Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes megtanulnom a szumó...

Érdemes megtanulnom a szumó felhúzást?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam a magasak jobban húznak konvencionálisban, az alacsonyabbak szumóban.

185 centisként érdemes megtanulnom a szumót, ha az arra fordított energiából fejleszthetném a konvencionálist is?



2020. máj. 16. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Én sokáig csak konviban húztam, de kipróbáltam egyszer a szumót. Először nem tetszett, aztán mégiscsak rákaptam. Kicsit fura volt hogy annyira szétrakom a lábam, de ha próbálgatod picit akkor rájössz hogy nem olyan rossz az. Maxom felrepült mint az állat, ami az edzéstervre kicsit jobban odafigyelés végett is volt, de egyértelmű hogy a szumó is segített. Tehát én szumúban többet húzok, és ez általánosságban így is van.


Szerintem mindenképp érdemes legalább néhány hétig arra cserélni a konvit, aztán meglátod. Meg lehet egyébként mérni, hogy a felső holtponton konviban, illetve szumóban milyen magasan van a rúd, tehát melyiknél milyen magasra kell húzni. Itt ugye minél alacsonyabb, annál jobb. Ha 1-2 centi az eltérés, akkor nyilván nem lesz nagy különbség, de van akinek a láb és kar aránya olyan hogy sokkal nagyobb ez az eltérés. Nem a magasság a mérvadó, hanem hogy milyen hosszú a karod a lábadhoz képest, és fordítva.


Én mióta kipróbáltam a szumót, mindkettő bent van az edzéstervemben. Az egyik segíti a másikat. Hétfői húzásnál konvi, péntekin szumó. Ez 4 hetenként cserélődik, mivel már variációt csinálok hétfőn/pénteken. Eddig jól működött.

2020. máj. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hátrányod nem fog származni belőle, az első meg leírta a többit. Szánj rá néhány hetet nyugodtan. Akár variációnak is jó lesz a jövőben.
2020. máj. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
erdemes
2021. aug. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!