Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha kormánytisztviselői állásra...

Ha kormánytisztviselői állásra jelentkezik az ember utána néznek a politikai hovatartozásának? Osztogatni nem szoktam semmit viszont lájkolni szoktam. A bérezés egyébként jobb a kormányhivatalban mint egy sima közalkalmazotti állásnál?

Figyelt kérdés
2020. máj. 11. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem. Valójában meg kivágnak, ha szidod a kormányt.
2020. máj. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A köztisztviselő többet keres, mint a közalkalmazott, a kormánytisztviselő meg pláne.

Kormánytisztviselő még nem voltam, de köztisztviselőként is alá kellett írnom, hogy átvilágíthatnak. Nálunk nem teszik ezt meg automatikusan minden munkakörben, de papíron megtehetnék, ott az aláírásom.

A politikai hovatartozás nálunk nem érdekelt senkit. Gondolom, ha aktív politikai múlttal rendelkezik valaki, az igen, de hogy kire szavazol, az a magánügyed.

2020. máj. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem fogják végigbogarászni a facebook profilodat, hogy mit lájkolgatsz, meg mit osztasz meg.
2020. máj. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat. Annal tobbet ugyse szoktam hogy belajkolok bizonyos bejegyzeseket.

Mondjuk ahhoz hogy felvegyenek oda el is kell jutni ugye. Bar van MSc diplomam amit az allas ker. Azon kivul meg a szakmai tapasztalat sincs nagyon kikotve.

Koztisztviseloi allasra amugy 170 ezret plusz szep kartyat adtak volna csak az az allas foleg a lakhatasi koltsegek miatt felejtos lett vegul.

2020. máj. 11. 13:19
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

3.-nak.


Nem-e??? MUHAHHAAA!!!

2020. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Köztisztviselőnél sok függ a ledolgozott évektől, diplomától, nyelvvizsgától.

Pályakezdőként valóban nem a legideálisabb, de kiszámítható.


Saját példa: közalkalmazottként nettóban a 100-at is alig lépte át a fizum, pedig próbáltak juttatásokat adni. Három éve hagytam ott, akkor végül 130 nettóval. Hasonló hátterű kollegák tapasztalatai alapján most 150-160 lehetne a fizetésem kb. (Én közben más területen dolgoztam, nem közszférában.)

Köztisztviselőként idén kezdtem dolgozni, a fenti összeg majdnem duplájáért. Ennyit ér a diploma meg a hét év munkatapasztalat.

2020. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Igen, utána fognak nézni.

Sőt ha feletted valahol bekerül egy másik oldali ember, simán repülhetsz is különösebb indok nélkül, csak azért, mert ismert, hogy melyik oldalra húzol

2020. máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt átvilágtanak és ha peched van és olyan a vezető akkor már az is alap a döntésre, hogy nem vagy kőfideszes.


Ha utána egy kollégádnak szemet szúr és felnyom akkor is repülsz.


Igazából a közszférában néhol most durvább helyzet uralkodik, mint a kommunizmusban. Nem vagy narancs és ennek még hangos is mersz adni az gyk. mindenhol elég indok arra, hogy repülj.

2020. máj. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%
Én kormánytisztviselő vagyok. Nálunk mindenki útálja a jelenlegi kormányt. Sőt, az egyik vezető, mikor volt a választás megkérdezte, hogy ugye én nem rájuk szavaztam 😂
2020. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!