Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan jöjjek rá, mihez...

Hogyan jöjjek rá, mihez kezdjek az életemmel? Azzal sem vagyok perpill tisztában, hogy milyen lehetőségeim lennének.

Figyelt kérdés

Az elmúlt éveket kizárólag azzal töltöttem, hogy tanultam, nyaranta pedig az egyik szaktanárunkhoz mentünk dolgozni, ahol főleg pakoltunk dolgokat a kisboltjában. Most lett vége minden vizsgánknak, és ennyi. Továbbtanulás jelenleg nem megoldható számomra több okból sem, amik közül az egyik ok az a pénz.

Szeretnék valami munkát, viszont az álláshirdetések egy csomó szállító, szak orientált (ha van ilyen kifejezés)(mármint bizonyos végzettséget, szakirányú tanulmányokat igényel) hirdetésből tevődnek össze.

Van néhány árufeltöltő-eladó is. Az árufeltöltővel nem lenne probléma, hiszen kipakolni/bepakolni dolgokat tényleg nem lenne nagy dolog. A gond itt az eladói résszel van. Nem szivesen állnék be a pénztár mögé és dolgoznék pénzzel. Két éve megtettem egyetlen alkalommal, 3 ember fizetett nálam egy kisboltban, és egyikük szólt, hogy elszámoltam magam, mert többet adtam vissza mint kellett volna. Egy felsőtestben égető, folyamatosan szúró érzés fog el, amikor kasszázok és nagyon leblokkol az agyam. Ez régen akkor is előjött, mikor egy idegennel beszéltem pár szót, például mikor útbaigazítást kértek tőlem.

A vírus pedig megnehezíti ezt az egészet, mert hogyha beállnék egy kasszába, aki vásárol nem akar fizetni és mondjuk el szaladna, azt sem tudnám megmondani hogy nézett ki a maszk miatt. Na meg vagy egy hete rendőrt hívtak ki pár utcával arrébb lévő boltban, mert az idős asszony le kurvázta a fiatal eladót, mert nem akarta kiszolgálni (olyan időben persze, amikor már nem lett volna szabad, tehát okkal).

Van egy szakmám, amivel nem nagyon tudok mit kezdeni és az irány sem tetszik, amerre el tudnék vele menni. Teljesen megváltozott az évek alatt a nézőpontom, a dolgokhoz való hozzáállásom, rálátásom. Mondhatnám azt is, rossz döntésnek érzem azt, hogy pár évvel ezelőtt ebbe az irányba tanultam tovább, de ezt már nem fordíthatom vissza.

Pénzem/pénzünk pedig nincsen arra, főleg a vírus okozta ritkítások miatt, hogy más területen próbáljam ki magam, esetleg elköltözzek, vagy naponta nagyobb távokat utazzak. Jelenleg a vizsgáinkra is egy csoporttársam vitt el, mert nem lett volna pénzem kifizetni a buszjegyet (ami olyan 400 körül szállingózik, oda vissza 800, de még lett volna egy átszállásom is, szóval kicsivel 1'000 felett).


Meglepődtem, mert mikor beadtam a jelentkezésemet egy takarítói állásra, azért utasítottak vissza, mert végzettséget követelnek meg hozzá, pontosabban OKJ-s papírt minimum. Meglepődtem, hiszen csak egy kisebb irodáról volt szó, ahova unokatesóm is járni szokott az említett végzettség nélkül, ráadásul ő 2 évvel fiatalabb nálam.


Szüleimtől nagyon nem várhatok támogatást, mert a rossz házasságuk ellenére sem hajlandó egyikük sem beadni a válópert, helyette a napi szintű mindenkit megviselő viták, pénzszórás (pia, cigi) megy nap mint nap, még úgy is, hogy van mikor kajára sincs elég.

Ösztöndíjas továbbtanulásra felhívta a figyelmem egy tanárom, pályázatokra, viszont nem vagyok biztos abban hogy a középiskolai 3.8-4.1 átlagomat egyetemen is fenn tudnám tartani.


Nem tudom, mi tévő legyek. Vannak dolgok, amik érdekelnek, és meg lehetne belőlük élni egy szinten, de nem tudom kipróbálni sem magam bennük. Hogyha mégis, például tegyük fel, egy kávézóba dolgozni, oda is úgy vesznek fel embereket, hogy kezelik a pénztárt ÉS mellette látják el az egyéb feladatokat. Ráadásul a legközelebbi ilyen kávézó nagyjából 20-25km-re van tőlem.


Remélem jó kategóriába posztoltam, a Karrier szóra fiygeltem fel. Ha nem így lenne, elnézést!


2020. máj. 24. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:

szerintem neked valami olyan munka kellene, ahol nem kellene sok emberrel dologznod. Látszik, hogy introvertáltabb vagy. Megértem a pénz kérdést, sokan itt olyan nagyra vannak, hogy tanulj tovább blá blá, de miből?

Államilag finanszírozott egyetemre kevés embert vesznek fel, nincs mindenkinek olyan jó agya, hogy felvegyék, viszont tudna tanulni, mert kitartó csak pénz kellene , hogy elkezdje.

Mindenhez pénz kell.

A tanuláshoz főleg.

Ha vidéki vagy fizetni a bérletet, jegyet, a tankönyveket, a sulit, urambocsá egy albérletet stb stb..

amit tudsz csinálni elvállalsz valamilyen munkát, ahol már kapsz fizut és abból tudod finanszírozni a továbbtanulásod.

Milyen dolgok érdekelnek amúgy?

2020. máj. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egy darabig foglalkoztam pénzüggyel, de fejben kissé nehezebben megy a számolás és a rövidtávú memóriám is elég gyenge. Aztán foglalkoztam egy ideig pszichológiával egy barátomon keresztül, végül az informatikánál maradtam mert azt mondták, "ez úgyis kell mindenhova" de mégis azt látom, hogy egyetemi szintet várnak el mindenhol. Szóval jelenleg informatika, egy rendszergazdai végzettséggel. Gondolkodom azon, hogy esetleg egy pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ-t is megcsinálnék még mellé. Egyáltalán nem tudom, milyen irányba kellene mennem.

Remélem sikerült választ adnom a kérdésedre. Jó meglátásaid vannak, teljesen egyetértek azzal, amit írtál. Főleg azt tudom megerősíteni, hogy Nagyon introvertált vagyok.

2020. máj. 30. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!