Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen NŐI szakmát érdemes...

Milyen NŐI szakmát érdemes megtanulnom?

Figyelt kérdés

Olyat szeretnék, ami keresett, hosszú távú munkalehetőség, melyből nem nehéz megélni! Több is szóba jöhet, esetleg egyszerre végezhető (mármint egy napon, egy üzlethelyiségben pl)

Tegyük fel, van egy varrodám, ahol dolgozom, amikor épp szünetem van, fodrászkodok... vagyis fodrász is vagyok! Nem tudom, én úgy vagyok vele, rettenetesen gyorsan megunok egy szakmát, szeretnék ó párat, úgy hogy ha nem is minddel, de egy kettővel tudjak foglalkozni, kis változatosság.

Persze ez a jövő zenéje, mert 20 éves vagyok és még előbb spórolnom kell, hogy egyáltalán el tudjak kezdeni tanulni! De gyűjtöm az ötleteket a jövőmhöz, és ebbe szeretnék segítséget kapni! Érdekel a smink-maszk, a grafika, a stylist, divattervező, fodrász, kozmetikus, virágkötő. Pár hónapos képzések közül: divat és szépségtanácsadó, kutyaoktató,

Illetve plusz kérdés! Ha van középfokú nyelvvizsgám, de szeretném lerakni a felsőfokút, akkor utána oktathatok hobbiból, mondjuk interneten keresztül, vagy otthon kis csoportokban, mondjuk egy 10-20 főt?

Azért kezdtem el gondolkodni ezeken, mert ahogy kikerültem az életbe, rájöttem hogy ebben az országban semmit sem fogok tudni kezdeni egy érettségivel, max gyárba való vagyok (nagyon kevés fizetésért) De azt akarom, hogy ennél többről szóljon az életem.


2020. jún. 11. 18:00
 1/6 A kérdező kommentje:
A műkörmös is érdekel! Illetve kérdés, hogy a felsoroltak közül, melyikből tudnék megélni, és nem csak küszködni.
2020. jún. 11. 18:02
 2/6 anonim ***** válasza:
Dolgozhatsz tanárként, de nem gondolom, hogy jó lenne a tanár élet. Én matematikával foglalkoztam volt egy nő aki rendszeresen rám irogatott, hogy csináljak a "zseni" fiának feladatokat. Tök ingyen megcsináltam és még ő támadott le engem, hogy milyen tanár vagyok, hogy ilyen feladatlapot tudtam összeállítani. Utána még később újra képes volt felkeresni... Meg sokszor megaláztak, nem akartak fizetni... Elég rossz emlék maradt, hogy egy csomószor elmondták, hogy te jársz egyetemre? stb. Én nem ajánlom, hogy tanárnak menj.
2020. jún. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úristen, ez borzasztó. Szabad időbe elvállasz valamit ingyen és még te vagy a szar? Nem tudtam hogy egy sima nyelvizsgával lehet már tanárnak menni, én csak napi 2 órát gondoltam oktatgatni őket, ráadásul felnőtteket. Tudom, milyen a saját korosztályom, meg az alattam lévőek..A mi generációnk sokkal normálisabb volt. A mai általános és 15-18 éves középiskolásokkal én sem lennék, nem hogy addigra mire elérem ezt a szintet hogy taníthassak, na addigra még rosszabbak lesznek..
2020. jún. 11. 19:04
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem taníthatsz (hivatalosan) nyelvvizsgával. Tanári diploma kell hozzá.


Azt a lakást meg megmézem, ahol 10-20 embert összezsuppolsz.


Legyél körmös+fodrász/kozmetikus. Az egyik ülőmunka, a másik ülő-álló, így megvan a változatosság, ráadásul csomagokat ajánlhatsz a vendégeknek.

2020. jún. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jólvan :) Köszi. Hát, valóban nagy szoba kéne hozzá, egy tanteremnyi, és akkor üresen, padokkal. kb így. Hivatalosan nem is akarok, isten ments hogy tanár legyek, túl sok a idió..ta, hogy elviseljem őket napi 8 órában.
2020. jún. 11. 20:01
 6/6 anonim ***** válasza:
De tanithat nyelvvizsgával is, nővéremet felakarták venni egy munkahelyre vele ahol tanitott volna diákokat.
2020. jún. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!