Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Levelező képzésben hogy...

Levelező képzésben hogy működik a kötelező gyakorlat?

Figyelt kérdés
Levelezőre szeretnék menni, sajnos nem opció a nappali képzés, mivel mellette szeretnék dolgozni. Jelenleg viszonylag jó állásom van, viszont nem érzem elégnek és nagyon kötöttek a jelenlegi végzettségemmel a munkalehetőségek. Nem tudom pontosan mennyi szakmai gyakorlatot írnak elő, de ezesetben addig hanyagolnom kell a munkahelyemet, egyszerre nyilván nem lehetek két helyen. Ilyenkor a munkahely ezt engedélyezi? Hogy szokott ez működni?

2020. máj. 17. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:

En mernoki kart csinaltam levelezon, de mar regota mernoki tevekenyseget csinalok a munkahelyemen. Igy a szakmai gyakorlatra beirtam tetszolegesen egy olyan 6 hetes intervallumot, mikor nem voltam szabin. A beszamoloban meg leirtam mit csinaltam a munkahelyen abban a 6 hetben. Ha a munkad jellege illetve a cegnel vegzett tevekenyseged abszolut nem szakmabeli, akkor sajnos munkahelyet kell valtani, mashogy nem tudod megoldani. Meg talan olyan "kibuvo" lehetseges, hogy ha az altalad tanult szakhoz kotheto tevekenyseg barmilyen szinten jelen van annal a cegnel ahol dolgozol, a munkaltato rugalmassaganak fuggvenyeben le lehet igazolni. Munkaviszony nem kell hozza, igy vannak egyeb megoldasi lehetosegek is, csak ha a szakmai gyak. ideje megegyezik a foallasod munkaidejevel, nem biztos hogy megoldhato. Nyilvan az egyetemnek nincs infoja arrol hogy hol mikor mit dolgozol, pofa kell hozza. En nem trukkoznek, az sosem baj ha mar par honapot (evet, esetleg evtizedet) a szakmaban dolgozol diploma elott. Intezd ugy a munkahelyeid, hogy az utolso feleved vegen mar legyel az adott kepzeshez szukseges szakmai gyak. idotarmat meghaladoan a szakmadban.

A szakmai gyakorlat (nalunk) igazolasa ugy nezett ki, hogy az egyetem altal kiallitott "befogado nyilatkozatot" majd egy masik nyilatkozatot hogy befogadtak. Vegul egy "teljesitesi igazolas" amin a ceg nyilatkozik a gyakorlatod vegerol es minositi azt. Ez mind formalis, egyszerre 10 perc kitolteni. Nekem meg egy 2-3 oldalas beszamolo kellett arrol mit csinaltam.

2020. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
"majd egy masik nyilatkozatot -le kellett adni- hogy befogadtak." Javitva. 😃
2020. máj. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!