Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnék az IT-szektorban...

Hogyan tudnék az IT-szektorban elhelyezkedni, ha még sose volt informatikai munkaköröm és mindenhol tapasztalt munkatársat keresnek?

Figyelt kérdés

Évek óta itthon ismerkedek, gyakorolgatok legalább 3-4 programozási és lekérdezési nyelven, fogalmazzunk úgy, h az alapokkal teljesen tisztában vagyok, nem okoz problémát ha egyszerű scripteket össze kell állítanom.


Legalább 10-12 helyre beadtam az önéletrajzomat és a motivációs levelemet junior pozícióra, 2 helyről jeleztek, h nem tudnak együttműködni, mert informatikai végzettségem csak egy egyszerű szoftverüzemeltető van és tapasztalatlan vagyok, a többi helyről még választ se kaptam.


Hogyan lehet bejutni egyáltalán az IT-szektorba? Minden álmom egy informatikai, de legfőképpen programozói állás, érdekel is, szeretek itthon gépen bütykölni, kibogozni kódokat és utánajárni ha valami nem tiszta, de úgy érzem az sajnos kevés, h itthon összeállítok kisebb-nagyobb kódokat néhány frameworkből..


Aki nem indul el tizenévesen évesen informatikai vonalon, akár egyetemi képzéssel, akár fizetős tanfolyamokkal úgy érzem, annak esélye sincs bekerülni..


Ezek szerint nekem is csak egy álom marad az informatikai szektor??



2020. máj. 30. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Évek óta hétvégenként?

Az elég kevés a több éves egyetemhez képest.

És az egyetem elvégzése is 50% esélyt ad, hogy kapsz munkát.


Az a baj, elég kevés cég fizet azért neked, hogy taníthasson.

Mondjuk, ha már összeraktál egy olyan programot, ami több ingyenes komponenst is használ, és használható is valamire, akkor az már jó referencia

2020. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Ennyi idő alatt nyugodtan beiratkozhattál volna egyetemre levelezőn.
2020. máj. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de így hogy nincs a területen előzetes munka tapasztalatod 10-12 próbálkozás az egyáltalán nem sok.

Budapesten próbálkozz és legalább havi 10 célirányos pályázattal. Ne add fel, biztos hogy sikerülni fog.

2020. máj. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vannak IT szektorban dolgozó business coach-ok, fejvadász cégek, tanácsadók is. Keress fel egyet, hogy rendesen felkészítsen, mert el lehet helyezkedni programozóként diploma nélkül, csak úgy sejtem, nem vagy felkészülve rendesen a kihívásra.
2020. máj. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"És az egyetem elvégzése is 50% esélyt ad, hogy kapsz munkát."


Mert nem a diplomát veszik fel, hanem a tudást. Az pedig nem egyenértékű egy papírral. Aki az egyetemen nem tanul mellette, nem gyakorol, nem épít fel semmit, amit aztán fel tud mutatni, pont ugyanott van, mintha el se végezte volna.

2020. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A haverom az Óbudain végzett villamosmérnökként (alapszakot) és egyből felvették Kőbányára a Bosch-hoz programozónak.
2020. máj. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hmm,

Csinalj peldaprojekteket es tedd fel gitre, az elerest tedd be a cvdbe. Figyelj nagyon a design patternekre!

Kkvknal probalkozz, es olyan cegeknel amik nem multik.

2. Otlet, vannak helyek ahol van mentorprogram, pld epam, ahhoz hogy bejuss intetjuznod kell es kb azt kerdik amit egyetemen tanitanak. Szoval ha nincs gond a tudassal bejuthatsz.

Ha fizu targyalashoz elersz, minimal bernel sokkal tobbet ne kerj. Elso ev nem a fizurol szol, a tapasztalat a lenyeg, osszeszedsz 1-2 ev tudast es dobbantasz.

Legyel tisztaban az agile fogalmaval es hogy hogyan is mukodik a sdlc.

2020. máj. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!