Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen jellegű "füllentés"...

Ilyen jellegű "füllentés" belefér az önéletrajzba?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden elmagyarázni a helyzetet. Szóval fél éve dolgozom egy cégnél gyakornokként. Ez viszont nem az a fajta gyakornoki munka, ami sok esetben van, nem kávéfőzéssel telnek a napjaim, éppen ellenkezőleg. A főnököm konkrétan minden munkáját rám hárítja, majd ezeket prezentálja a saját nevében(ezzel is biztos sokan találkoztatok). Úgy érzem, ezalatt az idő alatt nagyon sokat tanultam, végtére az ő munkáját végzem. Munkahelyet szeretnék váltani, mert nagyon zavar ez a mostani helyzet. Arra gondoltam, mi lenne, ha az önéletrajzomba azt a pozíciót írnám, amit jelenleg a főnököm tölt be. A feladataimban, és az elvégzett eddigi munkámban nem füllentenék mert valóban ezt csináltam, ezért szerintem egy állásinterjún is megállnám a helyem, ha szakmai kérdéseket kapnék. Szóval szerintetek megpróbálhatom ezt, vagy nem érdemes?

Köszi a válaszokat előre is



2020. máj. 13. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Persze! Ha rendelkezel a kellő tudással, akkor nem hazudsz. A lőtéri kutya nem fog utánajárni, hogy valóban az volt-e a pozíciód. Én hazudtam már ennél jóval durvábbakat is.
2020. máj. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiderül a hazugság ott, ahol felvesznek; nagy égő lesz. Én beírnám, hogy gyakornok, és azt is, hogy mi mindent csináltam gyakornokként. Ebből mindenki ért és te sem hazudsz.
2020. máj. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pozíciónak beírtam, hogy gyakornok, és pár sorban leírtam az általam elvégzett munkaköröket. Rossz beidegződés, de nem mindenhol csak kávét főzetnek a gyakornokkal.
2020. máj. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne írd be semmiképpen sem a főnököd pozícióját és profilját mert hamar ki fog derülni, hogy csak egy gyakornokként nem lehetsz manager és nem visznek tovább.


Azt simán leírhatod, hogy mondjuk finance intern és leírod, hogy xy cégnél a vezető jobbkeze voltál, főként A, B és C feladataid voltak de néha előfordultak X, Y és Z feladatok is, aztán ezt interjún jobban kifejted.

2020. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egész biztos, hogy szóba kerül majd a téma, és ott elmondhatod, hogy gyakorlatilag vezetői munkát végeztél.


Nagyon nem értek egyet azzal, hogy nem hazudsz, és senki nem fog utánajárni.

Egyrészt: DE, konkrétan hazudnál.

Másrészt meg ha jól sejtem, hasonló munkát végeznél, ugyanabban a szakmában, esetleg ugyanabban a városban. Én az ország 2. legnagyobb városában élek, és itt kb. minden szakmában azt tapasztalom, hogy mindenki ismer mindenkit, vannak átfedések, összeköttetések. Ha valahova jelentkezel egy komolyabb pozira, simán megtörténik, hogy infót gyűjtenek rólad. Egy gyors telefon egy régi ismerősnek, hogy mit érdemes rólad tudni, és már bele is buktál. Az interjúztatás ma szerintem több annál, hogy elolvassák az önéletrajzod és felvesznek. Komolyabb cégek rendesen leinformálnak. Mivel mostanában a fiatalok körében nem divat évekig ugyanott dolgozni, ezért jó esély van rá, hogy a jelenlegi helyeden van olyan, aki az új helyen dolgozott, vagy később fog, és fordítva.

A korodat ugyan nem írtad, de ha gyakornok vagy, akkor még vagy felsőoktatásban tanulsz, vagy nemrég kerültél ki onnan. Így az is szemet szúrhat, hogy hogy kerültél egyből vezető pozícióba, ha korábban nem volt szakmai gyakorlatod.

Na és elég egyszer lebukni, garantáltan nem csak az az egy cég fog tudni róla, hanem az ismerősök ismerősei révén végül mindenki.

Lehet, már rég el is felejtetted, eltelik 10 év, és már tényleg egy nagyon komoly vezetői pozira jelentkeznél, mikor valakinek ismerős lesz a neved, és kiderül, hogy "ja, ez volt az a srác, aki 10 éve gyakornokként főnöknek hazudta magát!"


A döntés a tied, szerintem nagyon rossz vége lehet, és az egész karriered rámehet.

2020. máj. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: a cégek 99%-ánál a főnök leosztja a feladatot, és felsőbb szinteken úgy prezentálja, hogy azok az ő ötletei, ő eredményei.
2020. máj. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Főleg ne írj butaságot, mert ha kell ajánlólevél akkor is bukó
2020. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
nem fér bele! előttem pontosan leírták, hogy miért nem. és hidd el, ők nem az irigyeid...
2020. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Írd az igazságot! Sorold fel részletesen, hogy milyen munkaköröket csináltál, mi volt a feladatod! Egy profi cég tud olvasni a sorok között! Sok sikert!
2020. máj. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak. A pozíciómat akkor a hivatalos megnevezés szerint gyakornoknak fogom megjelölni és megpróbálom minél részletesebben leírni a feladataimat, tapasztalatomat.
2020. máj. 13. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!