Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik országba érdemes...

Melyik országba érdemes elmenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Úgy értem hol fizetnek a legtöbbet? Európában ha lehet.

2020. máj. 20. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva a semmiért egyik országban sem fizetnek sokat. Itt a lista a minimálbérekről, ez vonatkozik rád.


[link]

2020. máj. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, Németországban az orvosokat igen jól megfizetik - szóval - mivel nem írtad a végzettségedet - járj ki egy orvosi egyetemet és király dolgod lesz :-)
2020. máj. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs egyértelmű válasz. Nem csak az számít, hogy mennyit keresel egy adott helyen, hanem hogy mik a megélhetési költségek, és utána mennyi marad meg. Meg nem csak országokat érdemes összevetni, az is számít, hogy nagyváros vagy vidék, illetve melyik régió.


De mindennél fontosabb az is, hogy milyen szakmával mész. IT vonalon szerintem a legjobb Dublin, Luxembourg és Gibraltár, de egyébként a legtöbb európai nagyváros, Budapestet, Prágát és Varsót is beleértve, nem rossz. Pénzügyi vonalon korábban London, most inkább Frankfurt. Gyári munkát végezni talán legjobb Németországban, lehetőleg vidéken, ahol nem túl drága a lakhatás, mezőgazdasági idénymunka szintén Németország vagy inkább Ausztria. Egészségügyben elsősorban a skandináv országokban fizetnek legjobban. Építkezéseken dolgozni talán Norvégia, ahol viszonylag jól fizetik a bevándorlókat is, szintén Norvégiában karrier lehetőség annak, aki bírja, az olajplatform. Vendéglátásban korábban London volt az egyik legjobb, nem tudom a brexit óta ez mennyit romlott.


A koronavírus járvány előtt nekem amúgy a favoritom Madrid volt, nem sokon múlott, hogy végül nem költöztünk oda. Az itthoni bérem 2.5-szeresét kaptam volna bruttóban, ami nettóban a 3-szorosa lett volna, míg a lakhatás 1.5-2-szeres, minden más alig drágább.

2020. máj. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy belém kötöttetek. Ilyen értelmes válaszokat...

Vízügyi mérnök vagyok. Most végeztem az egyetemmel és ha lemegy ez a szar szeretnék elhelyezkedni! De most komolyan? kérdezek valamit egyből belém vágnak! 2020 az emberiség nagyon "értelmesnek" tűnik!

2020. máj. 20. 13:17
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Veled az élen.
2020. máj. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha alapszakon vegeztel lehet egy celorszagbeli mesterkepzes segit elhelyezkedni (persze ennek vannak koltsegei). Szakmai tapasztalat es anyanyelvi szintu nyelvtudas nelkul (vagy angol, ha elfogadjak), nehez lesz.
2020. máj. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetemen végeztél, bsc vagy msc?
2020. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen választ vártál úgy, hogy le sem írod a végzettségedet?

Tessék akkor..

Milyen autót ajánlanál? Most szeretnék váltani.

2020. máj. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8: Na igen, ez a "hol fizetnek a legtöbbet" kritérium nem túl informatív feltétel volt... :DDD
2020. máj. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy belém kötöttetek. Ilyen értelmes válaszokat...


Vízügyi mérnök vagyok"


"Melyik országba érdemes elmenni dolgozni?


Úgy értem hol fizetnek a legtöbbet? Európában ha lehet."



Ja kérem, "amilyen az Adjon Isten, olyan a fogadj Isten..."

"Értelmes" kérdésre "értelmes" válaszok. Javasoltam, hogy legyél orvos, de nem tetszik, úgy látom :-)


Na, komolyra fordítva a szót: szerinted nekünk honnan kellett volna gondolatolvasnunk, hogy most végzel az egyetemen? SEMMILYEN információt nem adtál meg. Nem tudhatjuk, hogy egy szabolcsi vályogházból kérdezi ezt valaki 6 általánossal és 0 nyelvtudással, vagy ehy 15 éves álmodozó ifjonc , stb. Ennél feljebb nem is mertem gondolkodni, hiszen úgy gondoltam, azért egy egyetemről kiesett ember ennél magasabb értelmi színvonallal bír, minthogy fő kérdésként azt adja meg, hogy hol fizetnek a legtöbbet? Bocs.

A kérdésedre meg már válaszoltam :-)

2020. máj. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!