Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az, hogy anyám...

Normális az, hogy anyám komoly dolgokban képes nekem hazudni, de egy kis füllentés nem fér bele neki az érdekemben? Miért van ez?

Figyelt kérdés

Szóval, az van, hogy holnap haza akartam utazni a koliból, és ehhez anyunak be kellett volna telefonálnia. Másnap mentem volna suliba, de mivel nálunk szerdán van az utolsó tanítási nap szerdán, és sok órám van, és másfél órát kéne várnom a vonatra. És ugye múlthét hétfő óta koliba vagyok, szóvá tök nehéz a bőröndöm, semmit nem tudnék csinálni, így haza vinném kedden, és akkor szerdán legalább el tudnám foglalni magam abban a másfél órában.(mert ugye a koliba négy után nem lehet bemenni, én meg picivel azután érnék vissza.

És hát anya azt mondta, hogy nem telefonál be, ne menjek haza holnap, mert ő nem fog hazudni a nevelőnek. Holott amúgy senkit nem érdekel, hogy tényleg igaz-e az indok, csak az a lényeg, hogy szóljon a szülő, és utólag vigyek igazolást. Ráadásul a koliban nincs megszabva, hogy hány szülői igazolás lehet, szóval még ez sem probléma. De ő nem is azon van kiakadva, hogy feleslegesen vonatozok, esetleg nincs időm készülni, vagy, hogy otthon kevesebbet tudok aludni és fáradt leszek szerdán... Nem, ő nem akar "hazudni". Pedig amúgy szerintem egyáltalán nem lenne az. Ráadásul senkinek sem ártana vele.


És ha már a hazugságnál tartunk, az első gimis évben otthon a perselyemből eltűnt egy nagyobb összeg, és csak anyám tudta, hogy van spórolt pénzem. (Apu nem tudom, hogy kutakodott-e anno, bár kinézem belőle, akkoriban alkoholista volt, szóval lehet ő nyulta le.) Szóval ugye eltűnt, anya először azt mondta nem ő rakta el, aztán azt mondta, hogy de, hogy ne találja meg apu, viszont már ő sem tudja. Aztán később azt mondta, hogy megtalálta, "elfelejtett" szólni és megint nem tudja hol van. Ráadásul ez ment kb másfél-két évig, valahányszor rákérdeztem még engem állított be rossznak. És azóta sem mondta meg, hogy mi van. (Bár már fokozatosan visszakaptam) Mert amúgy ha anyagi probléma van, szólhatott volna legalább miután elvette. Azt is megmondhatta volna, hogy apu volt, nem hiszem hogy rontott volna az apa-lánya kapcsolaton, ami már akkor is nagyon rossz volt.


Szóval miért van az, hogy az ártatlan, senkinek sem ártó füllentés nem fér bele, de egy évnél tovább a képembe hazudni és engem állítani be hibásnak teljesen rendben van. Miért? Mi ennek az oka? Normális ez?


2020. febr. 24. 12:28
 1/7 A kérdező kommentje:
A kérdés második felét ne értse félre senki, nem a pénz a fő bajom, hanem a több hónapos kamu...
2020. febr. 24. 12:29
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Kedves tőle hogy elköltötte a pénzed és hazudozott...be is vallhatta volna akár, sokkal normálisabb lett volna.

Amúgy nekem is ez volt régebben, kb 8 éves koromig volt perselyem amibe a szülinapokra, ünnepekre kapott pénzeket gyűjtögettem. Eltűnt belőle 10e - anyám vette el. Majd apám vett ki belőle, nem tudom mennyit, de negyed akkora súlya volt a perselynek...

Én azóta dugom a pénzem olyan helyekre, amelyekről senki se tud, és nem is keresnék ott. Pl a szomámban a képkeretbe, szekrényem alá ragasztva, stb.

Légy kreatív és dugd el a pénzed.


A kérdésre válaszolva meg lehet az a baja hogy hazamégy hamarabb. Szeretne még nélküled lenni.

Esetleg nem akarja hogy "lógj". Lehet ő lógásnak fogja ezt fel.

2020. febr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fair, de ez van. Nem tudsz rajta változtatni. Fogadd el.
2020. febr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonymousreview60 ***** válasza:

Anyád össze-vissza dumája, és hogy nem adta meg, mutatja, hogy hazudik. Az, hogy nem konzisztens, amit mondott, azt mutatja, hogy nem kiszámítottan hazudik.

A helyzeted nem fair, nem irigyellek. Anyádnak nem vagy első helyen fontos. Ezt fogadd el, mint én azt, hogy nem akkora a farkam, mint szeretném. Anyád hazugságáról és az őszinteség hiányáról csak akkor beyzélj vele, amikor már külön éksz.

2020. febr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves négyes, nem tudom mit írtam, de már megadta, csak fokozatosan
2020. febr. 24. 13:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyádra úgy elég szelektíven jön rá a marha nagy jellemesség. A pénz dolog az egyszerűen undorító, soha nem tudnék ilyet csinálni a lányommal. Közben egy kis füllentés, hogy egy fikarcnyit könnyebb legyen Neked, az már nem fér bele, mert ő aztán a spártai jellem. Nekem ez hányinger:(
2020. febr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért nem akarja, hogy hiányozz, mert qrják...

Mindig ez a magyarázat.

2020. febr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!