nagyban függ az embertől,hogy kell-e neki diploma.

2020. máj. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha alkalmazott akarsz lenni fontos, ha vállalkozó akkor max akkor, ha kapcsolódik hozzá.
2020. máj. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem szükséges, de egy piacképes diplomával nagyobb az esélyed magasabb egységárú munkát végezned mind alkalmazottként, mind vállalkozóként.
2020. máj. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A diploma nem jelenti automatikusan a havi 1 milliós fizetést. Lehet sokat keresni diplomával és anélkül is.


A havi 1 millió feletti keresetűek között több a diplomás, mint a diploma nélküli. Másképp fogalmazva a diplomások nagyobb százalékának van milliós fizetése, mint a diploma nélkülieknek.

2020. máj. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha magas pozíció a cél, tehát vállalaton belül vezetői szerep, akkor igen, kell.

Egyébként nem feltétlenül. Egy burkoló is szép summát tud keresni, vagy éppen vízvezetékszerelő, gipszkartonos stb stb. Ezekhez nem kell egyetemi végzettség

2020. máj. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 11. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!