Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik diákmunka fizet a...

Melyik diákmunka fizet a legjobban? Mennyit vonnak le a diákfizuból?

Figyelt kérdés

Jövőre töltöm a 16. - dik életévemet, szeretnék nekiállni diákmelózni iskola mellett. Az lenne a kérdésem, hogy melyik cég fizet a legjobban (órabér alapján)? Fontos lenne, mivel szeretnék egy fix alapot lefektetni ahhoz, hogy az életemet bebiztosítsam anyagilag.


Továbbá olyat is hallottam, hogy vonnak le 15% - ot a fizetésemből, de az ismerősöm azt mondta, hogy nála, mikor dolgozott nem vontak le tőle semmit a fizetéséből, akkor ez most hogyan is van?



#fizetés #munka #diákmunka #jövedelmező munka
2020. máj. 28. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Továbbá olyat is hallottam, hogy vonnak le 15% - ot a fizetésemből,"


Igen vonnak személyi jövedelemadót a bruttó bérből.


" de az ismerősöm azt mondta, hogy nála, mikor dolgozott nem vontak le tőle semmit a fizetéséből,"


Ez valószínűleg úgy eshet meg hogy ismerősöd feketén bármiféle bejelentés nélkül dolgozott.

2020. máj. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Trevor. ***** válasza:
100%

Suli mellett úgy érted, hogy év közben? Az úgy fárasztó lesz.


15% az szja, amikor megkapod a bankszámládra a fizut, abból már levonják. Nézd meg az adott iskolaszövetkezetnek a honlapját, szokott lenni bérkalkulátor, pont annyit fogsz kapni.

2020. máj. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Én asszem, hogy pár éve úgy volt, most nem tudom úgy van-e, hogy valami 7000 vagy 6000 Ft alatti bevétel után nem kell(ett) adózni. (?) Mintha lett volna valami ilyen. Tehát, ha mondjuk csak tök rövid ideig dolgozott, akkor lehet, hogy nem kellett.
2020. máj. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit feltüntetnek bér, az általában bruttó szokott lenni. Ha azt megszorzod 0.85el akkor jön ki a nettó (kézbekapott) béred.

Amúgy 16 évesen nem sok helyre keresnek embert, inkább csomagoló vagy árufeltöltői, kóstoltató melót kínálnak, viszont ezek többsége műszakos, tehát pl egy üzemben 14-22 ig dolgozol. Gyorsétterem rugalmasabb, viszont ott is azt szeretik, ha sokat tudsz menni és nem csak napi 3-4 órákban gondolkodsz, hanem inkább 4-6-8.

"Csak hétvégi" melót nagyon nehéz találni, ráadásul nem is mindig fixen vannak, szóval arra várni felesleges.

Hogy mi fizet a legjobban... Hát szerintem a mozi, de oda 18 éven felüliek mehetnek, esetleg még meki ami szóba jöhet. A legtöbb helyen a minimálbért fizetik. Mondjuk ha dekoratív lány vagy, ott beeshet hostess meló, azok jobban fizetnek,de az nincs mindig, ahogy szórólapozás se megy annyira.

2020. máj. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amire a hármas gondolhat az az egyszerűsített foglalkoztatás, ott van mentesített keretösszeg. Bár nem tudom, higy azt diákmunkásként mennyire szokták csinálni.
2020. máj. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-nek:hát én olyanra gondoltam, hogy van egy nagy épületben előadás, és akkor hogy ilyen eligazító ember, hogy odaáll, ahol kanyar van, és akkor mondja, hogy merre menjenek tovább a vendégek. Ilyesmi.
2020. máj. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A barátod valszeg azért nem emlékezik levonásra (feltételezve, hogy nem feketén dolgozott), mert ahogy írták, a bruttóból vonnak. Amit te megkapsz, az a nettó, és miután átutalták, már nincs több levonás.
2020. máj. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az engem nagyon nem tud érdekelni, hogy fárasztó lesz, olyan szakmát fogok tanulni, ahol nagyjából tudok mindent, max bővítem a tudásom az iskolában. Reál, humán tantárgyakból gyakorlatilag sokat tudok, földrajzot kivéve, abból kicsit gyenge vagyok. Amelyik szakmát megjelöltem, sokat tudok róla. Nyelvi előkészítős osztályba kerültem, angolul nagyon jól tudok, szóval az iskolával szerintem nagyon sok gondom nem lesz.

Bírom a megterhelést, így iskola mellett szívesen elfogadok akár több, mint 5 órás munkákat is. Szellemileg nem vagyok fáradékony, gyakran van olyan, amikor felkelek körülbelül 9 órakor, fent tudok maradni, éberen akár hajnali 5 - ig is.


A mekin gondolkoztam Én is, azt mondják, hogy jövedelmező, lehet azt választom majd.

Köszönöm az eddigi, és a leendő hozzászólásokat is!

2020. máj. 28. 19:57
 9/10 anonim ***** válasza:
A mekiben, ha betöltöd a 18at van előrelépési lehetőség.
2020. máj. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De 16 évesen felvesznek a mekibe, megfelelő iratokkal, ugye?
2020. máj. 28. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!