Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit érdemes tanulnom ahhoz,...

Mit érdemes tanulnom ahhoz, hogy sikerre vigyem a céljaimat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én jelenleg egy nagyon pályát tévesztett kormánytisztviselő volnék, jogász végzettséggel :D


19-20 éves koromban kissé rossz irányba kanyarodtam az én szempontomból, ami a pályaválasztást illeti. Ugyanis nekem nagy vágyam, hogy felnőtteknek szóló rajzfilmsorozato(ka)t készítsek :D


Nyilván nem csak a fejemből pattant ki hirtelen ez az ötlet, már nagyon régóta tervezek ilyet. Legalább kamaszkorom óta. Előtte meg számítógépes játékkészítő szerettem volna lenni, de igazából ami érdekel, az a sztori megírása. Meg alapvetően a karakterek vizuális megalkotása. Alapvetően először könyv formájában szeretném megjelentetni az egyik sztorit, aminek az alapötlete már érlelődik benne 3 éve kb., 1 éve kezdtem el megírni, bár időhiány miatt nagyon lassan haladok vele. Ha egyszer megírom és sikerülne megjelentetni, akkor a könyv borítóját én tervezném meg. Ezt követően meg megírnám a történetet forgatókönyv formájában, közben a karakterek vizuális megjelenését megtervezném. Nos, ugye ilyenkor kellenének utána animációs szakemberek is, akik "életre keltenék" a karaktereket + szinkronhangok és miegymás.


Viszont semmilyen érdemi kapcsolatom nincsen. Van egy egyedi írási stílusom, de biztos vagyok benne, hogy a könyvírást is kellene tanulni, hát még a forgatókönyvírást! Nyilván úgy, hogy az egyedi stílusom ne tűnjön el.


Rajzolni meg régen nagyon szerettem, valamennyire ment is, dehát még a késő jura-korban rajzoltam és nyilván kellene fejlesztenem a rajztudásomat is. A karaktereket inkább ilyen amerikai képregényszerű-stílusban rajzolnám meg, ha egyáltalán létezik ilyen stílus :D A jelenlegi sztori, amibe belevágnék (bár mondjuk a történetírásba/könyvírásba már valamennyire belevágtam), az egy morbid és szatirikus sztori lenne a jelenlegi bürokratikus rendszerről, aminek a főszerepében egy szerencsétlen humanoid rákfejű hivatalnok lenne :D


Szóval a konkrét kérdések felsorolva:

- milyen tanfolyamra érdemes menni ahhoz, hogy egy ép-kézláb könyvet tudjak írni;

- milyen tanfolyamra érdemes menni ahhoz, hogy fejlesszem a rajztudásomat abba a stílusirányba, amit fentebb leírtam;

- érdemes-e belevágni egyetemi képzésbe ilyen területen, akár csak a kapcsolatok kiépítése érdekében, amennyiben igen, milyen szakra érdemes jelentkezni és melyik egyetemhez?


És még egy fontos kérdés: egy ilyen projektet végig lehet-e tolni hivatali munka mellett? :D Vagy érdemes már most váltanom és más, alternatív finanszírozási lehetőségekhez fordulnom, ha én ezt tényleg nagyon komolyan gondolom? Mert amúgy nagyon komolyan gondolom, nem halhatok meg úgy, hogy nem teremtettem meg a fejemben lévő sztorit! :D


A válaszokat, segítségeket előre is nagyon köszönöm!



2020. máj. 18. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az iskolák és tanfolyamok a megoldás neked. Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni....


Minden alkotó és kreatív tevékenység alapja ez.


Szóval, csináld!

2020. máj. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves előző!


Először is köszönöm a jó tanácsot! Még kapcsolatépítés céljából sem érdemes a későbbiek során?

2020. máj. 18. 13:36
 3/3 A kérdező kommentje:
*mármint az esetleges egyetemi képzés
2020. máj. 18. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!