Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként most még...

Pályakezdőként most még nehezebb lesz munkát találni?

Figyelt kérdés

Jogász végzettséggel eleve nehéz munkát találni, erre rátett még a járványhelyzet, de áltatlában is azt veszem észre, hogy legyen az bármilyen munkakör, egyszerűen nem vesznek fel frissdiplomás embereket. Mindenhova több év munkatapasztalat kell, ami addig oké is, hogy nyilván vannak olyan poziciók, ami ezt megköveteli, de sajnos a pályakezdő poziciókat is inkább gyakornokokkal töltik fel, akiket később áttesznek főállásra. Vagyis, ha nem voltál gyakornok az adott helyen, esélyed nem lesz ott dolgozni többet.

Tudom, hogy jobban jártam volna valami szakmával, de most már muszáj leszek ezzel találni valamit, csak sajnos hiába dolgoznék, nincsen hol.



2020. máj. 19. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
És miért nem gyakornokoskodtál?
2020. máj. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gyakornokoskodtam több helyen is, csak a legutóbbi helyemen nem volt lehetőség főállásban folytatni.
2020. máj. 20. 08:15
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Voltál gyakornok.

Remélhetőleg nem csak kávét főztél, tehát van egy egész kicsi relaváns szakmai tapasztalatod.

1-2 év tapasztalattal hirdetett junior pozíciókat megpályázhatsz. Csak mellé legyen valami érdekes benned. Extra nyelvtudás, egyetemi project bármi.

De most eleve mindenhol behúzták a féket.

2020. máj. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy nincsenek junior álláshirdetések, azon a területen, amilyen végzettségem van. Legfeljebb akkor lehetne valami, ha elvégeznék pluszba valami mesterszakot és abban a 2-2,5 évben tudnék gyakornokoskodni. Csakhát 24 évesen már nem tudom mennyi értelme van.
2020. máj. 21. 16:19
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

31 évesen fejeztem be az MSc-t, pár hónappal később már vezető voltam, szóval ennyi értelme van csak....


#3

2020. máj. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%

Mi az, hogy nincsenek junior álláshirdetések?

Hát a jogi előadó, vagy jogi referens a közigazgatásban, az mi?

Jogászban meg nincs BsC/MsC, ott az van, hogy van szakvizsga, vagy nincs.

2020. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért itt is látszik, hogy ki kommentel úgy, hogy nem jogász és fogalma sincs a jogi munkaerőpiacról.

Jogásznál nincs ilyen, hogy junior hely meg nem tudom. Diploma után két lehetőség van: állami szféra éhbérért (bíróság, ügyészség, közig stb.) vagy elmegy ügyvédjelöltnek szintén éhbérért hacsak nem sikerült nemzetközi nagy ügyvédi irodába bejutnia az illetőnek. Esetleg sikerülhet talán vállalathoz bejutni ha sikerül, de ott nem kell annyi jogász, így nem hirdetnek helyet sokat.

A jogi gyakornoki állások pedig az esetek 70%-ban kávéfőzésből, földhivatalba való rohangálásból állnak és ez sokszor az ügyvédjelölteknél is így van... A jogi munkaerőpiac nagyon másképp működik egy gazdasági, mérnökihez képest...És a gyakornoki hely is sokszor nem biztos, hogy oda vissza is vesznek, ugye a jogi szakvizsga szintén ugyanez, jelölt vagy aztán szakvizsga után kitesznek az ajtón. Ma Magyarországon telített a jogi munkaerőpiac, nem kicsit. Nem hirdetnek meg annyi állást sem egy mérnökihez képest, közel sem. Egy állásra meg jelentkeznek egy csomóan...

Szóval kérdező, én totál megértelek.

2020. máj. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igy van, én multinál (is) voltam gyakornok de végzés előtt közölték, hogy bocs, itt nem dolgozhatsz diploma után, mert ide csak több év tapasztalattal vesznek föl főállásba. Kis ügyvédi irodánál meg aztán tényleg nem sok rosszabb hely van, emberszámba sem vesznek még jelölként sem és meg sem fizetnek.
2020. máj. 26. 20:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Pontosan így van, vállalathoz 3-5 éves tapasztalattal ha keresnek jogászt, mert nagyrészt ügyvédi irodák látja el a feladatokat. Kisebb ügyvédi iroda meg szakmailag is nulla, papírozásból áll a legtöbb esetben, kevés kihívással...
2020. máj. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!