Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyári munkáról miért az jut...

Gyári munkáról miért az jut az embereknek az eszébe, hogy koszos egyszerű munka?

Figyelt kérdés
Sokan úgy tekintenek a gyári munkásra, mint műveletlen kétkezi robotra aki alig keres valamit. Mikor jut el az emberekig, hogy a mai gyárak nem olyanok, mint a 80-as években, hogy koszos, mocskos minden? HI-Tech technológiás gépekkel kell dolgozni, többségében tiszta munkahelyen. A munkások nagyrésze sem műveletlen, érettségizettek, szakmájuk is van, sőt nem is egynek diplomája is. Mégis az a kép él még mindig a mai emberekben, hogy a gyári munkást le kell nézni. Miért?
2020. máj. 11. 14:21
 1/4 anonim válasza:
95%
Azért mert a legtöbb helyen az a munka amit egy gépnek kellenek csinálni, de azt leállítják és így máris van munkahelyteremtés.
2020. máj. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%
Mert itthon a gyárak nagy része nem tervező, hanem összeszerelő, alacsonyabb hozzáadott értékkel rendelkező tevékenységet végez, persze ellenpélda is van, de még nem ez a jellemző.
2020. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyárban dolgozok, igaz, az emeleten, irodai részen. De mindennap a gyári dolgozók előtt, mellett megyek fel, köszönnek, köszönök, pedig pár hónapja vagyok ott, most már 2 hónapja HO-ba. Szóval, egyik sem koszos, büdös, olajos, stb. Ok, van köztük ránézésre egyszerű dolgozó, 50 éves 160, ránézésre dohányos, jó neki ez a meló, elvan a munkával. De van fiatalabb, erősebb, kövérebb, vékonyabb, sportosabb, szóval mindenféle.

Egyszerűen divat szidni a gyári melót, jobb az embernek sajnáltatnia magát vagy épp a másiktól ezt hallani, hogy jó sz.r melód van... Ahol én melózók, ott van rendes ruhájuk, egyik munkakörhöz tiszta kéz jár, a másikhoz kevésbé, de van szappanunk és vizünk. Sajnos nem ismerem a kollégáimat, de nem fordulnék el tőlük, ha beszélgetni támadna kedvük. De, miután nem dohányzok, így esetleg ebédidőben beszélhetnének velem, bár akkor meg a ny.v.dt telefont nyomkodják...

2020. máj. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet a 3 műszak miatt :O Barátnőm is gyárba dolgozik, ő speciel szereti és szerintem egy átlag magyar fizetésnél jobb a keresete, pedig egyszerű melós csak. Munkába sem kell megszakadni.
2020. máj. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!