Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért csak az...

Magyarországon miért csak az informatikusnak van meg a kényelmes nyugati életformájuk?

Figyelt kérdés

Csak ők tudnak szép lakást bérelni,fiatal autóval járni, étteremben enni, utazgatni.

Nyugaton ez igaz egy szakmunkásra is.


Vagy a többiek lehet azért keresnek ócskán hogy legalább az informitikusok jól kereshessenek?


Egy ilyen kis IT paradicsom vagyunk?


2020. máj. 20. 15:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak it-sok keresnek jól.
2020. máj. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Mutasd meg hol van az a nyugati szakmunkás, akire ez igaz?

Egy sima informatikus itthon kap mondjuk 500nettót.

Abból te nem veszel itthon 5 milliós autót meg 60 milliós házat, csak hitelből.


Egyébként meg pont fordított a logika. Ha az informatikus jól keres, akkor tud étterembe járni, meg ki tudja fizetni a szakmunkást. Ha az informatikus jól keres, akkor azzal a pincér meg a szakmunkás is több bevételhez fog jutni.

Tehát nem az a megoldás, hogy az informatikustól elvesszük, és mindenki keressen keveset, hanem, hogy legyen sok ember, aki sokat keres és akkor az le fog szivárogni alulra is. Ezt kéne megérteni sokaknak.

2020. máj. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

azért meg a leggyorsabban fejlődő ágazat, amiben a legtöbb pénz van jelenleg. Tehát a benne dolgozók is sokat kapnak.


Nem irigykedni kell rájuk, hanem fejlődni, tanulni.

2020. máj. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Én több vállalkozót is ismerek, akiknek közük nincs az informatikához és milliókat keresnek.
2020. máj. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Egyik alapállítás sem igaz. A nyugati munkások nem járnak új autóval, itthon meg nem csak az infosok keresnek jól.
2020. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Én nem írtam olyat hogy el kéne venni tőlük. Én azt nem értem mások miért nem keresnek jobban. PL. egyszerű mosogatófiúk meg hasonlók.
2020. máj. 20. 16:15
 7/21 anonim ***** válasza:
61%
Mert ahhoz a munkához semmilyen kvalitás nem szükséges, bárki az utcáról beesve el tudja végezni. Amíg van, aki minimálbérért is elvégzi, addig minek fizessen többet a munkáltató? Amíg van utánpótlás semmihez nem értő emberből, addig ez a munka ennyit fog érni.
2020. máj. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Miért fizessen többet? Hát pl. azért mert Németországban sokkal jobban fizetik, pl. azért.


S ha nem fizetik itthon meg jobban, oda fognak menni, ahol meg igen. Ez ilyen egyszerű.


S igazából ez a trend zajlik ma is.

2020. máj. 20. 17:00
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Németországban többet fizetnek. És a berlini albérletárak pl. hogy alakulnak szerinted a pestiekhez képest?
2020. máj. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
És, mindenki elment? Nem. Hát akkor?
2020. máj. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!