Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadnál egy vezetői állást...

Elfogadnál egy vezetői állást így? Részletek lent!

Figyelt kérdés

A szitu: 30 éves vagyok, 10 éve a szakmámban, 1 éve dolgozom a jelenlegi cégnél. Az üzemvezető felmondott, 2,5 éve volt a cégnél ebből 1 évet volt üzemvezető.

Kezdjük a pozitív dolgokkal:

- céges autó (1 éves Vw) korlátlan használattal

- a jelenlegi fizumtól nettóban bő 150 ezerrel magasabb bér havonta

- a többi vezető normális


Negatív:

- kevés vezetői tapasztalatom van

- egy óvodás szintű tulajdonos: a korábbi vezető ötleteit terveit egytől egyik folyamatosan elutasította, mondván "szükségtelen, drága" noha a cég alig alig van életben, és a megoldás tőlünk várja,

- A tulajról egyéb: jóban voltak az eddigi vezetővel, de folyamatos számonkérés "seggberúgás" napi szinten üvöltözés jelen volt. Makacs, pénzéhes, nincs fogalma a folyamatokról, ha kell valami akkor azonnal legyen meg, sokszor 1 heti munka 1 napban sűrítve.

Ha más ad jó ötletet nem fogadja el, csak akkor jó az ötlet, ha ő találja ki.

- a tulaj nem magyar, anyanyelvi szinten nem beszélem az ő nyelvét

- nyakamba szakadna kb 60 fős üzem vezetése akik a "gondjaik" 70-80%-ával megtalálnak személyesen.

- minden oldalról nyomás: tulaj, dolgozók, ügyfelek, beszállítók (tartozások)

- a dolgozók magas lovon ülnek, nincs munkahelyi fegyelem, tudják, hogy ha kirúgjuk őket, csak rosszabbak jönnek,

- fura lenne a helyzet hogy 30 évesen dirigálok 50-60 éves szakembereknek vagy olykor kiabálok velük (még ha jogos is)


Magamról: világ életemben szerettem volna feljebb kerülni, vezetői pozícióba,

nem tudok az emberekkel lelkiismeretesen foglalkozni, afféle vaskalapos irányító lennék, hiszen az első munkahelyemen, ahol éveket töltöttem ilyen tulaj volt. Ott kb katonai fegyelem állt nap mint nap.

Jól kommunikálok, de a meggyőzés nem az erősségem, ajtót mutatnák bárkinek aki 2-3 adjára sem csinálja meg amit kérek, vagy amire utasítom (munkakörén belül, kívül)

A motiváló erő tulajdonképp a fegyelem és rend lenne a dolgozóknak.



2020. ápr. 27. 11:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Vállald el, mert ha rövid ideig tart is, bekerül az önéletrajzodba, az esetlegesen rövid (mert kirúgnak, vagy nem bírod, vagy bármi) munkaviszonyra meg írd majd azt, hogy a járvány az oka. Semmit sem veszíthetsz, de legközelebb már nem tapasztalatlanként kell vezetőnek jelentkezned.
2020. ápr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

A te helyedben ha elfogadnám (és valószínűleg elfogadnám HA világ életemben vezető szerettem volna lenni), akkor mindenképpen elvégeznék több vezetői tréninget is, hiszen tudom, hogy nem vagyok jó vezető. Az ajtó mutatásból komoly gondod lenne ha a HRes nem szólna bele, a cég tele lenne munkaügyi perrel, nem győzné felvenni az új munkaerőt és betanítani őket ha te mindenkit elküldesz, akit nem tudsz kezelni, ezért gyorsan visszaraknának a korábbi pozíciódba, vagy tőled válnának meg.

Senki sem szeretne egy börtön hangulatú helyen dolgozni, ezért ha te nem is küldöd el a dolgozókat, valószínűleg előbb-utóbb elkezdenének új helyet keresni és felmondani. Addigis a rossz hangulat miatt csökkenne a cég hatékonysága, erdeményessége.

Szóval én ha tudnám magamról, hogy bár vezető akarok lenni, de nagyon rossz vezető lennék, lenne önkritikám és nem fogadnám el, hanem fejleszteném magamat és ha legközelebb ilyen lehetőség lenne, akkor már elfogadnám ha úgy érezném, hogy jó vezető tudnék lenni.

Egyéntől függ ki hogyan élné meg, de nekem kudarc lenne, ha vezetőként azt látnám, hogy az emberek nem szeretnek se engem, se a munkahelyet és romlik a cég eredménye. Persze akinek csak a hatalom a fontos és nem érdeklik az emberek, annak ez tökmindegy (lásd politikusok és egyes cégvezetők).

2020. ápr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
25%
Kérj még több gempát, és rugalmas munkaidőt. Úgy elfogadnám, kit érdekel a főnök?
2020. ápr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz a dolgozókkal kommunikálni, akkor nem fog menni. Ezért kell megtalálni a hangot. Különben hiába neveznek ki, vállalod el, ha nem vagy tulaj, a többség dönt. Vezetők jönnek - mennek, munkások mindíg ott lesznek. Hidd el. Sok év tapasztalata.
2020. ápr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
77%
Amiket felsoroltál, azok többnyire együtt járnak a vezetői léttel. Én elfogadnám, ahogy írta más is, ha másra nem is lesz jó, cv-ben jól mutat. Pénz meg mindig jó, ha több.
2020. ápr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Ha innen el kell majd menned, akkor is vezetői múltad lesz a CV-ben. Ez a gazdasági helyzet meg magyarázat lesz rá. Tehát, ha vezető szeretnél lenni hosszútávon, akkor fogadd el, jó ugródeszka lesz később.
2020. ápr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

a helyzet most sem sokkal jobb a kriptainál, csak most úgy van kripta hangulat, hogy mellette még termelés sincsen.

személyes, vagy érdekellentétre hivatkozva, vagy munkahelyi fegyelem megsértésére vonatkozva biztosan ki lehet úgy rúgni bárkit, hogy az jogilag ne legyen támadható, ha arra kerülne a sor.

De én nem kirúgni akarom őket, csak elérni, akár szélsőséges példamutatással (nem szívesen, de tényleg kirúgni valakit) hogy dolgozzanak a cégért, és a fizetésükért.

nem túlzás hogy jelen időben a munkaidejük kb 40%-át nem munkával vagy munkával kapcsolatos dologgal töltik.

2020. ápr. 27. 12:10
 8/28 A kérdező kommentje:

a harmadik opció:


keressek új munkahelyet.

Adogattam be pár helyre, de őszintén tényleg vezetői, vagy középvezetői pozíciót szeretnék, felsőfokú képzettségem nincs sajnos, ellenben korom ellenére hatalmas munkatapasztalat. Kérdés ez mire elég?

Mert sajnos vezetői pozícióra más cégnél lehet hogy kevés.

Inkább felvesznek egy diplomást, harmad ennyi tapasztalattal mint én?

2020. ápr. 27. 12:14
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ahol vezetői pozícióra keresnek valakit, ott a vezetői képességek is fontosak, nem csak a tapasztalat. Mivel írod, hogy nagyon rossz vezető lennél, ezért hiába van 10 év tapasztalatod, máshová inkább felvennének olyat, akinek kevesebb tapasztalata van a munkában, de jobb vezető lenne.
2020. ápr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is fogadd el. Rövid távon lehet szívni fogsz, de ha okosan csinálod onnantól már nem lesz lejjebb. Szóval ahogy előttem is írták, cv-bejól mutat. Egyébként most legalább látni fogod milyen ez a vezetősdi igy el tudod dönteni hogy akarsz-e egyáltalán ilyen pozícióba lenni.
2020. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!