Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT területen való elhelyezkedé...

IT területen való elhelyezkedés? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nemrég végeztem el egy szoftverfejlesztő OKJ-t, azonban nem tettem bele semmilyen plusz munkát (pl. otthoni projektek), amik ahogy elnézem, erősen ajánlottak, illetve nem is érzem azt, hogy a jelenlegi tudásommal juniorként elhelyezkedhetnék. (Innentől nyílván kérdéses az is, hogy egyáltalán nekem való-e ez a fejlesztősdi téma, de ez most nem lényeg.)


Ezen okok miatt gondolkodom elsősorban szoftvertesztelőin, másodsorban support, vagy helpdesk munkakörökben. A cél, hogy IT-n belül sikerüljön valahova bejutnom kezdésnek.


Mennyire járható út ez ilyen végzettséggel?



2019. júl. 10. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
A fizetős, 1 éves vagy az ingyenes, 2 éves OKJ volt ez?
2019. júl. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2 éves ingyenes.
2019. júl. 10. 17:10
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

A helpdesk nem IT. Próbálj fejlesztői vagy üzemeltetői állást szerezni, ha már benne van két éved.

Mellesleg okosabb lett volna egy fizetős magánsuli, mint az OKJ, de most már mindegy.

2019. júl. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%
Service desk max arra jo hogy később felvegyenek komolyabbra másra nem
2019. júl. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A service desk a te szempontodból időpocsékolás. Van pár cég, ami indít egy-három hónapos tesztelői tanfolyamot (fizetést is adnak alatta), utána munkalehetőséggel, ITSQBt ha megszerzed, márpedig egy ilyen gyorstalpaló meg egy év gyakorlat után az sima, utána lehet könnyen nyomulni a tesztelésben.
2019. júl. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia,

(Az előzőhöz még annyi):

Én is egy ilyen 3 hónapos tesztelői tanfolyamot végeztem egy oktató cégnél és most van állásom. Alapvető informatikai ismeretek szükségesek hozzá, meg tanulás. De megcsinálható és most van állásom. Az ISTQB Foundation Levelt manapság mindenhol elvárják már a tesztelőktől.

Remélem segít, sok sikert! Üdv.

2019. aug. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!